Ankapark Hakkındaki Tüm Bilgiler


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da Ankara da bulunan ve yeni açılan Ankaparkı geziyoruz. Hadi gelin gezimize başlayalım.

  İlk olarak Ankapark, Türkiye'nin Ankara şehrinde yer alan ve 2,1 milyon m² alan üzerine kurulan bir tema parktır. Ankapark 12 tematik bölümden oluşan tema parkın içerisinde Türkiye'nin en yüksek bot kulesi olan Wind Riders, 75 metrelik dev kule 'Abyssto The Underworld', Avrupa’nın en büyüğü olan ve 50 metre yükselebilen 100 kişilik Uçan Ada, simülasyonla uçuş keyfi sunan 26 metrelik dev küre ekranda 100 kişilik Uçan Tiyatro, Türkiye’de tasarlanan Dijital Dark Ride ve Zelzele, Lav Macerası, Otorobot, Türkiye'nin en büyük 'MD Çok Boyutlu Sinema', buz mağarası, lazer arenası, 207 metre genişliğinde müzik ve ışıklı su dansı, 5 bin metre uzunluğunda Kara Tren Parkuru yer almaktadır. Yıllık yerli ve yabancı 5 milyon kişinin ziyaret etmesinin beklendiği 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda kurulu tema parkta 2 bin 117 eğlence ünitesi, 6 bin 800 kapasiteli açık ve kapalı otopark, dünyanın en fazla burgu ya sahip 14 adet Roller Coaster, 2 milyondan fazla bitki ve ağaç türü bulunmaktadır.

Peki ya gerçekler nasıl?
  Ben çok gezen birisi olarak lunaparka ilk olarak 10 üzerinden 3 puan veriyorum. Peki neden ilk olarak konuya güvenlikten başlayacağım. Güvenlik kendini hava alanı koruyor sanıyor kendilerini bir şey sanıyorlar. Sonra lunaparkın %50'si süs havuzu ve içeride bulunan çoğu yer plastik. İçeride gezerken dikkatimi çeken bir şey oldu. İçeride olası bir yangın durumunda ne su püskürtücü aletlerden gördüm ne de yangın vanası görebildim. Belki de vardır ama görünmez bir yerde olabilir ben görmedim şahsen. Sonra ise kapalı alanlarda bulunan yerler çok havasız havalandırma var mı? Şahsen var gibi ama yetersiz. Aşırı derecede plastik kokuyor. Hele sıcak havalarda o koku vazgeçilmez bir kokuya dönüşebiliyor. Benim hoşuma giden yani su gösterileri ve içeride bulunan Roller Coaster, Go Kart ve Dönme Dolabı çok beğendim aşırı güzel ve çok eğlenceli bu arada keşke daha çok eğlenceli oyuncaklar getirselerdi. O kadar güzel oyuncaklar var ki dünya üzerinde korku tünelleri olsun salıncaklar ters dönen aletler olsun daha binlerce çok güzel aletler getirilmeliydi bence ama tabi birde o aletlerin güvenliği var belki güvenlik açısından da getirilmemiş olabilir ama bence güvenlikli olanları da var ya bir de giriş fiyatı bence çok pahalı benim fikrim en yüksek giriş ücreti 15 TL olmalı 25 TL'lik ücret 15 TL olmalı fiyatlar abartı diyebilirim. Birde keşke arka tarafta bulunan Ankaray (metro) için bir ek kapı yapılmalıydı. Eğer Ankaray (metro) ile gidiyorsanız 50 dk yürümeniz gerekmektedir. Ek bir kapı yoktur tek kapısı vardır. Bu arada giriş ücretlerini sizler için aşağıya bırakıyorum;

Ankapark giriş ücretleri;
  Yetişkin ve çocuk günlük giriş 25 TL 25 TL'nin içinden 5 TL giriş ücreti alınır. Yani içerisinde bulunan 20 TL ile içerideki makineleri kullanabiliyorsunuz. Günlük limitsiz giriş 150 TL, Günlük limitsiz VİP giriş (oyuncaklara sıra beklemeden binebiliyorsunuz.) 190 TL, Yıllık limitsiz 950 TL, Yıllık limitsiz VİP 1.250 TL, VİP tur 750 TL, oyuncaklar için hızlı geçişler 50 TL, 4 kişilik aile için günlük giriş 80 TL, 5 kişilik aile için 94 TL, 6 kişilik aile için 100 TL, (0-2) yaş geçişleri ise ücretsizdir. Ankapark konumu; Gazi Mahallesi, Cumhurbaşkanlığı Blv, 06560 Yenimahalle/Ankara 
Giriş Saatleri: Pazartesi Günleri Kapalı Hafta İçi 10:00-22:00 Hafta Sonu 10:00 00:00
Ankapark Giden Otobüs Numaraları (Ego): 221-3, 506-2, 518-2, 519-2, 542, 543-2

Arkadaşlar sizlere gerekli olan tüm bilgileri vermeye çalıştım. Umarım siz gittiğiniz zaman beğenirsiniz. Ben kendi adıma ne iyi ne kötü diyorum. Sizlerinde görüşleri bizler için önemlidir. Lütfen yorum yaparak bizlere görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.