Gezgin ve Meraklı Bölüm 6 (Buluşma Zamanı)

BULUŞMA ZAMANI

Mustafa: Heyy uykucu kalktın mı?

Emre: Tabi ki de kalktım. Hatta her zaman ki gibi ben alarmdan önce kalkıp onu kapattım. Onun beni kaldırması gerekirken ben onu kalkıp kapatıyorum.

Mustafa: Hm tm o zaman ben taksiyi yönlendirdim yurdun önüne 04.15'de gelecek bilgin olsun. 

Emre: Tm çok teşekkür ederim bende tam şuan taksiyi arayacaktım şu saate gelir misiniz diye bu çok iyi oldu. Çok teşekkürler Musti... Benim hazırlanmam gerek taksiye binince sana mesaj atarım tekrardan. 

Mustafa: Hm tm iyi hazırlanmalar hiç bir şeyini unutma !!!!

Emre: Tm tm görüşürüz.

Mustafa: Görüşürüz...

(Aradan 45 dakika geçmektedir.)

Emre: Ben taksiye bindim... 

Mustafa: Her şeyini aldın değil mi?

Emre: Yaa yok artık gözlüğüm oda da kalmış heyecandan şimdi geri döndük iyi ki fazla vakit ayırmışım var ya...

Mustafa: Ahaha içime doğdu var ya bir şey unuttuğun onun için bir kez daha tekrarlamak istedim.

Emre: Ahaha anladım zaten neyse ben otogara geldim. Şimdi hava alanı servisi aradı uyandırma servi siymiş bende söyledim otogara geldim servisinizi bekliyorum diye...

Mustafa: Hmm çok iyiymiş o uygulama yaa benim çok hoşuma gitti yani uyuya kalanların uçakları kaçmaması için bayahh mantıklı bir uygulama bu sayede de müşteri memnuniyetin de de artmış oluyor. Bu arada 05.10 da bini yordun ve 1 saat sürüyordu değil mi servis?

Emre: Aynen öyle bakıyorum da unutmamışsın.

Mustafa: Ahah niye unutuyum ki?

Emre: Genel olarak çoğu şeyi unuttuğun içi onu da unutmuşsundur diye düşünmüştüm...

(Arada 1 saat 10 dakika geçmektedir.)

Mustafa: Aldın mı biletini?

Emre: *Medya

Mustafa: Off çok heyecan yaptım yaa bende hava alanına geldim şimdi hemen otoparka park ettim arabayı şimdi Starbucks'a geçiyorum.

Emre: Tm peki o zaman ben uçak kalkmadan önce yazarım. 

Mustafa: Tm peki şu hava alanı güvenliği kadar sıkı güvenlik hiç bir yerde yok yaa kemeri çıkartmayı unutmuşum baştan bi daha geçtim yaa var ya sabah sabah uykum açılmış oldu. :))

Emre: Ahaha vallah ben eşofman ile geliyorum. Senin yanına gelmeden lavabo da değiştirmeyi düşünüyorum. 

Mustafa: Ahah tm peki senden haber bekliyorum. Uçak kalmadan mesaj atmayı unutma sakın !!!

Emre: Tm unutmam ya niye unutuyum ki ben sen miyim her şeyi unutuyum... :)

Mustafa: Yalnız uçak kalma saati geldi senden tek bir haber yok Emre bey :))

Emre: Haha yaa harbi unuttum ben sana mesaj atmayı çünkü arkamda bir Alman arkadaş vardı. Telefonunun şarjı bitti önemli birisini araması gerekiyormuş bende kulak misafiri oldum doğal olarak hemen arkam da olduğu için bende benim power bankı mı ona verdim fln az sohbet ettik o sırada unuttum ya kusura bakma şuan kalkıyoruz. Mesaj gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama gelir diye umuyorum daha yükselişe geçmedik çünkü...

(Bu konuda ki Alman arkadaşım ile tanışma kısmını merak ediyorsanız eğer; İlk uçak deneyimim (Afyon-İstanbul) blogumuzu okumalısınız...) Üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz. 

Musafa: Ahaha geldi geldi mesaj bu arada çok iyiymiş vlh sende nereye gitsen kan çekiyor galiba illah bir yabancıyla tanışıyorsun tanışmadan olmuyor. Kan bağı fln var galiba hepsi seni buluyor? :))

Emre: Ben indim :) 30 veya 40 dakika uçuş sürdü çok kısaydı yaa ama harikaydı yaa ama öyle yaa ben ne yapayım belki kan bağımız vardır bilemezsin neyse uçak kalkarken uçuyoruz diye bağırasım geldi bir an dedim içimden Emre sakin kendine gel çılgınlık zamanı değil dedim ama içimde kaldı var ya bi daha binersem kesin söyleyeceğim.

*(Uçak görüntülerini merak edenler olursa Instagram hesabımızda bulunmaktadır oradan bakabilirsiniz.)

Mustafa: Ahaha çılgın olduğunu her yerde belli etme bence ama yine de sen bilirsin eee ne zaman geliyorsun yanıma?

Emre: Ahah geliyorum ya ne bu acele daha çantamı alamadım ki :)) Çantamı alırsam eğer onu alıp eşofmanımı değiştirip geleceğim hemen 15-20 dk ya gelirim.

Mustafa: Tm peki bekliyorum ben bekleye bekleye ağaç oldum da neyse heyecandan kahve de içemedim ki şimdi kalp çarpıntısı falan yapar diye tedirgin oldum. Ne kadar hızlı gelirsen o kadar iyi bizim için bu arada ben akvaryum Aqua park rezervasyonu yaptım bilgin olsun. Kalabalık fln olur diye önceden alayım dedim.

Emre: Tm yalnız harbi gelmişsin ben gelmezsin falan sanıyordum falan böyle internetten tanıştığımız için fazla ciddiye almamıştım ama şuan seni görüyorum. Sen beni göremezsin boşa bakma sağa sola karşında uzun koridor var ya oradan çıkacağım birazdan karşına :)) ama gelsem mi gelmesem mi diye düşünüyorum. Aşırı derece de heyecanlandım...

Mustafa: Ama bu haksızlık ki sen beni görüyorsun ben seni görmüyorum neyse hadi gel lütfen bayılacağım bak şuan acayip heyecan yaptım elim ayağım titremeye başladı. 

Emre: Hazır mısın? Dur bir dakika nereye kayboldun sen? 

Mustafa: Sen kendini süper zeka mı sandın sen gelmeden önce burayı biraz keşfettim :)) Şimdi ise arkana bakmak ister misin?

Emre: Nee sen iyi misin? Nasıl yaa sen şuan benim arkamda mısın cidden? Yaa desene sürpriz yaparken sürprizlendik diye bakmayacağım arkama bana ne :))

Heyy arkanı dönmeyi dener misin? "Yoo hayır dönemem şuan heyecanlandım. Dokunma bayılırım kesin." Aahah bana ne dokunurum dokunmam sana mı soracağım bu arada asıl ben heyecanladım. "Ohaa sen aynısın yaa offf ama biraz daha iyisin internettekinden daha böyle bir şeysin neyse yaa anlatılmaz yaşanır gibisin şuan off saçmaladım biliyorum ama yaa bambaşka yaa inanamıyorum şuan kaç yıl sonra buluştuk yaa sonunda gerçek oldu yaa bambaşka bir his şuan inanamıyorum..."

Yaa ohaa yok artım cidden her şeyin aynı senin ben şey diye düşünüyordum. Hani bu internetten tanıştığın kişiler gerçekte farklı oluyor ya hani o gibi ama sen öyle değilsin yaa bambaşka bir şey bu dur yaa az daha sarılalım birbirimize iyice özlem gidereyim o seni hissedeyim ilk defa sana dokunuyorum ve şuan karşımdasın yaa inanamıyorum şuan şoklara girdim. "Musti yeterli mi artık 40 dk'dır sarılıyoruz birbirimize ters anlayacaklar şimdi" Ahah anlasınlar yaa bana ne beni ilgilendirmez kaç yıl sonra buluşmuşuz onda da biri gelip laf ederse sabah sabah terslerim. "Ahaha tm peki o zaman sen nasıl istersen burası senin yerin senin şehrin her şey senin dediğin ve ayarladığın gibi olacak." Ahah neyse yaa tm bu kadar yeterli çok terledim ben soğuk bir şeyler mi içsek ki ne dersin?

"Ahah tabi ki de evet derim yani buna hayır diyemem şuan" Tm o zaman ne içersin? "Hm Strawberies and Cream Venti boy alayım ben ya anca kurtarır. Bu hararete anca bu iyi gelir. Ama ben şey düşünmüştüm böyle koridordan koşarız birbirimize sarılırız fln böyle hani sevgililer fln yapıyor ya veya yakın arkadaşlar uzun süre buluşamayanlar o gibi hayal etmiştim ya varya hayalim yarıda kaldı." Ahah tm peki alıp geliyorum hemen bende kendime aynısından alayım anca keser dediğin gibi. İstersen dediğini yapabiliriz. Cidden bende öyle hayal etmiştim. 

"Ahah tm o zaman hadi kalk bir daha tekrarlıyoruz. :))" Tm peki sen git bende böyle şaşırmış gibi yapayım gerçekçi olsun. "Ahah şapşal zaten gerçekçi olacak ki." Ahahah tm peki hadi gel bekliyorum. "Tm pot kırma sakın.

(Çılgın ikili buluşmalarını bir kez daha tekrarlamaktadırlar.)

"Yaa yok artık bu ötekinden daha iyi bence ahah çok iyi yaa bu daha böyle romantik değil mi? "Bence de çok iyi de sen beni neden ayağa kaldırdın ki bir an yerden yükseldim. Böyle kendimi sevgilimle buluşuyormuş gibi hissettim. :))" Ahahah bence de çok iyi ama iyi ki bunu yapmamışız yoksa bayılma oranım daha da yükselirmiş.

'Mustafa ve Emre bey içecekleriniz hazır' "Yaa iki dakika daha duramadın mı tm yerinde söylenir mi?" Neyse sen onu boş ver yine uzunca sarılalım inşallah bağımız hiç kopmaz yaa ömür boyu sürmesi dileklerimle hadi içeceklerimizi içelim...

(İkili içeceklerini içmektedirler...)

 Ya bu çilekli efsaneymiş yalnız ben daha yeni tadına bakıyorum biliyor musun? Bu arada telefonunu alabilir miyim? "Neden ki ne yapacaksı telefonu mu?" Cebime sokup gezdireceğim ya ne yapılır. Sen babamla ne konuştun? Babam bizi takip edebilmek için Blacberry verecekti ya onu verdi onu sana vermem için de telefonunu alıp sim kartını ve hafıza kartını takmam gerek. Anladın mı şuan. 

Musti cebinden büyük Blacberry marka telefonu çıkartır. "Dur bir dakika telefon bu mu? Çok büyük değil mi ya ohaa harbi Note 4'den daha büyük inanamıyorum. Hadi bir an önce takta iki gurcalayalım."

Babam arıyor...

  Telefonunuz açıldı diye direk haber gidiyor. Birde içinde sınırsız internet mevcut direk uydudan alıyormuş babam öyle söyledi. Şimdi ise tabi telefonu açtığımız için direk haber gitti ve arıyor. Hadi konuş bakalım neler diyecek...

Emre: Efendim

Babası: Oğlum İstanbul'a öncelikle hoş geldin seni sabırsızlıkla bekliyorduk demek ki bu güne nasipmiş tekrardan hoş geldin kısa keseceğim hemen iyice gezin Mustafa'ya ben bol bol tembih ettim her yeri gezdirecek seni senden tek ricam var arabayı sen kullanır mısın? O şimdi sen varsın diye iyice gaza gelip daha da hızlı gider kesin.

Emre: Teşekkür ederim. Hoş bulduk. Tabi kullanırım ama manuel ise kullanamam otomatik vites ise her türlü  kullanırım. Manueli daha tam öğrenemedim daha doğrusu beğenmedim böyle her zaman vitesi bir büyüt bir küçült insanı deli ediyor ve oğlunuz bana ne arabanın modelini ne de resmini gönderdi onun için bilmiyorum şuan bir şey diyemiyorum.

Babası: Hm oğlum araba seveceğin bir model merak etme beğeneceksin. Ben çok düşündüm senin fikirlerini alarak bu modeli aldım ve otomatik merak etme manuel bende sevmiyorum zaten...

Emre: Ciddi misiniz siz o zaman seve seve kullanırım her hangi bir sorun olmaz. Bu arada sizinde sevmediğinize sevindim.

Babası: Neden ki oğlum?

Emre: Şu zamana kadar herkes yok manuel güzel otomatik araba mıdır yok araba keyfi manuel de çıkar gibi cümleler ettikleri için hiç benim gibi düşünen denk gelmemişti onun için birde size şeyi soracağım biliyorsunuz neredeyse ilk defa gelişim bir kere daha geldim ama o zaman fazla gezmedim onun için hiç bir yeri bilmiyorum yolları ışıkları falan onu nasıl yapabiliriz? 

Babası: Ya oğlum şuan insanlar biraz otomatiğe yönelmeye başladı özellikle şehir trafiğinde çok rahatlık sağlıyor ve biraz da rahata düşkün kişiler beğeniyor sonra ise diğer soruna gelecek olursak merak etme gideceğiniz yerler zaten belli Mustafa'ya ben söyledim hepsini arabada da navigasyon mevcut zaten her hangi bir sorun yaşamazsın merak etme.

Emre: Ohh çok iyi o zaman her hangi bir sorun yaşamayız.

Babası: Aynen öyle oğlum

Emre: Tamam o zaman ben kullanırım siz hiç merak etmeyin

Babası: Çok teşekkür ederim oğlum tekrardan hoş geldin akşam tanışmak için sabırsızlıkla seni bekliyoruz. Hemen kısa keseyim akşam bol bol konuşuruz zaten size iyi eğlenceler diliyorum...

Emre: Çok teşekkür ederim tabi ki de iyi günler dilerim. 

"Musti evet babanı duydun alalım anahtarı bey efendi" Yaa tm peki al ya senin olsun hatta :)) "Bak sen şuna havan kime oğlum senin yaa ver şu anahtarı hadi çok konuştun." Tm al bakalım. "Yok artık araba Skoda mı? Yoksa tahmin ettiğim olay başımıza mı geldi?" Bilemem artık vlh anahtarı da aldığına göre bir an önce gezmeye başlasak diyorum. "Başlayalım ama arabanın nerede olduğunu söylemeden nasıl olacak o iş acaba?" Ahah cidden ben yerini söylemedim dimi sana :) E03 numaralı otoparkta araba seni bekliyor. ''Niye beni bekliyor ya insan bir arabanın modelini falan söyler ne kadar gıcıksın.'' Göreceksin ki zaten birazdan sabırsızlanma

(İkili hızlıca arabaya giderler.)

03 şurada istersen sen düğmeye bas ki arabayı daha hızlı bulabilesin. ''Hm basalım bakalım yaa neredeymiş bu araba'' Ahh hadi bas "Dur bir dakika E03 dedin değil mi sen? Yok artık cidden o araba mı?'' Bilmem kumanda sende yani bende değil. ''Dur bir dakika o arabadan müzik mi çalıyor?'' Bilmem olabilir. ''Yuhh arabanın farları neden biri yanıp biri sönüyor ve neden faded çalıyor?'' Bilmiyorum ya ne çok soru sordun sende yaa? ''Sorarım tabi oha bu şarkı benim en sevdiğim şarkı Alan Walker - Faded ve oha o araba benim hayalimde ki araba değil mi yuhh Skoda Octavia mı o yuhhhh?'' Ahhha evett nasıl beğendin mi hep konuşurken diyordun yok bu araba keşke benim olsa yok bu yok araba o kadar iyi yok keşke bir kere kullansam falan diyordun ya al bakalım anahtarı sende istediğini yapabilirsin. ''Ohaa yaa çok heyecanlandım şuan sarılmak istiyorum bir daha sana sarılabilir miyim?'' Soru mu bu? ''Tm yaa çok teşekkür ederim bu arada daha baştan böyle aşırı iyi gidiyor. İlk defa uçağa bindim ilk defa bu hayalimde ki arabayı kullanıcağım acaba daha neler olacak?'' Bilmem ben sana dedim hayatında unutamayacağım bir hafta sana geçirteceğim. ''Zaten ben bu saatten sonra hiç unutamam.'' Hm yavaştan yola koyulsak mı? ''Olur ama dur ben bir resmini çekeyim hatıra olarak kalır bende'' Tm sen bilirsin.

Media*


''Bu araba birde full+full mu yaa ohaa'' Vlh ben bilmiyorum full olabilir. ''Oha ya çok güzel biraz kurcalayalım iyice...'' Beğendiğine sevindim kurcala kurcala istediğini yap. ''Ya ama çok güzel ve çok genişş...'' Ya sen duygulandın mı? ''Yoo ne alaka'' Gözlerin öyle demiyor. ''Ne diyor.'' Ahhaha gel gel yaa sen duygulandın mı gel göz yaşını sileyim dur şurada şey olmalı kağıt pecete... ''Yaa böyle bir şeyde kim olsa duygulanır yani...'' Hm peki eğer hazırsan çıkalım yola. ''Hadi çıkalım.''

(Çılgın ikili hemen yola çıkmak için hazırlanmaktadırlar.)

"Tm çıkalım ama sağdan mı soldan mı çıkıyoruz." Soldan oradan sağ sol tekrar sağ ve çıkış. 

(İkili hızlı bir şekilde çıkarak kahvaltı yapacakları avm'ye gelmektedirler.)

"Arabayı avm'nin otoparkına mı çekeyim yoksa aqua parka mı çekeyim ne dersin?" Hm şimdi arabayı akvaryumun oraya çekelim istersen içeriden geçiş olması gerek zaten oradan avmye geçeriz orada kahvaltı yapıp akvaryumu keşfe çıkarız. "Hm burada nerede kahvaltı yapacağız ki yaa burada çok yer var ve ben çok zor karar veriyorum onun için sen kararını ver bana kalırsak 1 saate anca yer buluruz." Hahaha bilmez miyim seni yaa ben senin her şeyini biliyorum ve onun için önceden mekanı ayarladım. Bak şu karşında ki mekanın terasında ne yazıyor? Deniz manzaralı koltuk var ya hani orada o koltuktan bahsediyorum orada ne yazıyor? ''Hangisi şu büyük olan masa mı?'' Evet ne yazıyor orada? ''Rezerveli yazıyor ki?'' Evet işte o masa bizim. "Yok artık ciddi misin sen yuhh daha baştan her şey çok efsane gidiyor yaa'' Sen denizi çok sevdiğin için denize karşı olan masayı ve güzel mekanı seçtim. ''Belli zaten daha planlanmış yaa her şey daha neler planlı acaba?" Ahah çok konuşma da hadi geçelim ben açım biraz...

İkili hemen kahvaltı yapmak için masaya oturmaktadırlar ve uzun bir sohbet eşliğinde kahvaltılarını bitirmektedirler.

"Kahvaltı efsaneydi yaa asıl efsane olan senle beraber yıllar sonra kahvaltı yapabilmek ya biliyor musun bu günler galiba hayatımda yaşayacağım en güzel günler olacak."

(Hemen kahvaltılarını yaptıktan sonra akvaryuma geçmektedirler.)

Al bakalım şu senin biletin bu da benim. ''Hm tm hadi girelim ilk penguenleri gösterir misin?'' Tabi ki de hemen gösteriyim sana gel beni takip et. ''Tm hadi geliyorum peşinden.'' Gell gell bak işte buradalar senin kankilerin  "Ahaha yaaa çok poncikler şunlara bak yaa cidden Türkiye'de tek penguenler burada varmış gelmeden önce bende az araştırdım da biraz ama çok iyiler yaa çok hızlı suyun altında gitmiyorlar mı yaa?" Evet öyle daha burada tek bu yok gel bak başka daha dünyanın en tehlikeli deniz hayvanları olan piranalar da var görmek ister misin? "Sen ciddi misin? Ohaa neredeler hadi onlara geçelim şunların resimlerini alayım hemen geliyorum.

*Media


"Şuan cam patlasa ne yaparsın? "Yani direk senin kolundan tutuğum gibi koşarak uzaklaşırız." Ahah tm peki burada başka neler var neler gel bak burada da maymunlar var :)) "Aynı sana benzemiyorlar mı :))" Ahaha çok komikk gülelim mi şimdi bence sana daha çok benziyorlar. "Ahah olabilir bilmem oha o ne yaptı yaa sana tükürdü mü ahahah yok artık yaa seni sevmedi." Ahah sanki ben onu çok sevdim. "Ahah sen bilirsin ama bence sevsen güzel olur bence güzel ve komik hayvanlar hem zekiler." 

(Akvaryumdan çıkıp hava müzesine geçmektedirler.)

 "Arabayı kullanmak ister misin?" Sen ciddi misin? Verir misin ki? "Tabi ki de vermem babanın emri emir büyük yerden yani mlsf" Ahah tm yaa peki hadi şimdi hava müzesine geçelim hemen şurası ama araba kalsın burada istersen ya gider geliriz. "Ahah çok yakın duruyor ki zaten 2 dk bile değil bence aynen araba kalsın burada ya yürüyerek gider geliriz." Hadi girelim. Kimliğini çıkartır mısın? "Kendi kimliğimi mi yoksa diğer kimliği mi istiyorsun?" Diğer kimliği ver yaa nolur nolmaz. Hatta orada ki görevliden bizi gezdirmesini isteriz. Çok iyi olur tur rehberi gibi gezeriz. "Ahah tm peki hadi girelim" İyi ki ikimizim de kimlikleri var yaa onlar olmasa kesin üst taramasından fln geçerdik. 

  Neyse görevli 2 dakika içerisine geleceğini söyledi. "Yaaa çok iyi değil mi yuhh bu kargo uçağı değil mi? Pardon affedersiniz bu uçaktan ankara da da var değil mi? Hatta orada içerisini gezebilme hakkı da mevcut. Evet öyle Ankara da ama isterseniz sizi buradakine de sokabilirim. Merak ettiyseniz girebilirsiniz. Nasıl yani kapısı kapalı ama size zahmet vermiş olmayalım boşu boşuna? Yoo hayır sizin gibi iki genci bulmuşken içerisine göstermeyi bizde isteriz onun için buyurun bakalım içerisi sizi bekliyor. 

  Yaa çok teşekkür ederiz bu duyguyu bize tattırdığınız için. Asıl biz rica ederiz. 

(İkili kısa bir gezinin ardından hemen müzeden çıkmaktadırlar.)

Her zaman gelebilirsiniz. İyi eğlenceler dilerim. İyi günler arkadaşlar. Çok teşekkürler iyi çalışmalar dileriz.

Yaa çok iyiydi babalarımız sağ olsun onların sayesinde rehber fln daha var ya tonlarca imkanlar çıkacak karşımıza babam bana hepsini söyledi o bizim ismimizi söylemiş bazı yerlere sadece Topkapı Sarayında tur eşlik etmeyecekmiş onda da tam bizim geliş saatimizde başka bir tur geliyormuş onun için. "Hm tm sorun değil hadi diğer yerlere geçelim. Ben sabırsızlıkla diğer yerleri merak ediyorum. İlk böyle başladıysak diğer yerler daha iyi olacağını umuyorum."

_____________

Arkadaşlar yazarken ben bile heyecanlandım o günleri hatırladım.

Her bölümde 2 veya 3 yer gezdirmeyi planlıyoruz. Toplam 23 yer var. Bölüm bölüm dağıtacağız. Okurken inşallah beğenirsiniz. İsterseniz gezdiğimiz yerler hakkında daha fazla bilgi verebiliriz ama sizi sıkmamak için hızlı hızlı geçiyoruz. Tarihi hakkında bilgi de verebilirim arkadaşlar. Eğer vermemi isterseniz yorum yapmanız yeterlidir.


Yorum yapıp bize destek olabilirsiniz. Sizleri seviyoruz iyi ki varsınız.
😍😘😘😂😂😍

Bir sonra ki bölüm Yeni Yerler Keşfetme Vakti: Yeni Yerler Keşfetme Vakti Bölüm 7 (Yazının üzerine tıklayarak yeni bölümümüzü okuyabilirsiniz.)

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.