Sizce Ben Neden Hep Gülüyorum?


 Merhaba Nasılsın? İyisindir diye umuyorum. Evet belki bilirsin belki bilmiyor olabilirsin ben neredeyse her zaman gülüyorum. Mutlu olsam da mutsuz olsam da hatta sinirli olsam bile gülüyorum. Bu sorundan çoğu arkadaşım bana gıcık olmaktadır. Bende bunu size açıklamak istedim.

  Evet her zaman gülüyorum bunu bende kabul ediyorum. Ama bu bir hayat neden hep ağlayalım ki veya üzülelim. Çünkü hepsi geçici her şeyin belli bir zamanı vardır ve o zaman da kendini kötü hissedebilirsin ama sonra yine mutluluğa ulaşıyorsun. Dönüp dolaşıp mutluluğa eninde sonunda ulaşıyorsun.

  İnsan oğlunun hasta olma nedenleri içerisinde kendini iyi hissetmemek de bir hastalığa sebep olabilmektedir. Bazı kişiler hasta olma nedenlerini hep bir şeylere uydurma peşindedirler ama işin bu tarafına bakarsak asıl hasta olma nedeni kendi yüzündendir. Neden başkalarının sizi üzmesine izin veriyorsunuz ki buna izin vererek aslında kendinize çok fazla oranda zarar veriyorsunuz. Yapmayın bunu kendinize tamam şimdi birileri der seviyoruz ediyoruz ben sevmeyin veya başka bir şey demiyorum size ama neden yanlış kişiyi seviyorsunuz ki ve onun sizi üzmesine izin veriyorsunuz başka sevgili olacak kimse yok mu o sizi üzmesine izin verdiklerinizin haricinde o kadar temiz kişiler var ki ama siz onları göremiyorsunuz.

 Sonra ise kendinizi üzerek kilo kaybedebilirsiniz veya obezite olabilirsiniz. Evet evet doğru duydunuz. Aşırı zayıflık ve obezite olma durumunun çoğunluğu sinir stres ve kendini iyi hissetmemekten meydana gelmektedir. Bir insan mutlu olduğu zaman neden zayıflasın veya kilo alsın ki çünkü o kişi mutlu ve her şeyin farkında genelde mutlu kişiler her şeyin farkında ve ona göre hareket eden kişilerdir. 

 Beni mutsuz görme ihtimaliniz çok azdır. Hatta hiç yoktur bile yani çünkü ben mutsuz olduğum zaman mutlu görünmeye çalışıyorum nedeni ise mutsuz olduğunuz zaman çevrenizde ki insanlar çok soru sormaktadır. Yok neden mutsuzsun, kim ne yaptı, yine ne oldu gibisinden insan bu sorulara daha fazla deli oluyor. Sanane diyesi geliyor insanın sanane dediğiniz zaman da karşıda ki kişi ters anlıyor.

  Peki size bir sorum var bir insan mutlu olduğu zaman mı çevresinde ki olup biteni görebilir yoksa mutsuz iken mi görebilir?
 Benim fikrim mutlu iken görebilir çünkü o kişinin beyni başka hiç bir şeye odaklı değil ve sizi daha iyi anlamaktadır. Çevresinde ki olayları daha iyi bir başka şekilde görebilir. Siz o olayı kötü olarak algılarken o kişi ise hep iyi yanını görmektedir. Çünkü mutlu hissediyor kendini ve size bir şey daha söylemek istiyorum. Mutlu kişiler sizden çok fazla şey gizleyebilir. Mutlu insanlar modan moda girebilirler. Mesela bir ortama girdiği zaman ortama çok kolay ayak uydurarak o ortama göre hareket edebilmektedirler. Mutlu olun yaa cidden diyorum mutlu olun ve hep gülün neden gülüyorsun hep diyene de bu bir hayat ve ben istediğim gibi yönlendirebilirim diyebilirsiniz. Mutlu insanlar bu hayatta hep başarılı olan kişilerdir. 

 Bir başarıya imza attığınız zaman bile insan oğlu mutlu olmaktadır. Hatta mutluluk göz yaşı diye bir olay var bilir misiniz bilmiyorum ama bu benim başıma çok geldi özellikle İstanbul'da çok fazla geldi. Arkadaşım sayesinde onun üniversitesinin rektörüyle tanışma konuşma fırsatımız oldu ve bu durum beni aşırı derecede duygulandırdı. Hayatımda ilk defa bir rektörün odasında oturdum ve sohbet ettim. Yani anlatılmaz bir durumdu daha sonra ise bir proje hakkında okulda ki hocalarla görüştük ve hocalar projenin başarılı olabileceği üzerine araştırmalar yapacaklarını bizlerle paylaştılar ve onlar da başarılı olacağını düşünüyorlar. Daha sonra ise beni en çok duygulandıran mutluluk göz yaşım benim buralara kadar gelmem oldu. Hiç hayal bile edemezken bir anda gerçek oldu neyse fazla yazmak istemiyorum. Ben biraz duygu salım da şuan biraz gözlerim doldu. 

 Bu senin hayatın evet senin senin benim değil senin ve bunun artık farkına var. Seni birilerinin üzmesine neden izin veriyorsun ki neden bunu kendine yapıyorsun neden neden neden bunu kendine yapma. Mutlu ol ve her şeyin farkına var belki hayatın bir anda değişecek belki yeni bir sayfa açacaksın bilemezsin her an her şey olabilir. Evet ben bir yeni bir sayfa açtım ve şuan o yeni sayfa benim hayatım oldu ve iyi ki o yeni bir sayfayı açmışım diyorum. Sende açabilirsin. Bu senin hayatın korkma hiç bir şeyden kendine lütfen güven her şeyi başarabilirsin. Hem neden korkuyorsun başarısız olmaktan mı bence denemelisin denemekten zarar gelmez. Herkes her zaman başarılı olacak diye bir şey yok. Evet biz mesela Safranlı Türk Kahvesi fikrini ortaya atmıştık evet biz attık ve o bizim fikrimizdi elimizde tüm bilgileri mevcut ama bir firma bizim fikrimizi çalarak safranlı ve içinde bir den fazla şey bulunan bir kahve çıkarttılar. Ama biz ne yaptık hiç bir ümidimizi kaybetmedik çünkü bizim fikrimiz daha farklı ve daha lezzetli olduğunu iddia ediyoruz. Sizde pes etmeyin sakın bunu kendinize asla ve asla yapmayın.

 '' Bu hayat senin hayatın iyi de yapabilirsin kötü de çünkü bu senin elinde.''

Bu yazım da biraz konuşmak sohbet etmek istedim. Umarım beğenmiş sinizdir.
Eğer her hangi bir sorunuz olursa bana Instagram hesabım üzerinden ulaşabilirsiniz. Genellikle herkesin mesajına cevap vermeye çalışıyorum. Beni takmaz veya başka saçma sapan düşüncelere asla kapılma çekinmene bile gerek yok.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.