Fiat Egea Hakkındaki Tüm Gerçekler


  Merhaba Nasılsın? Umarım İyisindir. Bu blogum da Instagram takipçilerimizin yorun istekleri üzerine sizlere arabamız olan Fiat Egea'yı tanıtacağım. Kötü ve İyi tüm özelliklerini sizlerle paylaşacağım.

İlk olarak sizlere arabanın tüm özelliklerini anlatmak isterdim ama çok geniş kapsamlı olduğu linkini buraya bırakıyorum. Üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz. Fiat Egea Teknik Özellikleri
Bu arada ben size yinede arada bir kaç özelliklerini sizlerle paylaşacağım. Ufak bilgi urban modeli daha iyi daha güzel bilginiz olsun.

 İlk olarak Fiat Egea modelleri 3 segment altında incelenmektedir. 1. Easy 2. Urban 3. Lounge peki bu 3 segmentin özellikleri nelerdir? İlk Easy modeli en düşük segmenttir. İkinci segment Urban olan modeli ise orta donanıma sahiptir. Urban ve Easy modelleri arasında sadece 4.000 TL oynamaktadır. Tek en önemli fark ise birinde multimedya eklentisi var iken Easy modelinde multimedya eklentisi yoktur. Benden size tavsiye 4.000 TL fazla verin alacaksanız eğer Urban alın derim. Neden derseniz Urban modelin de birçok özellik arabaya eklenmektedir. Ön sis farları, elektrikli koltuklar, ön ızgaralık, arka koltuk açılıp kapanıyor ve birden fazla özellik sadece 4.000 TL fark ile gelmektedir. Peki üçüncü segment Lounge ise en üst donamına sahip modeldir. Arabanın içerisinde yok yok diyebiliriz. Ama yok yok diyoruz da parası da tabi ona göre iyi diyebilirim.

   Peki ya arabanın içi ve bagajı geniş mi? 
Ön Genişlik 1.542 Arka Genişlik 1.543 Bagaj Kapasitesi 520L
Evet arabanın içi cidden çok geniş bayah hemde benim boyum 1.80 abimin boyu ise 1.95 falan olmasına rağmen o bile rahat bir şeklide seyahat edebiliyor. Geniş olması çok güzel birde en güzel özelliği bagajını çok çok büyük olması. Diğer arabalara oranlar biraz daha büyüktür. En az 5-6 büyük bavul almaktadır. Özellikle tatile giderken çok avantaj oluyor diyebilirim. 
Arabanın Uzunluğu 4.532 Genişliği 1.792 Yüksekliği 1.497

 Peki araba nasıl gidiyor ve yakıtı nedir?
 Araba ilk olarak 6 İleri + 1 Geri Vites'dır. Arabayı ben 6 7 aydır kullanıyorum bana göre araba bayah iyi gidiyor. Bizim arabamız 1.4 Easy olmasına rağmen o kadar iyi gidiyor ki bayah iyi özellikle kavraması çok daha güzel hemen kavrıyor. Yani kavrama dediğim bilmeyenler için arabanın hareket etmesi için debraj'dan ayağınızı çektiğiniz zaman arabanın sesi biraz değişmektedir. İşte o sesin değiştiği yere kavrama noktası denmektedir. Arabanın sevmediğim yanı ise 6 vites olması boyna tak tak bitmiyor. Benden size tavsiye otomatik alın. Ciddiyim vites kullanmayı sevmiyorsanız asla manuel vites almayın. Sevmeyen zaten almaz da belki biri iyi der aklınıza girer asla güvenmeyin. Vites geçişleri kısa hemen geçiyor. Parmağınızla bile vitesi çoğaltıp düşürebiliyorsunuz. Yakıtı ise fazla yakmıyor. (Tabi kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor.) Bizim arabamız benzinli olmasında rağmen şehir içi kitapçığında 7.7 yazıyor biz ise 7.7 - 7.8 de kullanıyoruz. Ama araba babama geçtiği zaman 10 civarında yakıyor. Daha arabaya alışamadı. Neden 10 civarında yakıyor diye merak ederseniz eğer araba 6 vites olduğu için hemen kalktığınız zaman 2. Vitese atmanızı istiyor tabi hemen hızlı olmak gerekiyor biraz. Son olarak ise araba uzun yolda çok keyifli özellikle otobanda bayah iyi gidiyor. Bu arada uzun yolda çok aşırı derecede az yakmaktadır.  (Biz sizler için kapalı alanda hız testi yaptık ve 240 km hıza ulaştık. Tabi siz asla denemeyiniz.)

Peki Multimedya Sistemi Nasıldır?
Multimedya sistemi aşırı güzel Fiattan beklenmeyen performanslardan birini sergilemektedir. Özellikle ses kalitesi aşırı iyidir. Ses kalitesini ben çok beğeniyorum. Çok fazla müzik dinleyen birisi olmama rağmen ses konusunda beni çok memnun etti.

Peki kliması nasıldır?
Arabanın kliması cidden aşırı iyi ben aşırı beğendim hemen ısıtıyor ve hemen hızlıca soğuta bilmektedir. Kliması benden tam puan aldı. Klimayı açmadığınız zaman motor ısısı da gayet olumlu sonuçlar vermektedir. Eğer ben klimayı açamam araba çok yakar diye düşünüyor iseniz motor ısısı da gayet olumlu sonuçlar verebiliyor.

Peki Ya Kötü Yanları Nelerdir?
 1. Arabanın arka kısmı aşırı büyük geri geri gelirken eğer aynalardan bakmaya çalışırsanız geri gelemiyorsunuz. Mutlaka geri görüş kamerasından yardım almanız gerekmektedir.
2. Bagaj da bulunan kumaşın temizliği aşırı zor bunun için bagaj havuzu alınmalı. Eğer sıfır araba alacaksanız arabayı alırken yanında hediye olarak bagaj havuzunuzu almayı sakın unutmayınız.
3. Araba klima özelliğinde sıcak tarafı açtığınız zaman seviye 1 de yanık kokusu gelmektedir. Biz servise bu kokuyu sorduğumuz zaman araba yeni olduğu için o koku normal dendi ama bana hiç de normal gelmedi. Güyah yeni olduğu için o koku olabilirmiş. Yeni arabada ne kokusu ya? Fiat 
Başka da şikayetçi olduğum bir tarafı yoktur.

Peki ya sizce bu arabayı kimler almalıdır?
Fiat Egea'yı çok fazla seyahat edenler almalıdır.
Tatile giderken çok fazla eşya alanlar almalıdır.
Rahatına düşkünler almalıdır.
Hız tutkunları içindir.
Aileler için ideal bir arabadır.
Şirketler için en iyi arabadır. Tam bir şirket arabası diyebiliriz.
Diğer arabalara oranla aşırı derecede ucuzdur.Umarım beğenmiş sinizdir. Genel olarak tüm sorularınıza yanıt vermeye çalıştık.Bu arada aşırı talep ve istek olduğu için bu blogu sizlerle paylaşmak istedik. Tüm bütün güzel ve kötü özellikleri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Araba genel olarak iyidir. Ucuz tam bir aile arabasıdır. Arabayı herkese tavsiye eder misin derseniz eğer evet ederim ben çok memnunum aşırı güzel kullanması da çok rahat ve keyifli.

Eğer başka merak ettiğiniz sorularınız varsa yorum yaparak bizlere iletebilir veya ulaşabilirsiniz. Sosyal Medya hesaplarımızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.