Merak ettiğiniz sorularınızı yanıtlıyorum...


  Merhaba öncelikle nasılsın? İyisindir diye umuyorum. Bu blogum da sana Instagram üzerinden veya diğer sosyal ağlar üzerinden en çok sorulan soruları ve sizlerin merak ettiği soruları cevaplayacağım.

 İlk olarak blog yazmaya neden başladın ve ne zaman başladın?
  İlk olarak blog yazmaya 03.12.2017 yılında başladım. İlk blogum ise Kekeme Bir Gencin Başarı Hikayesi olmuştur. Peki neden başladım ve nasıl başladım. Çok meraklı olduğum için hep araştırma yapıyordum ve benim bir özelliğim var sinirlendiğim zaman tüm arkadaşlarıma upuzun mesajlar atıyordum. Sonra tabi çoğu arkadaşım bundan şikayetçi olmuştu ve destan yazan Emre diye adım çıkmıştı. Daha sonra ise ben yakın arkadaşımın yanına gitmek istiyordum ama fazla bir birikimim yoktu genelde kendi harçlıklarımı biriktirip gezmeye gidiyorum ve gittiğim yerde o biriktirdiğim tüm harçlığımı sonuna kadar yerim. Ama yine biriktiririm neyse biriktirdim ama o kadar fazla param yoktu tabi internetten para kazanma yolları dolu anket doldurarak bile para kazanabiliyorsunuz. Sonra uzun bir araştırma sonucu karar verdim ve başladım yazmaya aldım elime telefonumu girdim başladım. Tabi sonra gidebildin mi diye soracak olursanız gidemedim dersler ve konular çoğalınca gidemedim. Keşke ailenden alsaydın diyenler olabilir onlara kısa bir not bırakayım ben gezmeye yeni yerleri gezmeye hep kendi biriktirdiğim paramla harçlıklarımla gidiyorum bence sizde öyle yapın ki rahatlıkla geze bilesiniz bu sayede anne babanıza yük olmadan her yeri gezebilirsiniz. 

 Peki neden kitap yazıyorsun?  Gezgin & Meraklı
   İçinde hep böyle yazma merakım vardı. Hep merak ederdim. Ama o kadar çok kitap buldum ki konusu olsun başlığı olsun bazı arkadaşlarım çok iyi biliyor bunu onlara hep söylerdim şunu yazsam nasıl ismi konusu nasıl sizce falan fikirler alıyordum bol bol sonra ise baktım böyle olmuyor bende bir anda girdim Watpadd'e ve o zaman kafamda olan başlık ile yazmaya başladım o gün bugün yazıyorum hatta bana yakın arkadaşım da eşlik etmeye başladı beraber yazıyoruz ama ben bu sıralar yoğunluktan yazamadım sıra bende ama daha yazamadım en kısa zamanda yazacağım ama siz merak etmeyiniz. Kitap yazmak o kadar zevkli geliyor ki insana yazarken bol bol eğleniyorsunuz o günleri yaşadığınız zamanları hatırlayıp gülüp gülüp duruyorsunuz ve başladıktan sonra bir türlü duramıyorsunuz. Öyle bir eğlenceli oluyor ki sanki küçük bir çocuksunuz da lunaparka gidiyorsunuz gibi düşünün. Gezgin & Meraklı 

  Peki sence sol elini kullanmak mı güzel yoksa sağ elini mi?
  Yani ben solak olduğum için tabi ki de bence sol elini kullanmak daha iyi ama cidden çok zor. Ama genel konuşmak gerekirse tabi ki de sağ elini kullanmak derim çünkü günümüzde çoğu şey sağ elini kullanan kişilere göre tasarlandığı için solak birisi onu kullanmada çok zorluk çekiyor mesela makas buna bire bir örnektir. Solak bir insan makasla kesmek için canını verir ama zor bela keser. Ama solakların şöyle bir de avantajları var oda şu şimdi neredeyse her şey sağ elini kullananlara göre tasarlandığı için bazı durumlarda sağ ellerini kullandıkları için zamanla iki elini de kullanabilme yeteneğine sahip olan solaklar da bulunmaktadır. Mesela ben çoğu konuda aynı işi iki elimle de yapabiliyorum. Tabi bir de şu var eğer sağ elinizi kullanıyorsanız sakın sol elinizi kullanmaya çalışmayınız. Çalışırsanız kekeme veya konuşma sırasında takılma gibi problemlerle de göz göze gelebilirsiniz.

   Peki gezdiğin şehirlere hep kendin mi gidiyorsun ve tek amacın gezmek mi oluyor?
  Bu konu da şöyle diyebilirim evet kendim gidiyorum ama gittiğim şehirlerde arkadaşlarım oluyor genellikle gittiğim zaman onlar beni karşılıyor beraber geziyoruz eğleniyoruz öyle oluyor bazen ise tek amacım gezmek olmuyor. Bölümüm ile ilgili özel sertifikalı eğitimler oluyor gitmediğim bir yer ise hem eğitime gidiyorum hem gezmeye gidiyorum. Bir anda iki işi bitirdiğim de oluyor. Ama tabi bazen arkadaşlarım da kalıyorum bazen ise otelde konakladığım oluyor.

  Peki neden çoğu şeyi biliyorsun? Hatta neden her altı biliyorsun ya?
  Bu konu da bir kere anlaşalım ben her şeyi bilmiyorum. Tamam bildiğim şeyler var ama onlar da her şey değil. Ama eğer nasıl oluyor falan derseniz araştırma yapınız. Tek yapmanız bu meraklı olun ve o elinizdeki telefonları mesajlaşmak veya oyun oynamak için kullanmayınız. Aynı anda hem mesaj yazıp hem araştırma yapabilirsiniz. Ama tabi bu telefonunuza başlıdır. Ama zamanınızın çoğunu gezerek ve araştırarak merak ederek harcayın. Tamam bir söz ver çok merak bla bla bla diye ama sanane deyin geçin ben öyle diyorum sanane benim merakım benim zamanım benim vaktim yani senin zamanın mı hayır senin vaktin mi hayır eee o zaman neden meraklı kişilerin işine burnunu sokuyorsun ki? Neden yani bırak merak etsinler. Bilme nedenim sadece sanırsam her şeyi merak ettiğim içindir. Çok merak ettiğim için başıma gelmeyen olay yok mu var tabi ki de olmaz mı hatta bir keresinde bir yerde güzel bir tarihi eski dönemden kalma harika bir şey vardı sanırsam çeşmeydi ama o kadar iyiydi ki resimler de harika duruyor bende gittim ama onun bulunduğu yer biraz sıkıntılı sokakmış ben de ne bileyim daldım sokağa yani ama sorun olmadı korkmayın bir şey yok. :ddd 

  Peki bize bir tane çoğu kişinin bilmediği ama dünyada var olan bir icat söyler misin? Lütfen
  Tabi ki de söylerim hatta hemen söyleyeyim suyla çalışan araba evet evet duydunuz dünya üzerinde suyla çalışan araba vardır. Araba resmen suyla çalışıyor. Hatta ben kendi gözümle de şahit oldum. Cidden dünyada suyla çalışan araba vardır. Ama neden piyasaya çıkmıyor o konu da bilgim yok malesef...

  Peki gittin yerlerde vaktin az olduğu için onca yeri nasıl sıkıştıra biliyor sun ki? 
  Bu konuda blog yazmıştım hemen onu buraya koyuyorum onu okursan o sana yardımcı olacaktır orada yapman gereken her şey yazmaktadır. Üzerine tıklaman yeterli o seni o bloguma getirecektir. Çoğu yeri nasıl gezebiliriz kısa süre içerisinde?

   Peki neden kekemelik ile ilgili blog yazmıyorsun?
   Evet önceden ben bir kekemeydim ama öyle bir kekemeydim ki birde buna heyecan eklenince hiç konuşamaz bir hale gelmek deydim ama şuan her hangi bir sorunum yok ve çok rahat konuşabiliyorum. Ama tabi ki de bunun blogu da gelecek ama sırayla blogların isimleri hazır ama daha ona sıra gelmedi. Ama senin için mutlaka öne alacağım. 

   Peki hangi lise mezunusun ve mezun olduğun bölümden veya liseden memnun musun?
   Evet memnunum yiyecek ve içecek hizmetleri bölümü aşçılık departmanından mezun oldum. Evet memnunum hatta pasta konusunda çok iyiyim ama yemek konusunda ya tuzu az oluyor ya da başka bir şeyi kıvamı tam denk getiremiyorum onun için evde fazla yemek yapmam hatta o kadar çok az ki yani hiç gibi bir şey ama tabi diğer pişirme harici işlere yardımcı oluyorum. Ama zamanla onu da öğreneceğim siz hiç merak etmeyiniz. Bazen tutuyor ama bazen tutmuyor. 

   Peki gezdiğin yerlerden en iyi ikili hangileri ve neden?
   Yani bir İstanbul neden derseniz en yakın arkadaşım orada ve o beni öyle bir gezdirdi ki unutulmaz bir hafta geçirdim ve o kadar harikaydı ki ben hiç hayatımda öyle bir hafta veya gün geçirmedim ve bir yandan İstanbul tam bir gezilecek bir şehir ama yaşanılacak şehir değil.
    Diğeri ise tabi ki de İzmir o insanları denizin maviliği o eşsiz kokusu bambaşka yaa bir kere insanları o kadar iyi ki gelip seninle sohbet ediyorlar. Hatta ben tramvay bekliyordum Karşıyaka da durakta bir 50-55 yaşların bir beyefendi geldi onunla o kadar güzel sohbet ettik ki çok bambaşkaydı. Hatta ineceğimiz durakta aynı olduğu için tramvayın içinde bile sohbete devam etmiştik. Zaten bambaşka bir yer ve sıcak oluyor ben soğuktan biraz nefret ettiğim için sıcak yerleri aşırı seviyorum. Onun için ve tabi o kadar gezilecek yerleri var ki bambaşka giderseniz eğer Mustafa Kemal Atatürk Müzesini gezmenizi mutlaka ve mutlaka tavsiye ederim. 

  Daha başka merak ettiğiniz sormak istediğiniz sorular varsa bana Intagram 'dan ulaşabilirsiniz. En çok sorulan 10 soruyu yanıtladım eğer uzatmamı isterseniz uzatabilirim.

  Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.