Cüzdan Nerede Taşınmalı? Ön Cepte Mi? Arka Cepte Mi?


  Merhaba nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlere cüzdan nasıl taşınır hakkında bir kaç bilgiler vereceğim. Ama ilk olarak size sormak istiyorum. Sizce cüzdan nerede taşınır? Cevabınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. 

Hadi gelin başlayalım;

  İlk olarak beni tanıyan ve bilen arkadaşlarımız bilirler ki ben cüzdanı ön cepte taşıyorum. Hiç arka cebime koymadım. Ama bu konuda bazı kişilerin laflarına göre cüzdan arka cepte olursa eğer o kişi paraya önem vermiyormuş yok para onun için değersizmiş ama ön cebe koyan kişiler de para daha önemliymiş derler ama işin aslına bakarsanız arka cebe koyanlar hiç bir şeyin farkında değil. Çünkü aslında cüzdanın arka cepte taşınması ileri yaşlarda bel ve boyun ağrılarına ve vücudun duruşunu ciddi bir şekilde etkilediğini sizlere söylemek zorundayım. Bazı kişilerde yaş ilerledikçe ayakta durdukları zaman duruşlarında biraz duruş bozukluğu oluşabiliyor. Onun nedenleri arasında cüzdanın arka cepte olması da bir rol oynamaktadır. Daha sonra ise yukarıda dediğimiz gibi bel ve boyun ağrılarına da neden olmaktadır. Bunun yanında daha bir çok ağrıya da neden olmaktadır.

  Peki ya bu neden oluyor derseniz eğer size bir örnek ile anlatacağım. Bir tane araba düşünün. Araba yolda giderken çukurlara girdiği zaman belli bir zamandan sonra mecburen arabanın bakıma servise gitmesi gerekiyor. Neden derseniz arabanın ön amortisörleri zamanla aşınmaktadır. Bunun yanında daha bir çok sıkıntıya yol açmaktadır. İnsan vücudu da böyle ama insan vücudunun bir servisi ve bir bakımı yok ama aslında var o servis ve bakım sizsiniz. Sizin kendinize özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer sen kendine bakmazsan istediğin kadar doktora git istediğin kadar para ver ama yine de tam umduğunu ve beklediğini alamazsın. Bu arada bazı kişiler genellikle cüzdanın arka cepte taşınması için çocuklarını uyarmaktadır. Bazen de kızmaktadır. Mesela eskiden benim kendi Babam da bana laf ediyordu. Arka cepte cüzdan mı taşınır? Yok sen ne anlarsın cüzdan taşımaktan gibi cümleler söylemekteydi. Ama ben ne yaptım tabi ki de onu takmadım ve yine ön cebimde taşıyorum.

  Benden size tavsiye ön cepte taşıyın. Çünkü extra olarak cüzdanınızın çalınma ihtimali çok çok azdır. Neden derseniz hemen açıklayayım. Kotların ön cepleri veya pantolonların ön cepleri içine konulan bir şeyin kolay kolay alınmaması için tasarlanmaktadır. İsterseniz kendiniz de deneyebilirsiniz. Bir anahtarı ilk önce ön cebinize koyun sonra onu arka cebinize koyun bakalım hangisini daha önce alacaksınız. Hatta deney sonucunuzu aşağıda bulunan yorum kısmına belirtmeyi asla unutmayınız. Ben size söyleyeyim arka cebinize koyduğunuzu daha önce aldınız değil mi? BU arada bu hayat senin hayatın ve bu hayatta ilk yapman gereken kendi sağlığına dikkat etmek. Asla kendi sağlığını ihmal etme. Yarın yaparım yarın ederim dersen bir bakmışsın yaş almış başını gidiyor. Tabi bu senin fikrin ve senin kararın. Biz bir şey diyemeyiz. Ama kendinizi düşünün geleceğinizi düşünün. Karar sizin tercih sizin.

 Bu arada arkadaşlar çoğunluk merak ediyordu. Benim neden ön cepte cüzdan taşıdığımı bende sizlere söz verdiğim gibi sizlere açıklamak istedim. Umarım beğenmiş sinizdir. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa bana sosyal medya hesabımızdan veya aşağıda yorum kısmından yorum yaparak ulaşabilirsiniz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.