Gezgin ve Meraklı Bölüm 5 (Buluşma Öncesi)


BULUŞMA ÖNCESİ

Emre: Musti nasılsın? Ders'den çıktın mı yoksa çıkacak mısın?

Mustafa: Efendim evet şimdi çıkıyoruz ders'den ekiple beraber Starbucks'dan kahve içip dağılacağız da arkadaşlara sen geliyorsun diye bilmediğim yerler varsa onları soruyorum. Bu arada İstanbul'da deniz müzesi varmış ben bilmiyordum onu bugün Bora söyledi kesin gitmelisiniz falan dedi. Ben daha bakmadım ama Bora önerdiyse kesin iyidir. Yoksa o boşu boşuna önermez neyse sen ne yaptın?

Emre: Hm çok iyi bende birazdan kahve içeceğim yaa canımı çektirdin. İddiaya girdik yaa onun için hediye aldım sana beden sormadım zaten her şeyimiz aynı bedenimiz de aynıdır kesin onun için kendi tarzıma göre aldım bir şeyler... Hm Bora önerdiyse kesin iyidir. O İstanbul'un kurdu çünkü :)) Neyse ya ben sana ne diyecektim unuttum şuan :)) Dur bir dakika geldi aklıma her şey planladığımız gibi hazır değil mi? Merak ettim son dakika bir şey çıkmasın diye...

Mustafa: Hm şu anda evet her şey hazır abimin yatağını benim odama taşıdım. :)) Babam misafir odasında kalacağını söyledi ama ben onu takmadım gittim yatağı kendi odama taşıdım. Odada boşluk vardı zaten iyi oldu şuan her şey planladığımız gibi yarın sabah geliyorum almaya bu arada babam yeni araba aldı. Söylemiştim ya hani bana alabilir falan gibisinden bilmiyorum ama anahtarı bana verdi yani bende duruyor istediğim zaman gidip geliyorum hatta şuan okula arabayla geldim diyebilirim. Senin konuşmalarından sonra artık hızlı gitmiyorum. Korkuttun tabi beni rahat hız bile yapamıyorum yaa :)) Ama cidden iyi korktum bu korku bana belli bir süre yeter diye umuyorum.

Emre: Ohh canıma deysin iyi oldu sana kim dedi hızlı git diye o korku sana yeter de artar bile :)) Ne yaptın sen abinin yatağını kendi odana mı taşıdın sen deli misin yaa veya harbi delisin abin nerede kalacak ki? Abini de misafir odasına postalayacağını da deme de :))

Mustafa: Ahah aslında iyi fikir ama o gelmiyor ki artık kendi eve çıktı bizle yaşamıyor. Hafta da bir geliyor onda da kalmıyor direk gidiyor gece durmuyor. Onun için onun odası da benim oldu istediğim gibi kullanıyorum. Hatta onun odasında hoşuma giden tabloları falan kendi odama taşıdım :)) Neyse sana şeyi demeyi unuttum. Babam dedi ki hani sen çok merak ediyorsun ya kırmızı bir içecek onu babam sana eve gelince özel spesiellerinden birini verecekmiş bilgin olsun ama bir şey olmaz olsak da yanımız da babam var zaten o varken hiç sorun değil ne olursa olsun :))

Emre: Hm vay özel ev falan tabi yaa adam üniversiteyi bitirdi iş sahibi oldu. Ben olsam bende çıkardım yani biraz bekar hayatı yaşasın :)) Ne ne bir dakika baban kırmızı içecekten mı verecekmiş bize yok artık harbi mi? :)) Yaa var ya çok efsane olur. Biliyor musun ama bir şey olursak babana rezil olmayalım bir de :)) Vallah alay konusu oluruz. :))

Mustafa: Yok yok yaa babam öyle biri değil biliyorsun zaten özgürlük yani bizim evde onun için sıkıntı olmuyor. Ahaha aynen aynen bekarlık ama her saniye annemi arıyor. :)) Anne şu yemek nasıl yapılıyor yok ütü nasıl olur yok bu makine nasıl çalışıyor fln diye boyna arıyor. Zamanla öğrenir inşallah :))

Emre: Ahah sanki benim değil. Öyle bir laf etmişsin ki tek sizin aileye has yani gören bakan da sizin aileye has sanacak. Benim de aile mi biliyorsun yani gerçi neredeyse iki aile de aynı fazla bir farkları yok da neyse şurada bir günümüz kaldı daha doğrusu gelince o konuları bol bol tartışırız zaten buluşmamıza 24 saat bile kalmadı. Vayy behh kaç yıl sonra ilk defa buluşacağız ve bu arada sen babanın yeni araba aldığını söylemiştin markası ne ki resmini atar mısın? Merak sardı şimdi :))

Mustafa: Yoo atmayacağım resmini gelince görürsün ama güzel araba ben beğendim yani konforlu hoşuma gitti. Ahah biliyorum tabi yaa ama ne bileyim bir an aklıma o geldi bende onu söyledim. Harbiden şurada ne kaldı yarın bu sohbetleri canlı canlı yaparız inşallah tabi o heyecanla bayılıp gitmezsek :)) Babam dedi ki buluşunca heyecandan bayılırsınız siz kesin falan diye dalga konusu yaptı şimdi den şuracıkta bir kere bayıldım diye alay konusu oldum. Doğum günüm de hediye yollayınca yani o heyecanla kutuyu açarken fazla heyecan yaptım diye alay konusu oldum neyse ama cidden o zaman sen benim evi mi bilmiyordun ki nasıl buldun evi mi babama falan mı sordun kesin o söylemiştir çünkü oda evdeydi ben odam da olduğum halde üst kattan beni aşağı indirip kapıyı zorla açtırdı yani yoksa kendisi açıyordu genel de ama bilemedim kesin onun parmağı olduğunu düşünüyorum. Öyle mi?

Emre: Yani biraz yardımcı oldu diyebilirim :)) Off yaa tm atma istemiyorum yarın gelince görürüm zaten yemedik arabanı :)) Ahah harbi o zaman sen bayılmıştın. Hatta baban da video ya çekerken olmuştu fena komikti yaa efsane dalga konusu olmuştun :)) O video yine duruyor galiba bende ama nerede olduğunu bilmiyorum.

Mustafa: Ahah belli zaten sen ilk aile mi kafaya aldın ki zaten benden çok seni seviyorlar vallah gerçi sen herkesi kafaya alıyorsun da neyse o nasıl oluyor bilmiyorum ama genel de herkesle kolay iletişim kurabiliyorsun. Onu da bana öğret ya vlh sınıfım da kiler bile seni daha görmeden seni sevdiler yani grupta sınıftan harici kimse yok tek sen varsın gören bakan da bizim sınıfta okuyor fln sanacak yani bunun da sırrını istiyorum. :))

Emre: Ohoho sende her şeyin sırrını istiyorsun vlh sadece yani biraz anlayışlı ve kibar olacaksın bu kadar biraz da karşı tarafın dediğine göre hareket edersen o kişi direk kıvama gelir zaten bu kadar basit yani formülü :)) Yok daha neler ama ben ne yapayım yani aşçılık mezunuyum ve tatlı üzerine uzmanım annen, baban ve abin de tatlıları çok seviyor. Bende iki güzel tarif veriyorum bu kadar yani başka yaptığım bir şey yok yani arada annen baban senin nerede ne işler çevirdiğini soruyorlar o kadar başka bir şey yok zaten.

Mustafa: Ne ne beni mi soruyorlar sana neden ki? Sende söylemiyorsun değil mi? Hm formülü güzelmiş gelince uygulamalı gösterirsin ya...

Emre: Hm tm tm vlh baban eve gelmeyince falan soruyor bana bende diyorum şunlarla beraber fışır fışır ediyor diye :)) tabi öyle demiyorum da onlarla takılıyor eve birazdan geçecek eve diyorum oda tm diyor doğal olarak yani :))

Mustafa: Aaha zaten öyle demezsin ki sen desen var ya bittiydin sen vlh gelirdim oraya görürdün gününü. Neyse sen benim aile mi tanıyorsun ama ben senin ailenle hiç konuşmadım yaa vlh konuştur sana beni bende diyim oğlunuz şuan kafe de fışır fışır ediyor diye fln böyle :)) Sonra gör gününü :))

Emre: Ahaha sen demeden ben diyorum ki zaten şuan kafe de arkadaşlarla az eğleniyorum diyorum onlarda tm iyi eğlenceler diyip kapatıyorlar yani çünkü biliyorlar oğullarını yani tanıyorlar onun için sorun olmuyor...

Mustafa: Allah Allah sanki benimkiler beni bilmiyor. Allah Allah yaa neyse biz şimdi ayrıldık arkadaşlarla sana hediye almak için avm ye geçiyorum bende bakalım sana göre hediye seçebilecek miyim? Bir de sen çok zor beğeniyorsun vlh yaydık ya neyse bizim arkadaşlardan birini çağırayım da onunla alırız yoksa ben akşama kadar anca alırım.

Emre: Ahaha tm tm sorun değil vlh ben aldım ve çokta güzel ben bayah beğendim yani hoşuma gitti. Neyse bak aklıma ne geldi birde ikimiz aynı hediyeyi alıyor muşuz var ya ne komik olur. Ama bir yandan da güzel olur ikimiz de de aynı elbiseler var böyle hatta bir gün onları giyer gezeriz. İstanbul'da sonra bizi şey sanıp Instagram'a fln koyarlar akşam bir bakıyoruz ınstagram sayfalarındayız. :))

Mustafa: Ahaha neden olmasın ki ama cidden komik olur bir yandan güzel olur. Bir şey olmaz yaa ne olacak salla ınstagram sayfalarında olsak bile umurum da olmaz ki kim ne derse desin laf atan olursa da evet der geçeriz yani sorun olmaz. Kırk yılın başı geliyorsun zaten bir şey olursa bizi takip edecek olan koruma abi halleder işini :))

Emre: Ohoho bizi birimi takip edecek ne alaka ki? Gizli takip bir yandan iyi bir yandan kötü neler yaptığımızı babana kesin söyler. Ama sorun yok korumayı kafaya alırız. İki kahve, dondurma, içecek ısmarladık mı o da bizden olur :)) Uzaktan sadece takip eder o kadar ama ne alaka yaa ben babana söylerim gerek yok diye zaten anlaştık ki babanla telefonlarımızı ayarlayacağız ya o kadar yani belki tek taksim de gezerken ihtiyaç olur o kadar başka bir yerde gerek yok hatta taksimde de gerek yok ki ben varken yani burada lisanslı eski dövüşçü varken korumaya gerek yok yani bir şey olursa hallederim ve olacağını sanmıyorum neyse ben babanı arayayım onunla bu meseleyi konuşayım sende o sırada alışveriş işlerini fln hallet akşam konuşuruz olur mu?

Mustafa: Olur olur hatta çok iyi olur.

(Aradan 6-7 saat geçer.)

Mustafa: Babam ne dedi vlh bende diyorum da inat ediyor şu olaylar fln oldu yaa onun için bu sıralar çok tedirgin biri varmış takipte onun için güvenlik arttı yani ondan dolayı ama onlar beni nereden bulacaklar ki ya bir kere yani gidin babamla uğraşın beni niye katıyorsunuz araya yani anlamıyorum hiç bunların işini yaa gizli adam olmakta zor ya vlh maaşı fln iyi de çok tehlikeli kimsenin seni bilmemesi gerek fln yani bunu becermek çok zor arada ben bile babamın adını okul harici bir yerde asla söylemiyorum. Güvenlik amaçlı babam küçükkenden beri hep söylerdi oradan artık alıştım demiyorum bile yani gerek yok ki hem yani ne yapacaklar babamın adını :))

Emre: Ahah tm tm babanı halletim ben sadece taksim de ve bir de ikimiz aynı giyinince bizi takip edecek başka takip etmeyecek üzerine baban bize blacberry verecekmiş onunla resimlerimizi fln çekecekmişiz öyle söyledi. Bu blacberryler takip edilmiyor ya hani onun için ama vereceği telefon inşallah iyi olur ya bir de şu son model Blacberry'nin telefonunu veriyormuş bize var ya harika olur onun kamerası fln da iyi ya bir de telefonun içinde bizim telefonlarda ki tüm gerekli uygulamalar fln yüklüymüş öyle söyledi. Son olarak da benim kullandığım telefonun aynısından vereceğim size dedi yani babanın telefonu ne ki?

Mustafa: Hmm çok iyimiş vlh oha babamın kullandığı telefondan mı verecek bize off yaşadık vlh inşallah sen buradayken hep onu kullanırız yaa telefon efsane büyük Blacberry'nin son çıkan telefonu kamerası fln çılgın ötesi yani eğer o olursa yaşadık vlh :))

Emre: Ahah desene bol bol pikser pikser resimler çekeceğiz ama zaten bizim telefonlarımız iyiydi ki bol bol pikselliydi yani ama olsun onun yeri başka tabi :))

Mustafa: Yaa neyse saat bayah geç olmadı mı? Sen çantanı fln hazırlamışsındır zaten istersen biraz uyu gece 3-4 gibi kalkacaksın biraz dinlensen iyi olur.

Emre: Hm tam da ben onu diyecektim sana biraz dinlensem iyi olacak diye :)) Tm o zaman ben az dinleniyorum 2 3 gibi kalkarım sen zaten heyecandan uyuyamazsın sonra yine konuşuruz gelince de buluşuruz :))

_____________
Evet o gün geldi çattı bir sonra ki bölüm de ikilinin buluşması gerçekleşecektir. En efsane bölüm olacağına eminim sizin de seveceğinize eminim.

Beğendiyseniz yorum yaparak görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz . Hatta çok seviniriz şimdiden çok teşekkür ederiz. 😍😘😍😂😘


Bir sonra ki bölümümüz Buluşma Zamanı: Buluşma Zamanı Bölüm 6 (Yazının üzerine tıklayarak yeni bölümümüzü okuyabilirsiniz.)

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.