Doktorum Dr. Elif Zaimoğlu'nu Tanıtıyorum


  Merhabalar nasılsın umarım iyisindir. Bu blogum da sana kendi kişisel diş doktorum olan Elif Zaimoğlundan bahsetmek istiyorum.

   Sizlere ilk olarak nasıl tanıştığımızdan bahsetmek istiyorum.

İlk olarak ben diş konusunda aşırı derecede çok olaylar yaşadım. Bir dişçiye gidiyorduk özellikle devlette biri sol dişi çekelim biri sağ dişi çekelim yok o oraya dolgu yapalım yok buraya onu yapalım derken dişlerimi alt üst ettikler bu sayede bende de aşırı derecede korku başladı. Sonra artık yeter ya dedim bu ne biri oradan biri buradan derken dişlerim komple yamuk yumuk olmuştu. Sonra ben tabi doktora gitmeme kararı aldım. İki yıl falan doktora gitmedim. Gitsem de bir şey değişmiyordu. Sonra tek çare dişlerimin düzelmesi için tel takılmasıydı. Sonra tabi biz karar verdik vermesine ama en iyi doktor hangisi ve nerede yapıyor sorusunun cevabıydı. Sonra benim kuzenime de tel takılmıştı hemen onlara sorduk nerede falan diye onlarda diğer Ankara da yaşayan kuzenimize sormuşlar çünkü ilk onlar taktırmış oradan da diğer kuzenim taktırdı. O ona sorarken falan derken bizde dedik ki bir görüşelim. İnternetten yorumları falan okuyorum herkes en iyi doktor çok iyi güler yüzlü gibi yorumları görünce ben dedim galiba sonunda doktorumuzu bulduk. Hemen dayımlar ile beraber gittik bir kontrole ben o an gördüğüm zaman zaten dedim tamamdır bu iş bitmiştir. O kadar tatlı güler yüzlüydü ki böyle sanki bir abla gibi eğlenceli neşeli güler yüzlü tabi sonra konuştuk fiyatları falan sonra bir daha ki kontrole gittiğimiz de tel öncesi neler olacağını konuştuk. O da bize yazmıştı tel öncesi olan bir kaç işlem vardı onlardan bazıları; 4 tane dişim çekilecekti çünkü o kadar fazla dişim varmış ki inanamazsınız. Sonra o 4 dişim falan çekildi sonra bir kanal tedavi yapıldı. 

Bu arada size hemen kanal tedaviyi anlatayım kısaca;

  Kanal tedavi denilen olay aslında çok kolay bir şey ama tabi bizim halkımız meraklı melahat gibi internetten baktıkları için korkuyorlar ama olay öyle olmuyor. Asla sizde internetten bakmayın yalan şeylere de inanmayın. Kanal tedavi anında dişlerin üzerinde bulunan damarda ki birikmiş olan pis kanların falan temizlenmesi olayı aslında ama siz bunu hissetmiyorsunuz neden doktorunuz uyuşturuyor ağzınıza birde plastik bir şey takıyor siz öyle sağa sola bakarken her şey olup bitiyor sonra doktorunuz geçmiş olsun diyor sizde ohaa bu kadar mıydı diyorsunuz. Asıl olay bu ama internette videolarda ve diğer yerlerde bu olay aşırı abartıldığı için insanlar da bir korku oluşuyor siz ona inanmayın.

  Tabi her şey oldu sıra geldi tel takımına geldi;


  Ama gitmeden önce tel taktıran kişilere sorduğum zaman yok çok zor yok o yok bu yok onu yapıyor bunu yapıyor falan demişlerdi bende tabi biraz korktum. Dedim ki ya taktıracaksın kurtulacaksın ya da ömür boyu böyle yaşayacaksın ben o kendime verdiğim enerjiyle hemen Elif Hanımın yanına gittim tabi gittim ama ilk sorduğum soru şuydu acaba kaç dakika sürecek demiştim oda 5 dk bile sürmeyecek istersen uyuyabilirsin falan demişti bende 5 dakika için uyumaya değmez falan diyordum. Sonra oturdum tabi bir yandan bir korku o korkuyla bir terleme ecel terleri gibi böyle akıyor terler. Sonra plastik bir şey taktı ve ister inanın ister inanmayın 5 dakika içinde taktı ve geçmiş olsun dedi ben hiç bir şey anlamadım bu arada o kadar basit miydi ya dedim. Oda evet tabi ki de sen ne sandın ki dedi bende ya gelmeden önce arkadaşlarıma falan sordum onlarda çok zor olduğunu falan söylediler bende ondan dolayı biraz korkmuştum aslında hm onlar seni korkutmak için söylemişlerdir kesin dedi. Bende cidden yaa bunun bir şeyi yokmuş ki demiştim sonra tabi taktik bitti hemen ardından neler yeyip yemeyeceğimi falan söylemişti. 


Onlar da; 1 hafta boyunca her gün sulu yemekleri tercih etmemizi söyledi tabi bu direk çorba yani bu arada ben birde şeyi sormuştum çikolata yiyebiliyor muyuz diye oda abartmadığın sürece tabi ki de yiyebilirsin demişti ben o an aşırı mutlu olmuştum çünkü çikolata benim kısaca her şeyim genel de her gün çikolata yemezsem duramıyorum.

Bu arada bir de ilk bir hafta çok zor diyorlar aslında oda zor değil ona da inanmayın cidden herkes atıp tutuyor. İlk hafta çorbaları içtik sonra zamanla her şey yemeye başlıyorsunuz. Asitli içecekler ve sakız harici sakın ne alaka diyebilirsiniz. Sakız diş tellerine yapıştığı için ve kolay kolay çıkmıyorlar. Asitli içecekler de diş telinin dişe yapışan yerine plaket deniyor oraya sürülen özel yapıştırıcıyı asit eritiyor ve o sayede plaket çıkıyor çıkmaması için de asitli içecekler yasak.


  Sonra tabi kontrollere gidiyoruz falan böyle arada plaketler çıkıyor. Benim her seferinde bir plaket kesin çıkıyordu sonradan öğrendim ki meğersem nedeni zeytinmiş. Zeytini çok sevdiğim için yiyordum meğersem o çıkartıyormuş. İkizim ise daha yeni evde fındık yerken fındığı kıramadı akıllım fındığı dişiyle kırayım derken plaketi çıkarttı böyle garip garip anılar olaylar yaşıyorsunuz ama sorun olmuyor çıkabiliyor normal bir durum benim çorba yerken bile çıkmıştı. Hemen doktorunuza gittiğiniz zaman o hemen oraya yenisini takıyor. Yok plaket koptu ben ne yapacağım şimdi falan gibi korkuya veya başka hislere kapılmaya gerek yok.


Size kısa bir anımı anlatayım isterseniz; Zamanla git gel derken iyice alışıyorsunuz zaten o kadar iyi bir hanımefendi ki aşırı hatta benim üniversitem de dişimle ilgili bir şey olmuştu galiba plaket çıkmıştı bende randevu durumunu soruyordum. O sırada bizim arkadaşlar gördü oh oh o kim falan demişlerdi bende diş doktorum demiştim onlarda nasıl ya sen doktorunla sohbet mi ediyorsun demişlerdi.Ben evet demiştim. Hatta sonra inanmamışlardı bende mesajları onlara göstermiştim. O kadar iyi bir hanımefendi ki hemen bir sorun olduğu zaman her zaman sorabiliyorsunuz.  Bu da böyle kısa bir anım olmuştu.


  Doktorum şimdi ise yeni kendi yerinde hizmet vermekte ve yeni yeri o kadar güzel ki konumundan tutun diğer her yönüyle çok güzel. Bu arada bir de kendisi gibi tatlı sekreteri var umarım ilerde bize de böyle bir sekreter denk gelir. O ondan eğlenceli o da ondan eğlenceli böyle moraliniz bozuk olsun içeriye bir girin çıkın o yeterli hemen moraliniz multi seviyesine çıkar. Böyle insanın oturup saatlerce konuşası sohbet edesi geliyor. Hatta ben sohbet etmek için biraz 15 20 dakika önce gidiyorum ki iki sohbet edelim. Arada gülmekten karnıma ağrı giriyor ama olsun. Değer mi değer ben şu zamana kadar hiç bu kadar güler yüzlü sekreter ve doktor hanım görmedim. Hatta arada takılıyorum. İleride ben çalacağım Buket ablamı doktorum diye falan Elif Hocam da vermem ki o benim diyor bende hayır benim falan diye öyle arada şakalaştığımız bile oluyor.


  Bu arada benim şu an 1,5 seneyi geçti ve röntgen sırasında yeni bir şey daha fark ettik hani demiştim ya çok dişim var hatta bir dişim damarın içindeymiş yani kısaca gizli dişim varmış. Tabi bunu çıkartmak için bayah bir emek verdik. En az 5-6 kere uğraşıldı ve sonunda oldu o bu değil doktorum da pes etmiyor bende pes etmiyorum ya olacak ya olacak derken 6.seferde sonunda oldu ve plaketi taktık. Tabi bu arada yine uyuşturuyorlar şimdi merak edenler olur nasıl çıkıyor diye bir aleti var onun keskin jilet aslında ama küçük bir şey onunla damarın belli bir yerlerini uzman doktorlar yapıyor tabi eğer doktorunuza güvenmiyorsanız sakın yaptırmayın çünkü bu dişi kaybetme ihtimali de varmış. Benim mesela ilk seferde olmadı ikinci seferde de olmasaydı o dişi kaybedeceğimizi söylemişti doktorum ama tabi kaybeder mi sizce kaybetmez büyük başarısı ve azmi ile başardı ve şuan o dişim normal diş gibi yerine yerleşti.


Bu arada ben diş konusunda her türlü tedaviyi gördüğüm için size gerçek bir birey olarak gerçek bilgileri söylüyorum.

Bu arada diş teli takan doktorlara Ortodontist deniyor. Peki Ortodonti nedir?
Ortodonti Orthos ve Dontos kelimelerinden oluşmuş Latince bir kelimedir. Düzgün diş anlamına gelir. Güncel olarak tanımlamak istersek ortodonti, dişler ve dişlerin üzerinde bulunduğu çene ve yüz yapısındaki bozuklukların tesbitini, tedavisini ve önlenmesini üstlenen bir diş hekimliği dalıdır. Bozuklukların tamamını bizler maloklüzyon olarak adlandırıyoruz. Maloklüzyon kelime anlamıyla kötü kapanış olarak açıklanabilir.
Peki Ortodontist ne de demektir? 

 Kimler ortodontik tedavi uygulayabilir? 5 yıllık diş hekimliği eğitiminin ardından 5 yıllık uzmanlık eğitimini tamamlayan diş hekimlerine Ortodontist denir. Ancak bu eğitimi alan diş hekimlerinin bu tedaviyi uygulayabilme yeterliliği bulunmaktadır.
Ortodontik tedaviyi yapan hekiminizin Ortodontist ünvanı olup olmadığını ve uzmanlık belgesine sahip olup olmadığını mutlaka sorgulamanızı tavsiye ediyoruz.
Devamını okumak ve Ortodonti hakkında merak ettiklerinizi;
http://buketinkaleminden.blogspot.com/ sayfasından öğrenebilirsiniz. Elif Zaimoğlu Sekreteri)

Gelelim Instagram hesabımız üzerinden yapmış olduğumuz soru sor etkinliğinde ki sizlerin sormuş olduğunuz sorularınıza
1. Tel taktırmak zor bir işlem midir?
Hayır tabi ki de aslında kolay ve eğlenceli bir şeydir ama bizim halkımız insanı büyüttüğü için çok zor bir işlem gibi görülmektedir.
2. Hangi Üniversite mezunusunuz?
Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunuyum.
3. Nerede hizmet veriyorsunuz kısaca neredesiniz?
Neorama İş Merkezi Daire No :6 Söğütözü, 06550 Yenimahalle/Ankara Yerimizde sizlere hizmet veriyoruz.
4. Diş beyazlatıyor musunuz? Birde teller çıktıktan sonra dişlere bir beyazlatma işlemi uyguluyor musunuz?
Evet tabi ki de diş beyazlatma işlemi yapıyoruz.
5. Diş telleri öncesinde neler yapıyorsunuz?
İlk önce bireyin yani sizin diş yapınıza bakıyoruz. Sonra eğer yapılacak işlemler varsa onları sizlere söylüyoruz ister kendiniz yapıyorsunuz isterseniz de biz yapıyoruz orası size kalmış ondan sonra da tel takımına başlıyoruz.
6. Ücretleriniz ne kadardır?
Diş tellerimiz yurt dışından geldiği için kur artışına ve düşüşüne göre değişmektedir. Ama tabi biz sizlere gerekli indirimleri uyguluyoruz siz merak etmeyin.
7. Şu zamana kadar Kİ en zor hastanız kimdi?
Şu zamana kadar tabi birden fazla hastam oldu aslında ona zor demeyelim biz sadece tedavisi uzun hastalarımız desek daha mantıklı olur çünkü bizim için zor hasta yoktur. En zorları içerisinde mesela Emre vardı. Neden Emre derseniz Emre'nin ilk başta çok fazla dişi vardı bunlar çekildi sanırsam 4 taneydi onları çektik daha sonra ise Emre'nin bir tanede gömülü dişi vardı. Emre buna damarın içinde ki diş diyor. Sonra tabi aradan 1 yıl gibi bir zaman geçti dişlerin yerlerine oturtmayı başardık daha sonra işlem gömülü dişimize geldi bir kaç ufak operasyon ile 6 sefer uğraşarak o gömülü dişi bulunduğu yerden çıkartmayı başardık ve şuan tedavisi bayah iyi gidiyor böyle giderse bu 2019 yaza tellerini çıkartmayı düşünüyoruz.
8. Benim merak ettiğim bir soru var ama hiç sararmayan diş var mı?
Eğerr düzenli bakarsanız gerekli fırçalamayı ve özeni gösterirseniz eğer dişinizde her hangi bir sararma olmaz.
9. Diş Hekimliği zor mu?
Şimdi size kolay veya zor diyemem ama kolay yanları da var tabi zor yanları da var.

10. Doktor olma hayaliniz miydi?
Evet çocukluğumdan beri hep hayalimdi sonra işe hayalim gerçek oldu.

11.Yapmış olduğunuz tedavileriniz nelerdir?
Yapmış olduğumuz tedavilerimiz sırasıyla;
-Pedodonti
-Diş Eti Hastalıkları
-Kanal Tedavisi
-Diş İmplantı
-Diş Beyazlatma (Bleaching)
-Cerrahi Uygulamalar

12. Peki kısaca kendiniz tanıtır mısınız?
Tabi ki de ben 1983 yılında Ankara'da doğdum. 2001 yılında Özel Muradiye Sevgi Kolejinden okul birinciliği ile mezun oldum daha sonrasında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden olan eğitimimi 2006 yılında tamamladım. Aynı yıl fakültemin Ortodonti Anabilim Dalında uzmanlık eğitimime başladım ve Tübitak'ın doktora destek programına dahil olabilme başarısına sahip oldum. Hemen ardından ise 2011 yılında ''Mandibuler Retrognati ile Karakterize Klas II Maloklüzyona Sahip Bireylerde Fonksiyonel Ortopedik Tedavi ile Uyku Solunumu Üzerine Görülen Değişikliklerin Farklı Görüntüleme Yöntemleriyle İncelenmesi'' isimli tez çalışması ile Ortodonti Uzmanlık Ünvanına sahip oldum. Daha sonra ise kendi muayenemi kurdum ve şuan kendi muayenemde hizmet veriyorum. Hobilerim ise dünyada ki yenilikleri yakından takip etmekten, fotoğraf çekmekten ve farklı coğrafyaları keşfetmekten keyif alıyorum. Bu arada evliyim ve iki tane dünya tatlısı çocuklara sahibim.

Benim bu blogu yazmama hakkı tanıyan ve izin veren doktorum ayrı olarak ise ablam  olan Elif Zaimoğlu'na teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. iyi ki tanımışız, iyi ki benim doktorum olmuşsunuz sizlerin sayesinde daha mutlu gülüşlere sahip oluyorum. 
İyi ki varsınız....

Dr. Elif Zaimoğlu Gültepe İletişim Bilgileri;

Adres: Neorama İş Merkezi Kat:3 No:6 Söğütözü Ankara
Telefon: 0312 220 15 38
Mobil: 0530 387 97 89
E-posta: info@elifzaimoglu.com

Veeeee Bizim İletişim Bilgilerimiz Yalnız Çaktırmayın biraz kıskandım ondan :Ddd
E-Posta: emre432altinay@protonmail.com

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.