Hesaplı Alışveriş Nasıl Yapılır?


  Merhaba nasılsın? Umarım İyisindir. Bu blogum da sana hesaplı ve uygun fiyata alışveriş nasıl yapabileceğin hakkında bahsedeceğim.


  İlk olarak isterseniz giyim üzerine konuşalım.
  En iyi ve en uygun fiyatlı beğendiğiniz bütün kıyafetleri internette ve o almak istediğiniz firmanın ürünü olarak alabilmek mümkündür. Peki bu nasıl oluyor derseniz çoğu firma artık internet üzerinden daha fazla indirim yapmaktadır. Belki haberiniz vardır bir kaç firma mağazalarını kapatarak sadece internet üzerinden yani online hizmet ile müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Hatta size bir şey daha şöyleyeyim internette daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Ben kendi adıma konuşuyorum online alışveriş yapmak daha iyi çünkü çeşit bol fiyat ucuz sizin gitmenize gerek yok kapınıza kadar geliyor. Beğenmediğiniz ürünü hemen geri göndererek değiştirme hakkında sahipsiniz. Hem sizi ulaşım maliyetinden kurtarmaktadır. Hemde zamanınızın çoğunu kendinize veya ailenize ayırabilmeniz için iyi bir fırsattır.
  Bir de size kısa bir bilgi giyim mağazaları en büyük indirimleri yaz veya kış sezonu bittiği zaman yapmaktadır.
  Peki mağazalarda indirim nasıl olmaktadır?
  Giyim üzerine olan bütün mağazalarda olan bir prensiptir bu yeni çıkmış ürün her zaman pahalı olmaktadır. Ama üzerinden 1 hafta veya 2 hafta geçtiği zaman sizin o beğendiğiniz her şey neredeyse yarı yarıya fiyatı inmektedir. Birde bazı mağazaların kendi kartları bulunmaktadır. Eğer almış olduğunuz ürün indirimli ise o kart sayesinde extra %5-10-15-20-25 oranında bir indirim daha alabilirsiniz ve bu sayede almış olduğunuz ürün size aşırı derece de ucuza gelmektedir.

İnternetten nasıl alışveriş yapılır hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz. Aşağı da bulunan linke tıklayarak bir sonra ki blogumuzu okuyabilirsiniz.
https://emre432altinay.blogspot.com/2018/06/internetten-alsveris-nasl-yaplr.html

   2. Olarak ise hesaplı market alışverişinden bahsedelim isterseniz.
  İlk olarak ucuz market alışverişi ise genel de süper marketlerde olmaktadır. Ama burada en önemli nokta ise fiyatlar hakkında belli bir bilginiz olmak zorundadır. Eğer fiyatları az çok biliyorsanız ise sizin için market alışverişi umduğunuzdan daha da hesaplı olabilir. İlk olarak size tavsiyem süper marketlerin kendi kartlarından almanız. Kasalardan alabilirsiniz bu kartları bazıları ücretsiz bazıları ise 1 TL ücret ile müşterilere sunulmaktadır. Peki size bunu demişken birde size bir gizli sır vereyim. Marketler genellikle en büyük indirimleri ya ayın 16-17'sinde indirim yaparlar veya 23-24'ünden sonra indirim yapmaktadırlar. Nedeni ise Ayın 15'i Memurların maaş günü 21'i ise Emeklilerin maaş günüdür. Birde size ayrı bir bilgi vereyim A101'den almış olduğunuz ürünlerde ne kadar çok alırsanız o kadar ucuz olmaktadır. Yanı kısaca çok al az öde ama bunu çoğu kişi bilmez. Bim de ise indirimli ürünlerin genellikle gramajı oynanmaktadır. Ama siz bunu fark etmeniz çok zordur. Nedeni ise her ürünün gramajını kim bilebilir ki. Bana sorarsanız en iyi indirim yapan iki firma biri Migros biri Carefoursa ikisi de birbirleriyle yarıştığı için aşırı derece de indirim yapmaktadırlar. Ahh birde toptancılar var artık bunu market haline de taşıdılar. Toptancı oldukları halde artık diğer müşterilerin de yararlanması için tek fiyatına çevirerek diğer yani bizlere de hizmet sunmaya başlamışlardır. Bunlardan biri Metro ve Bizim Toptan Satış Mağazalarıdır. Bu iki firma da cidden çok uygun fiyata alışveriş yapmanıza yardımcı olmaktadır.

 Ama size bir tavsiyem alışverişe giderken rastgele sakın gitmeyin. Neden derseniz her zaman rastgele alışverişlerde normal alışverişlerinizden daha fazla para harcarsınız. Nedeni ise şu da hoşuma gitti şu var mı acaba evde yok mu derken bir bakmışsınız ki evinizde fazladan olan şeyi almışsınız. Benden size tavsiye her zaman planlı ve programlı hareket etmeniz. Bir market listesi yapabilirsiniz. 

Alışveriş için en doğru zaman ne zaman biliyor musunuz? Eğer öğrenmek isterseniz aşağı da bulunan linke tıklayarak o blogumuzu okuyabilirsiniz.
https://emre432altinay.blogspot.com/2018/04/alsveris-icin-en-dogru-zaman-ne-zamandr.html

  Hemen burada kısa bir not bırakıyorum. İndirim var diye direk ALMAYINIZ. Her ürünün mutlaka SON KULLANMA TARİHİNE mutlaka bakınız. !!!!!

  3. Olarak ise hesaplı teknolojik aletleri nasıl alabileceğinizden bahsedelim isterseniz.
   Bu konu da net ve en iyi hizmet sunan bir firmayı sizlere söyleyeceğim. Hepsiburada peki neden Hepsiburada çünkü hesaplı ve tüm teknolojik ürünleri orijinal'dir. Ayrı olarak ise garanti hizmetleri daha iyidir. Eğer almış olduğunuz ürüne bir zarar geldiyse veya bozulduysa garantiye yolladığınız zaman çoğu zaman ücretsiz yapılmaktadır. Ben çok ürün alan birisi olarak sizlere tecrübelerimi anlatıyorum. Şu zamana kadar hiç bir şikayetim olmadı. Oradan kulaklık aldım, telefon aldım, saç kurutma makinesi aldım, tıraş setinden tutun daha binlerce teknolojik ürün aldım ver şu zamana kadar hiç birinden her hangi bir şikayetim olmadı. Her hangi biri bozulmadı mı tabi ki de bozuldu garantiye gitti ve hiç bir ücret ödemeden yapılıp geldi. Ben onun size Hepsiburada'yı tavsiye ediyorum. Teknosa ve Vatan Computer bunlar hikaye ayrı olarak GittiGidiyor ve N11 de hikaye ben oralardan almış olduğum tüm ürünlerim den neredeyse şikayetçiyim ve hiç birinden de memnun kalmadım. Ben neredeyse 3-4 yıldır Hepsiburada daimi müşterisiyim. Burada size Hepsiburada'yı övmüyorum veya tanıtım reklam yapmıyorum. Sadece boşa paranızın gitmesine ve boşa sinirlenip çene yormamanızı engellemeye çalışıyorum. Reklam yapsam bir kere böyle reklam yapmam daha abartırım. Gerçek müşteri gözüyle sizlere bu bilgileri aktarıyorum.

   Benim size söyleyeceklerim bu kadar arkadaşlar. Her zaman bilinçli bir tüketici olun ve almış olduğunuz ürünün fiyatları olsun son kullanım tarihleri olsun üretildiği yer hakkında bile bir nebze bilgi sahibi mutlaka olun. Eğer olursanız her hangi bir tuzağa yakalanma oranınız düşer. Çünkü bu dünya da o kadar çok tuzak var ki bazı ürünler ucuz marka diye alıyorsunuz ama bir bakıyorsanız o ürün çakma veya son kullanım tarihine çok az kalmış. Böyle tuzaklara yakalan mamanızı tavsiye ederim.
  ''Siz siz olun her zaman dikkatli olun.''
  ''Her zaman bilinçli kullanıcı ve bilinçli tüketici olun.'''

 Tarih konusun da şuan bir projemiz var ama daha projemiz var diyebiliyorum. Çünkü projemiz inceleme altında umarım projemiz hayata girer ve tarihi geçmiş ürünleri almaktan kurtuluruz ve bu sayede %100 müşteri memnuniyet sağlanır umarım.
     '' Bu hayat sizin hayatınız iyi de yapabilirsiniz kötü de bu sizin elinizde.''

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.