Alışveriş İçin En Doğru Zaman Ne Zamandır?

  

   
  Merhaba öncelikle nasılsın? İyisindir diye umuyorum. Bu blogum da sana bir alışveriş meraklısı olarak gözlemlemiş olduğum bir kaç tüyolardan bahsetmek istiyorum.


 Öncelikle alışveriş nedir?
 Alışveriş, ürün veya hizmet satın almak olarak tanımlanabilir. 
Alışveriş kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kişilere göre hiç eğlenceli olmayan zaman öldürme aracı olarak görülmekte iken bazı kişilere göre ise sosyalleşmek gezmek yeni yerler keşfetmek zamanın doruklarına kadar eğlenmek olarak açıklanabilmektedir.
   Bu blogum da kendimde bir alışveriş meraklısı olarak size kendi keşfettiğim gözlemlediğim alışveriş için en doğru zamanları anlatmaya başlamak istiyorum.
  Evet alışveriş için en doğru zaman herkese göre hafta sonudur yani cumartesi ve pazar. Aslında doğru bir zaman çünkü çalışma hayatına göre ya cumartesi pazar tatil veya haftanın bir günü yani pazar günü tatil olmaktadır. Ama gelelim en iyi tüyoya şimdi çok dikkatli okumanızı istiyorum. Sonra belki içinden yok artık ben bunu nasıl fark etmedim bile diyebilirsin. Alışveriş yapıp kendinize kılık kıyafet alacaksanız eğer en uygun zaman dilimi hafta içinin son günü yani cumadır. Peki neden cuma dediğinizi duydum. Cuma olmasının nedeni genel olarak alışveriş mağazalarına ürünler perşembe gününden gelir ve cuma günü sabahı rafta yerlerini almaktadırlar. Cumartesi pazar yoğun olacağı için hazırlık perşembeden yapılır ve yeni elbiseler ve her beğendiğiniz modeli istediğiniz bedeninin bulabileceksiniz yani kısaca size daha fazla elbise ve daha fazla beden diyebilirim. Cumartesi pazar herkes bitirmeden ilk önce siz almış olacaksınız. Bundan daha iyi bir şey olamaz diye düşünüyorum. Eğer beni tanıyorsan bilirsin benim genel anlamda haftada kendime izin verdiğim bir günüm vardır. Bu gün sabittir ve hiç değişmez. Çocukluğumdan doğru gelen bir alışkanlık cuma günüdür. Cuma günü ders falan çalışılmaz gezilir toz ulur yeni yerler keşfedilir. Cuma gününü olma nedeni aslında yukarı da anlattığım olaydan dolayıdır.    Diğer önerilerim ise indirim zamanları ne zamanlar olmaktadır? İndirim günleri genellikle bayramlar özel günlerde yapılmaktadır.(Anneler günü, Babalar günü, Karne günü, Diğer bayramlar...) Bunun dışında ise normal zamanda indirim olmuyor mu derseniz elbette oluyor o zamanda her ayın 15'inden sonra genelde en büyük indirimler olur. Peki neden 15'inden sonra memurların maaş günü 15'i olduğu için olabilir mi sence sıcak canlı paralar banka hesabına yatırılır ve o hafta alışveriş haftası olarak sevinç mutluluk duygusu içinde herkes alışverişe koşar genel anlamda.  Asıl en iyi indirim zamanı ise sezon bitimi veya başlangıcı olduğu dönemlerdir. Alamadığınız kazakları yaz dönemine geçiş yapıldığı hafta en uygun fiyata onu alabilirsin.    Kısa bir not daha vereyim genellikle bu büyük mağazalar için geçerli Defacto,Koton,Lc Waikiki,H&M gibi büyük mağazalar da örnek vererek anlatmak istiyorum. Bu hafta A firmasına gittiniz diyelim ve bir adet t-şort beğendiriniz ama fiyatı yüksek eğer bir sonra ki hafta gittiğiniz zaman o aynı t-şort'un fiyatı düşecektir. Süper marketlerde veya kişisel ürün satan mağazalarda ise örnek üzerinden anlatmak istiyorum yine Migros,Carrefoursa,Gratis gibi market veya mağazaların kendilerine özel kartlar vardır. Bu kartlar ile alışveriş yaptığınızda daha uygun fiyata ürün veya indirim kazanmak dasınız. Aslında o kartların da bir amacı var o amacı blogumun en son kısmına eklemek istiyorum merak edersen oradan okuyabilirsin.  Bu blogum da yazdıklarım tamamen kendi alışveriş merakıma göre gözlemlerim sonucu elde ettiğim tüyolar dır. 

 Yorumlarınız benim için önemlidir. Lütfen yorum yapmayı unutmayınız!!!!
Instagram: emre432altinay

 Süper market veya kişisel ürün satan mağaza kartlarının asıl amacı nedir? 

Asıl amaçları mağazalarına veya marketlerine gelen kişilerin ne günlerde geldiklerini ne sıklıklarla hangi ürünleri tercih ettiklerini daha kolay bir şekilde sistem üzerinden görmelerini sağlayan bir indirim kartlarıdır. Bu kartlar mağaza veya marketlerin daha fazla müşteriye göre ürün mağazalarında tutmalarında daha kolaylık sağlamaktır. Bu sayede daha çok ürün ve daha fazla kazanç elde edilecektir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.