Motivasyon ''Hayallerinden Asla Vazgeçme''


   Merhaba nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin yoğun istekleri üzerine motivasyon blogu yazacağım. Hayatımda yazdığım ilk motivasyon yazısı olacak umarım başarılı olabilirim. Hadi gelin başlayalım.

  İlk olarak sen bir şeyler mi başarmak istiyorsun? Hayallerin mi var? veya Hayallerin mi yok?Eğer yok ise neden yok? Evet biliyorum hayat bazen hiç ummadığın kadar zorlaşıyor. Bazen ise gecen gündüz gündüzün ise gecen oluyor. Evet biliyorum hatta bazen de çok fazla yoruluyorsun bazen ise hiç uyumamak istiyorsun. Ama ne yazık ki uyuman da gerek tamam bir şeyler başarmak istiyorsun. Yoruluyorsun ama elbet bir gün bu yorgunlukların bedelini çok güzel bir şekilde alacaksın. Benden sana bir tavsiye hayal kur ve o hayalinin peşinden koş ve her zaman kendini dinle ilk önce kendin ile bir arkadaş ol senin içinde 2 kişi var. Bunu asla unutma. Biri sen ve bir diğeri sen ve senin içinde ki ikinci sen eğer sen bir şeyler yapmak istiyorsan ama içindeki sen istemiyorsa ise o işi yapamazsın. Çünkü iki kişiden biri istiyor ama bir diğeri istemiyor. Bunu şey olarak da düşünebilirsin. Bir yere gittin bir şey alacaksın. Ama o aldığın şeyden iki tane var ve ikisi aynı renk o zamanlar genelde acaba hangisini alsam diye düşünüp dururuz. Bu da onun gibi yani. Ne yap ne et ama mutlaka ilk önce kendinle bir arkadaş ol arada kendin ile sohbet et evet ben deli miyim? diyebilirsin evet bazen deli olmak gerekiyor. Kendi kendine konuş ve her zaman doğru kararlar almaya çalış. Bu hayatta bazen yanlış kararlar verebiliyoruz. 

  Ama ne olursa olsun her zaman hayallerinin peşinden koş elbet bir gün yorulacaklar dır. İşte o yorulduğu gün senin günün olacaktır. Evet yorulacak mutlaka yorulacak enerjisi bitecek çünkü herkesin bir enerjisi var. Bunu asla unutma. Herkes eşit oranda doğuyor. Bazıları kendini geliştiriyor bazıları ise üşeniyor. Eğer sen üşengeç grubunda isen o özelliğini derhal çıkartıp atıyorsun. Yani o özelliğinden kurtuluyorsun. Eğer ki bir şeyler başarmak veya almak istiyorsan ilk önce üşengeçlikten vazgeç ve çalış, araştır, öğren, anlat, çiz yeter ki bir şeyler yap. Şimdi sana bir tavsiyem. Eline bir boş A4 alıyorsun sonra o A4'e ilgi alanlarını yazıyorsun. İlk aklına gelmeyebilir ve zaten de gelmeyecek o kağıda 1 hafta boyunca ilgi alanlarını yazmaya çalış ve sonra o yazmış olduğun kağıdı eline al bir oku bakalım neler varmış. Sonra ise o kendi yazmış olduğun ilgi alanlarına doğru yönel çünkü o ilgi alanların senin uzmanlık alanların. Eğer birisi sana o ilgi alanı ile ilgili hakaret veya kötü bir söz söylerse onu dinleme salla unut hatta o kişiyi hayatından çıkarabilirsin. Çok doğru bir karar vermiş olursun bu sayede. Çünkü onlar senin başarını etkileyen kişilerdir. Onların hepsini topla ağzını bağla at çöpe gitsinler. Dikkat et ağzını sıkı bağla açılıp gelmesinler gerisin geriye.

   Eğer ki hayatında seni sevmeyen hatta sana gıcık kapan kişiler varsa bil ki onlar seni kıskanıyor. Ne kadar çok düşmanın çok ise o kadar çok başarılısın diyebilirim. Benim düşmanım var mı yok mu diye soracak olursanız tabi ki de var hatta neler var neler. Mesela kendimden örnek vereyim ben eskiden çok cahil aptal bilgisizin tekiydim hatta bizim okulda 8. sınıfta zeka testi yaptılar. Ama tabi zeka testi denmez aslında Türk dili sınavı gibiydi aynı ve ben o sınavda sınıfın en düşük puanlarından birisini almıştım. Okulda ki rehber öğretmen ise bana sen ne lise okuyabilirsin ne de üniversite okuyabilirsin. Senden hiç bir şey olmaz demişti. Ama ne oldu lise de okudum üniversite de okudum hatta okumaya da devam ediyorum. Bu arada o hocanın adını ve yüzünü hiçbir zaman unutamıyorum. Eğer bir gün onu görürsem onu tebrik edeceğim. Neden derseniz. O kadın hocanın sayesinde ben 10. sınıfın yaz tatilinde bir hırsa geldim ve hayatım komple değişti. Kendime yeni bir hayat kurdum. Benden size bir tavsiye yeni sıfırdan bir hayat kurabilirsiniz. 

  Çünkü ben denedim ve hayatım değişti. Sizlere de tavsiye ederim. Hayatım öyle bir değişti ki beni şuan eski arkadaşlarım bile tanıyamıyor. Hatta ben de eskiden birde kekemelikte vardı. Böyle 2 saate 1 cümleyi bir araya getiremezdim. Ama ne oldu ben pes etmedim ve hepsinden kurtuldum. Sende yapabilirsin. Eğer ki sen başarılı olmak istiyorsan; yorulmaktan, araştırma yapmaktan, gezmek tozmaktan, bilgi edinmekten asla vazgeçme ASLAAA!!. Evet evet doğru duydun gezmek tozmak dedim. Çünkü bazı şeyleri gezerek de öğrenebilirsiniz. Gezerek yeni insanlarla tanışıp onlarla sohbet ederek kendinize extra bir bilgiler katabilirsiniz. Eğer gezerek bir şeyler öğrenilir mi? diye merak ediyorsanız evet hemde o kadar çok şey öğreniliyor ki kendiniz çalışıp o bilgileri edinemezsiniz bile o derece önemli bilgiler öğreniyorsunuz ki yani ben çok gezen birisi olarak belki de öğrendiklerimin hepsini gezerek tozarak bile öğrenmiş olabilirim. Ah bir de son olarak illah bir yere gidecekseniz veya bir başka şehre ülkeye veya gezmeye kendiniz gitmeyi de öğrenin. Her zaman yanınızda birisi olmayabilir. Ben bazı şehirleri bazı yerleri tek geziyorum bazı yerleri ise arkadaşlarım ile geziyorum. Benden size tavsiye bu hayat sizin o hayatınız istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. İster iyi yapın ister ister kötü bu sizin hayatınız. Ama her zaman hayallerinizin peşinden koşmayı asla unutmayınız.

Arkadaşlar umarım güzel olmuştur. İlk yazım olduğu için biraz teknik sorunlar olabilir ama güzel olduğunu düşünüyorum. Lütfen yorumlarınızı bana iletir misiniz? Nasıl beğendiniz mi? Mutlaka sosyal medyadan veya aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere görüşlerinizi bildiriniz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.