Yüzümüzde Çıkan Sivilceler (Tecrübelerimi Sizlerle Paylaşıyorum)


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sana herkesin şikayetçi olduğu yüzümüzde çıkan sivilceler hakkında bahsedeceğim. Sizlere 5 yıllık tecrübelerimi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. İsterseniz direk konumuza geçelim.

  İlk olarak evet herkes sivilcelerden şikayetçi ve çoğu kişi de bu sivilceler yüzünden doktorlara gitmektedir. Bende o kişilerden birisiydim aşırı derecede çok fazla doktora gittim ve her biri değişik krem, sabun, ilaç gibi şeyler verdi ama sonuç ne oldu tabi ki de geçmedi. Çoğu kişinin de ben gibi geçmiyor tabi ki de peki bu sivilcelerden özellikle yüzümüzde çıkan sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz? Sizlere bunu tek tek anlatacağım;

1. İlk olarak bunu bir takıntı haline asla getirmeyiniz. Çünkü ne kadar çok takıntı haline getirirseniz yüzünüzde bulunan sivilceler de o kadar çoğalmaktadır.

2. Sivilcelerden kurtulmak için arkadaşlarınızın tavsiyelerini asla ve asla kullanmayınız. Neden derseniz her bireyin cilt yapısı farklıdır. Senin cildin az yağlıdır belki ama arkadaşını cildi çok yağlı veya kuru olabilir bilemezsin onun için ahh o arkadaşıma iyi gelmiş bende onu alayım demeyin çünkü çok fazla bir faydası olmuyor. Bazen hiç faydası bile olmuyor. Ben bizzat denedim ve benim cildime yüzüme gram bir etkisi olmadı.

3. Sivilcelerden kurtulmak mı istiyorsun? Eğer istiyorsan ilk önce sivilcelerini unut yokmuş gibi düşün sonra da yüzünü her gün sabah ve akşam olmak üzere soğuk suyla bol bol yıka asla sıcak suyla yıkama su ılık dahi olmasın buz gibi soğuk olsun. Tamam biraz zor soğuk suyla yüzümüzü yıkamak ama eğer kurtulmak istiyorsan bunu yapmak zorundasın. Bu arada ben nasıl unuta yayım ya yüzümde bir dünya sivilcem var yok o var yok bu var deme asla sen unutabilirsin ki bu senin elinde sen istesen her şeyi başarabilirsin. Bunu asla unutma.4. Eğer genç kız veya bir kadın isen fazla sivilcelerim var diye abartı makyaj yapma asla  çünkü makyaj malzemeleri içerisinde bulunan kimyasal maddeler sivilceleri çoğaltmaktadır. Doktorlar buna azdırmaktadır de ama aynı anlamda çoğalır yani asla ve asla abartma hem cildin için hem de geleceğin için bunu asla kendine yapma.

5. Sivilcelerinden kurtulmak için gidip de dünyanın en iyi markalarını alıp da sivilcem hemen geçer gibi bir düşünceye asla girmeyin. Çünkü ben aldım denedim hatta bayah kaliteli bilindik markaları bile aldım ama yine bir etkisini göremedim. Peki ya sonuç ne oldu yine aynı yani gidip de tonla para vermeyin vereceksiniz bir şeye verin onunda size 7. Maddemizde sizlere açıklıyorum.

6. Sivilceleriniz ile oynamayı kesin evet biliyorum oynaması çok zevkli eğlenceli ellemeden duramıyorsunuz illah onu ya koparacaksınız ya da elleyeceksiniz biliyorum ama yapma lütfen yapma eğer kurtulmak istiyorsan ne yap ne et kendini ikna et dokunmamak için kendine bir söz ver veya bir ceza ver dokunursan o gün yapacağın bir şeyi yapmama kararı al ve böyle böyle artık dokunmaktan vazgeçersin. Bu sayede sivilcelerin yavaş yavaş yok olur ve hızı bile kalmaz.

7. Benden size tavsiye eğer kurtulmak istiyorsanız ya lazer yaptırın ya da bu işin uzmanlarına danışıp özel tedaviyle sivilcelerinizden hızlıca kurtulun derim ben size çünkü doktora, ilaçlara vereceğiniz parayı 1 kere verirsiniz ve kısa sürede kurtulabilirsiniz. Hem kafanız rahat eder hem siz rahat edersiniz. Ben bile lazer yaptırmayı düşünüyorum da şuan bulunduğum şehirde lazer yok muş seneye büyük şehire gittiğim zaman orada yaptıracağım. Çünkü sizler gibi artık benimde canıma tak etti birde benim çok ellemek den artık kalıcı hale geldi ama son 5 aydır soğuk su ile yıkıyorum ve son 5 aydır sivilcelerim neredeyse hiç kalmayacak denecek bir noktaya geldi. Çok az kaldı tahminlerime göre soğuk suyla 2 ay daha yüzümü yıkarsam sivilcelerim hiç kalmayacak. Benden size tavsiye soğuk suyun sivilceler üzerinde aşırı derecede etkisi var. Kapalı gözenekleri açıyor ve bu sayede o gözeneklerin hava almasını sağlıyor ve sivilceleriniz yavaş yavaş yok oluyor. 

8. Son olarak da kişisel bakım çok önemlidir. Sivilcelerinizin çıkmasını istemiyorsanız eğer 2 günde bir banyo veya duş yapmanızı tavsiye ederim. Her gün asla yıkanmayın erken yasta cildiniz yaşlanabilir. 

 Sizlere tek tek maddeler halinde açıklamak istedim. Umarım beğenmiş sinizdir. Sizlere 5 yıllık tecrübemi anlatmak sizlerle paylaşmak istedim.  Umarım bir nebze olsun etkim faydam olmuştur. Eğer başka sorularınız veya kafanıza takılan bir yer olursa bana her zaman sorabilirsiniz. Asla çekinmeyin. Instagram sayfamızdan veya alt kısımdan yorum yaparak lütfen bana ulaşın. Herkese cevap vermeye çalışıyorum.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.