Danone'den Yoğurt Olur Mu?


 Merhaba Öncelikle Nasılsın? Umarım İyisindir. Bu blogum da Instagram üzerinden sizlere sormuş olduğu Danone'den Yoğurt Olur Mu? Sorunun cevabını deneyerek hep beraber öğrenmiş olacağız. Hadi gelin bakalım Danone'den yoğurt olur mu olmaz mı ona bakalım.

İlk olarak malzemelerimiz;
- Danone
- Süt
- Tencere veya Kavanoz

Not: Yapacağınız kaba veya kavanoza göre oranlar değişmektedir. Eğer büyük kaba yapmak istiyorsanız 2 adet Danone almanız yeterlidir.

  İlk olarak bu konuda yardımcı olan Anneme çok Teşekkür Ederim.

Hadi gelin şimdi de hep beraber yoğurdumuzu yapalım;

 İlk olarak tencereye sütümüzü boşaltıyoruz. Boşaltmış olduğumuz sütümüzü hafif ısıtıyoruz. Daha sonra mayalayacağımız cam kavanoza sütümüzü boşaltıyoruz. Daha sonra danonelerimizin ağzını açıp cam kavanozlarımızın içine boşaltıyoruz ve iyice karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra ağzını kapatıp sofra bezi veya normal bezlerle iyice etrafını sardıktan sonra 5-6 saat bekletiyoruz. Beklettikten sonra açıp dolaba koyuyoruz. 4-5 saatte buz dolabından beklettikten sonra yiyebilirsiniz. Afiyet Olsun. Yoğurdunuz hazır.

Biz sizler için en iyi bilinen 4 Danone firmasını denedik ve içlerinden en iyi lezzetli olanları ise;
Sütaş Minimix ile Danone Mix olmaktadır. Diğer iki marka da büyük ihtimal küçük oldukları için olmadı diye tahmin ediyoruz. Bu arada iyice karıştırmazsanız yoğurdunuz yoğurt kıvamına gelmemektedir. Bilginiz olsun. Hadi gelin şimdi de resimli anlatımına bakalım;

Yapılışını sizler için resimli anlattık;
Eğer anlamadığınız veya takıldığınız bir yer varsa hiç çekinmeden sorabilirsiniz. İsterseniz yorum yaparak isterseniz de Instagram adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Aşçı ve Gıda Teknikeri

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.