İkiz Olmak Nasıl Bir Duygu?


 Merhaba nasılsın? İyisindir diye umuyorum. Bu blogum da sana ikiz olmak nasıl bir duygu ve his olduğu hakkında bir kaç bilgiler vereceğim.

 Öncelikle ben bir ikizim. İkiz olmak nasıl bir duygu biliyor musunuz? Bazen o kadar iyi ama bazen ise tam tersi çok kötü neden mi kötü ikizsiniz düşünsenize sen onun arkadaş ortamına giriyorsun o senin arkadaş ortamına giriyor. Tabi arkadaş ortamında konuşulanları duyuyor isbiyonlamak isteyen ikizler hemen sizi gidip isbiyonlayabilirler. Ama en güzel yanı ise ikiniz birbirinizin güzel kıyafetlerini giye biliyorsunuz çünkü her şey aynı genelde bedenlerde aynı olduğu için her hangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Ortalaşa her şeyi kullanabiliyorsunuz. Harika bir avantaj.

 Tabi ikizlerin hepsi birbirine mi benziyor derseniz tabi ki de ayır. Tek yumurta ikizleri ve Çift yumurta ikizleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tek yumurta yani kısaca ben ve kardeşim diyebilirim size neden mi tek yumurta ikizleri birbirine benzeyen ikizlerdir mesela erkek erkek kız kız ama çift yumurta ikizlerde bu durum farklıdır. Fark ise biri erkektir biri ise kızdır. Bana sorarsanız sence hangisi daha iyi tek mi çift mi ben tek derim çünkü senden bir tane daha var düşünsene bununla hocalarını arkadaşlarını herkesi trolleyebilirsin. :Ddd

 İkizler genellikle ikisi aynı odada yatarlar çünkü onları ayrı odalarda yatırmak imkansızdır. Özellikle doğduktan sonra belli bir yaşa kadar hiç ayrılmazlar. Bazı anne babalar ikizlere lakap olarak evin baş belaları derler genellikle çünkü düşünsenize iki tane ikiz var bir evde evi var ya birbirine katarlar. Sen sanki kat mı yordun dersiniz şimdi tabi eskiden var ya off annemi peşimizde koşturuyorduk. Bu konuda anneme ne kadar teşekkür etsem az. 

 Bir de ikizler fazla anlaşamazlarsa asıl kıyamet o zaman kopmaktadır. Bazı ikizler belli bir yaşa kadar birbirlerini sevmeyebilirler. Belli bir yaştan itibaren ama birbirlerine acayip derecede bağlanırlar. Birine bir şey mi olduğunda hemen ikizi gelir koşar yardımına. 

 En çok sorulan sorulardan biri ise birbirinizin canına bir şey olsa hissediyor musunuz? Yaa böyle bir saçmalık yok inanmayın. Çoğu kişi var diyor evet var oda nasıl var hemen size açıklayayım. Siz anne veya baba olun bir evladınız var bunun başına bir bela gelse direk olarak kim hisseder tabi ki de anne ve babalar değil mi veya abi kardeş yani bu doğal bir olay sadece ikizlere has bir özellik değildir. Bunu çoğu kişi özel bir özellik olarak anlatmaktadır.

 Peki ikizlerin her şeyi birbirine benziyor mu? Tabi ki de hayır mesela ben sol elimi kullanırken ikizim ise sağ elini kullanıyor. Biri sinirli olurken biri çok sakin olabiliyor. Ama bu hiç bir özellikleri birbirine benzemiyor anlamına gelmemektedir. Vücut tipleri birbirinin kopyasıdır. Bazı özellikleri de birbirine benzemektedir. Kısa örnek verecek olursak benim dişlerim bozuktu ve benim diş yapımın aynısı hatta bire bir kopyası ikizim de de vardı. Doktora gittiğimiz zaman bende olan sorun mutlaka ikizim de de oluyordu. Onun için beraber giderdik.

 İkizleri nasıl ayır edebiliriz? Bu soru çok basit ikizlerin yüz tiplerine genelikle çok dikkatli bakınız. Biri tombul biri ise düz olmaktadır. Ayırt etmek istiyorsanız yüz tipinden rahatlıkla ayırt edebilirsiniz.

 Gelelim ben ikiz olsaydım hocaları kandırırdım sınavlara girerdim mevzusuna yapan var mı var tabi ki de yok olmaz mı yaa birinin matematiği iyi iken birinin Türkçe dersi iyi olabiliyor. Biz ikizimle böyle bir olay yapmadık çünkü 7.sınıfa kadar hep aynı sınıfta okuduk beraberdik 8.sınıfta sınıflarımızı böldüler. Sonra ise liseye geçtik ve birbirimizden ayrıldık. Bu konu da böyle bir şey yapmak isteyen yapar mı yapar ama biraz riskli sadece ÖSYM sınavlarında kimse anlamaz ama diğer durumla anlaşılır kesin. Çünkü düşünsenize sen ikiz'sin fen lisesine gidiyorsun diğer kardeşin ise sağlık meslek lisesine gidiyor. Tamam çoğu dersiniz aynı olabilir belki ama sorun şurada sınıf ve arkadaş ortamı farklı birbirinizin arkadaş ortamını bilmiyorsunuz ki hoca gelecek sana sınıfla ilgili bir soru soracak hadi ne cevap vereceğim ben şimdi diye düşünüp duracaksınız.

 İkizler evde birlik içinde oluyorlar mı? Evet ikisi birlik olup evi altını üstüne getiriyorlar özellikle büyüdükleri zaman var ya başa belalar beraber gezip tozuyorlar ayrı olarak anne babalardan gizli işler çevirdikleri de oluyor. Bu konuda dikkatli olun gizli işler konusunda bir dahilerdir ama kavga ettikleri zaman ise o çevirdikleri işlerin hepsini ortaya dökerler ve o zaman asıl çadır karışır.

 İkizleri yazın beraber mi aynı spor dalına yazdırmalıyız yoksa farklı dallar da da gidebilirler mi? Bu denilen olay küçük yaşlarda imkansız bir durumdur. İkizler birbirinden ayrılamadıkları için spora da beraber gitmek isteyeceklerdir. Kavga ederler mi ederler hemde fena ama birbirlerinden ayrılmazlar o derece bam başka bir his. İkisini aynı spor dalına yazdırmanız sizin için avantaj olacaktır. İlerleyen yaşlarda lise çağına veya lise son sınıfa geldiklerinde kendilerine özel müzik tarzları giyim tarzı el becerilerine göre spor alanları değişim gösterecektir.

 Peki her ikiz de biri sağ elini kullanırken bir diğeri sol elini mi kullanmaktadır.? Tabi ki de hayır ikisi sağ elini de kullanabilir veya sol elini ayrı olarak sol sağ olarak da ellerini kullanabilmektedirler. Eğer ikizlerin biri sol biri sağ elini kullanıyor ise sizden ricam lütfen sol elini kullananı zorlamayın sağ elini kullanması için lütfenn böyle bir hatayı ona yapmayınız. Sizin o yaptığınız hata size küçük bir şey gibi görünse bile onun için çok büyük bir nedenlere yol açabilmektedir. Bırakın solaksa sol elini kullansın sizde ona yardımcı olun. Hatta hocalarıyla konuşum bir anne baba olarak ona yardımcı olmalarını isteyin onun için bunu lütfen yapınız. Bir solak ikiz olarak size sesleniyorum. Lütfen ona yardımcı olur musunuz? Siz ona yardımcı oldukça o size daha çok bağlanacaktır.

 Son olarak ise ikiz olmak güzel bir duygu ileri yaşlara kadar anlaşamasalar bile ilerleyen yaşlarda birbirlerine bağlanacaklardır. Bu konuda tedirgin olmayınız. Korkmanıza gerek yok. İkizler dertlerini genellikle birbirlerine anlatmaktadırlar. Biri bir yere gitse bile sizin haberiniz olmasa ikizinin mutlaka ve mutlaka haberi vardır. 

Eğer sizin de ikizler hakkında başka merak ettiğiniz sorularınız varsa yorum yaparak bana ulaşabilirsiniz. Ayrı olarak aşağıya bırakacağım Instagram hesabından da bana ulaşabilirsiniz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.