Üniversitede Yaşadığım Bir Kaç Anım


Merhaba Öncelikle Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da Üniversitede yaşadığım bir kaç anımı sizlerle paylaşacağım.

1.Acaba sınavda kaç soru vardı 20 mi 40 mı?
Gıda laboratuvar dersi final sınavında hoca genelde 20 soru soruyordu test yapıyordu ama aşırı çelişkili soruyordu neyse biz sınavdan çıktık tabi yurda gitmek için otobüs bekliyordum. Sonra benim bir arkadaş geldi yanıma nasıldı sınav falan dedikten sonra bende iyiydi ya işte olduğu kadar dedim oda hep öyle diyorsun sonra yüksek alıyorsun derken konu sorulara geldi. Sonra arkadaşım bana dedi ki arka tarafı da yaptın mı? Dedim ki ne arka tarafı? Arkadaşım bayah arka tarafı da vardı yapmadın mi dedi bende hemen dedim nasıl ya 20 soru değil mi? Tabi ben o sıra böyle yüzüm bembeyaz oldu resmen bir an şoka girdim sonra bu otobüse binip çarşıya gitti sonra ben bizim kızlara mesaj attım onlarda yok ne arka tarafı derken bu tüm sınıfa yayıldı herkes bir panikledi böyle çünkü final çok önemli %60 etki yapıyor ve kaldığın zaman sıkıntı büyük sonra o ona oda ona derken herkes tedirgin oldu ben baktım bu iş böyle olmuyor hocaya mail attım hocada ne alaka demesin mi ben hep 20 soru soruyorum dedi .Bende hocam bir arkadaşım arka tarafı da yaptın mı diye sorunca biraz tedirgin oldum dedim oda tm Emre sorun değil dedi bende iyi günler diye mail attıktan sonra bizim kızlara falan yazdım herkes böyle bir rahatladı. Tabi bende doğal olarak rahatladım ama ilk duyduğum zaman vallah kafamdan kaynar  sular dökülmüş gibi olmuştum.

2.Emre Emre Emreeee
 Biz böyle arkadaşlarla bir gün sınava gidiyoruz. Kampüse girdik normalde binanın içerisine sınav saatine kadar giriş yasak normalde ama o gün yağmur olduğu için içeride büyük bir alan var oraya kadar izin vermişlerdi bizde girdik tabi içeri ıslanmamak için sonra tam sınav saat geldi herkes sınıflara dağılırken biri Emre Emre diye bağırıyordu bir hoca bende dedim bana mı bir döndüm bizim Sevgül hoca hemen tabi efendim hocam ne oldu dedim hoca da sınavdan sonra odama gel dedi bende hemen içinden yine ne yaptık acaba falan derken o an herkesin bana baktığını fark ettim o hocanın sayesinde okulda beni tanımayan kalmamıştı öyle bir bağırdı ki Emre diye yani herkes bir anda bana baktı sonra tabi gittim odasına bize final notları verecekti bazı notları sınıfta anlatmıştı ama vermeyi unutmuştu bende hemen aldım notları kantinde bulunan fotokopiciye getirdim. Hemen orada bir fotokopisini çektirip sınıfta ki arkadaşların alacaklarını kişi sayısını falan verdikten sonra hemen hocaya orijinal notu geri getirdim. Hocada ne çabuk hallettin dedi bende hocam vallah bilmiyorum gittim kantin boştu hocam bende hemen verdim dedim sonra hoca sen bana şu kağıda numaranı yazar mısın dedi bir şey olunca sana ulaşayım sınıftan herkese sen daha rahat ulaşabiliyorsun galiba dedi bende hocam elimden geldiğince ulaşıyorum dedim ve odadan çıkmıştım.

3. Laboratuvarda bulunan saf su cihazı
 Bir keresinde laboratuvar dersimizde yeni bir cihaz gelmişti. Gelen makine Saf su cihazıydı. Laboratuvarcılar çok iyi bilir laboratuvarın en önemli malzemelerinden biri saf sudur. Çok şeyde kullanılmaktadır. Bu saf su internette satılmaktaydı ve bizim hocalar daha öncesinde koli koli saf su alıyorlardı. Sonra ise bizim okul bu saf su cihazını satın almış. Cihazda tabi bayah bir pahalı bir cihaz ders de bizim ilgimizi çekti hoca dedi dokunmayın falan daha yeni geldi ben bile nasıl kullanıldığını bilmiyorum dedi bende hemen hocam dokunsak ne olacak ki dedim hocada hiç dedi sonra bana sordu biliyor musun nasıl kullanıldığını daha önce hiç kullandın mı dedi bende yok hocam ya nerede o günler derken biz oturduk makineyi inceliyoruz hocayla tuşları falan var böyle rengi de sarıydı galiba neyse biz bunu bulduk nasıl çalıştığını sonra laboratuvarda önceden gelmiş boş saf su şişeleri vardı hemen onları aldık hepsini tek tek doldurduk sonra kapattık makineyi hem makineyi öğrenmiş olduk hem yeterince saf su yapmış olduk bu benim için çok güzel bir şeydi.

4.Sınav Sonucuna İtiraz 
Biz sınava girdik ama üniversite hayatımda girdiğim ilk sınav veya ikinci sınavdı onu tam olarak hatırlamıyorum ama o dersin sınavına çok iyi çalışmıştım sonra tabi sonuçlar açıklandı iyi beklerken iyinin de kötüsü geldi. Ben böyle beklemiyordum ne yapsam ne yapsam derken sınav sonucuna itiraz edildiğini öğrendim. Sonra ben gittim öğrenci işlerine dilekçe veriliyormuş hemen verdim yarında o hocayla dersimiz var hoca geldi sınıfa ben dedim ayvayı yedik galiba sonra hoca Emre kim dedi tabi hoca daha ismimizi bile bilmiyor çünkü daha yeniyiz ya acemi çaylak işte neyse benim hocam dedim dilekçe vermişsin dedi evet dedim sonra kaç aldın dedi ben o zaman 30 veya 35 almıştım. Hocaya dedim hocam ya 30 ya 35 dedikten sonra hoca 5 puanını daha kırdım dedi. Bende kırın hocam sorun yok dedim oturdum hoca benden cevap bekliyordu ben susunca hoca şaşırdı böyle sonra neyse aradan 2-3 hafta geçti notum ne düştü ne çoğaldı. Sonra ise bir girdim kontrol etmek için ve 30 veya 35 olan notum 85 oldu. Ben bir şok bir sevinç böyle o gün bayah mutlu olmuştum ya ve o günden sonra hocayla aramız o kadar iyi gitti anlatamam size her konuda yardımcı oldu. Bir konferans vardı hemen odasına gittik hocanın arkadaşımla o zaman diyetisyen geliyordu tıp fakültesine bizde o konferansa kesin gitmeliydik. Tabi hocaya bunu anlattık oda hemen kendi dersinde izin verdi sonra uzun uzun hocayla sohbet etmiştik hatta konferans olmasaydı hocayla akşama kadar konuşacaktık o derece yani bu da böyle bir anımdı.

5. Arkadaşımın Unutulmaz Şakası
Size son olarak arkadaşımın yapmış olduğu şakayı anlatacağım. Bu da başka final sınavında oldu ama bu sınav son sınavdı tabi sonra biz sınava girdik çıktık sonra hoca hemen okuyacağım merak edenler gelsin dedi benimde otobüsüm vardı onun için kalamamıştım. Otobüse yetişeceğim için hemen otogara geçtim ben tabi otogara geçmeden önce arkadaşıma dedim ben gidiyorum görüşürüz kendinize iyi bakın falan sarıldık falan vedalaştık oda ben sana sonucunu haber veririm dedi sonra ben otogarda otobüs beklerken bir anda arkadaşım beni aradı ben tabi en az 80 90 bekliyorum o derece iyi çalıştım tabi;

Arkadaşım: Emre ne yaptın vardın mı otogara
Ben: Yetiştim ya sen ne yaptın hoca okudu mu?
Arkadaşım: Okudu okudu yaa
Ben: Kaç aldım?
Arkadaşım: Ya knk hoca biraz sinirlendi ben biraz itiraz ettim falan sonra kızdı ikimize okumadan 35 verdi geçti
Ben: Nee nasıl yaaa
Arkadaşım: Vlh bak istersen gel konuş
Ben: Oha sen ciddisin yani ama nasıl ya olamazz
Arkadaşım: Oldu işte ya yapacak bir şey yok
Ben: Bak şaka falan yapmıyorsun dimi? Bunun şakası olmaz çünkü?
Arkadaşım: Ne şakası ya bunun şakası mı olur?
Ben: Kapat ben bir hocayla görüşeyim
Arkadaşım: Numarası var mı?
Ben: Var var kapat sen ben hallederim onu şimdi tatlı dil baldan tatlıdır.

Ben tabi hemen kapattım telefonu öyle bir konuşuyor ki duygu sömürüsü falan yapıyor çok ciddi gibi ben o sırada hocanın ismini arıyordum ve telefonum bir daha çaldı.

Ben: Kanka kapat ben hocayla görüşüp sana döneceğim böyle bir şey olamaz...
Arkadaşım: Dur dur kapatma knk hocayı da aramana gerek yok şaka yaptık biz sana 
Ben: Ne şakası bak ciddi misin? Şuan otogardayım herkes bana bakıyor.
Arkadaşım: Tabi yüzün bembeyaz oldu dimi?
Ben: AHhhhaha çok komik gül sen gül ben geri gelmeyeceğim mi illah bir gün geri geleceğim o zaman bitti sen bu arada kaç aldım peki?
Arkadaşım: 97 aldın knk
Ben: Harbi mi 2 puanı nereden kırdı?
Arkadaşım: Yazım hatasından
Ben: Sen kaç aldın?
Arkadaşım: 75 aldım knk
Ben: İyi almışsın da o arkan bir ses geliyor kim onlar?
Arkadaşım: Telefon hoperlör deydi de ondan sana gülüyorlar
Ben: Siz dalganızı geçin gülün gülün çok komik ahhahh neyse knk benim otobüsüm geldi siz bol bol gülün 2 aylık malzeme verdim elinize
Arkadaşım: AHAHAH tm knk iyi yolculuklar kendini iyi bak...

Bu şakayı yapan arkadaşım ile daha 1 hafta önce konuştuk ve bana ismini yazmamamı istediği için bende ismimi yazmıyorum. Ama buradan ona teşekkürlerimi sunuyorum ve sen var ya sen bekle beni o Afyon'a mutlaka bir gün geleceğim o zaman göreceksin sen...

Umarım beğenmiş sinizdir. En çok beğendiğim ve unutamadığım 5 tane anımı sizlerle paylaşmak istedim. Eğer başka bir sorularınız veya öneri istekleriniz varsa bize Instagram adresimizden ulaşabilirsiniz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.