Bir günüm nasıl geçiyor?


    Merhaba nasılsın? İyisindir diye umuyorum. Sana bu blogum da bir günümün genel olarak nasıl geçtiğini anlatmak istiyorum.

   Genellikle sabahları 7 ile 8 arası kalkarım telefonu açar hemen mesajları falan kontrol ederim kalkar kalmaz ve uykulu bir halde hepsine cevap vereceğim diye uğraşırım genel de :)) Sonra güzel bir kahvaltı ile güne başlıyorum benim için en önemli öğün sabah kahvaltısıdır. Sabah güzel kahvaltı yapmazsam veya yapamazsam o günüm genel olarak çok kötü geçmektedir. Ama bayahh iyi yerim sabahları öğlen genellikle fazla yemem ama yine az biraz yerim kahvaltıda sonra günlük kafamda oluşturduğum planı uygularım direk plan genelde hep aklımda yazılıdır. Sonra kahvaltı sonrası az Hellotalk uygulamasında takıldıktan sonra televizyondan Youtube'den bir kaç kanalın videosunu izliyorum genellikle çok zevkli oluyor sonra ise ya blog için konu düşünüp duruyorum ya da watpadde ki kitabımızı yazmaya başlıyorum onun için resimleri falan ayarlarım veya blog konusu belli ise onun resimlerini ayarlarım her blogun resimleri klasörde duruyor hepsi bilgisayarımın içinde ama en kısa zaman da hepsini geri yükleyeceğim. Onları ayarladıktan sonra ise zaten zaman geçip gidiyor. Bir bakmışım saat olmuş 16.00-17.00 Biraz müzik dinledikten sonra yabancı dizimi izlerim genellikle adı da Horse bir doktorun hastanede geçen olaylarını hastaları nasıl iyileştirdiğini fln anlatıyor çok efsane bir dizi izlemenizi isterim. Sonra ise akşam arkadaşlarla gezeceksek yaa dışarı çıkarım biraz gezer takılır gelirim yoksa ise oturup telefondan oyun fln oynarım. Bir yandan da pc de bulunan resimleri ayarlamaya çalışırım. Çünkü o kadar resim var ki ama hangisi nerenin belli değil onları düzgün bir klasör haline getirmeye çalışıyorum.

   Ayrı olarak bir yandan merak ettiğim konuları araştırıyorum. Bol bol araştırma yapmayı çok seviyorum. Acayip zevkli sarıyor. Eğer beğenirsem ekran resmi alırım veya kopyala yapıştır ile whatsappta bulunan kendi telefon numaramın olduğu mesaj kısmına atarım her şey orada durur.
 
  Bir gün birisi o klasöre ulaşsa eline her türlü bilgi belge her şeye rahatlıkla ulaşmış olacak. Yani bu kadar net ve önemli bir yer onun için telefonumu fazla kişilere vermem hatta hiç vermiyorum da diyebiliriz. :)) Çünkü oraya giren tüm bilgilerime ulaşacak da ondan riskli yer yani :))
 
  Sonra ise benim bir değişik fikrim var hem merak ediyorum hem hayalim hem icat gibi bir şey çift zincirli bisiklet yapmak istiyorum. Ama bunu bir türlü ayarlayamadım neden derseniz şimdi kafam da soru işareti var ya bisiklet çok fazla insan kuvveti harcamadan hızlı gidecek ya ise fazla insan kuvveti ile yavaş gidecek ama şuan bu konuda net fikre ulaşmış değilim ama bir fikrimi ciddiye dökmek istiyorum. Bir de bu yandan para biriktiriyorum çünkü şimdi kaynak işlemi fln olması gerekiyor bisikletten bisiklete zincirlerini alıp oraya kaynak yaptırıp vitesi önü bir vitese arkayı bir vitese bağlamayı düşünüyorum bu sayede iki zincir eşit oranda gidecektir ve bu sayede daha az enerji harcayarak daha hızlı gitme şansı yakalamış olabiliriz ve bu sayede bisiklet yarışlarında yokuşlarda fazla kuvvet harcamadan birincilik elde etme imkanına sahip orada bilirim veya tam tersi de olabilir ama emin değilim dediğim gibi deneyerek göreceğiz. :)) Tek bu değil birde teknoloji ile ilgili bir fikrim var onun ama zamanı uzun yani uzun zamanı var :))))

   Öyle işte genelde hep böyle yapıyorum bu arada blogu hep evde yazmıyorum. Kitabı evde yazıyorum ama blogu nerede boş vaktim olursa her zaman yazıyorum. Tam sabit bir yerim yok o konuda çünkü aklıma bazen bir anda geliyor bende direk yazıyorum :))

Instragram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.