Ülker Bitter Çikolatalı Gofret Ürün İncelemesi  Merhaba nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da herkesin severek yediği Ülker Bitter Çikolatalı Gofreti inceleyeceğiz. Bakalım ambalajında durduğu kadar masum mu. Hadi gelin inceleyelim.
İlk olarak içindekiler: Bitter Çikolata (%36) Kaplamalı Kakaolu Kremalı (%43) Gofret, İçindekiler: Şeker, Buğday unu, Bitkisel yağlar (Palm, shea), Kakao kütlesi (%13,5), Kakao tozu (%6,4), Mısır nişastası, kakao yağı, peynir altı suyu tozu (süt), fındık, emülgatör (soya lesitini), sade yağ (süt), yumurta akı tozu, tuz, aroma vericiler, kabartıcılar (amonyum hidrojen karbonat, sodyum hidrojen karbonat), Eser miktarda sert kabuklu meyve ve yer fıstığı içerebilir.

  Hadi gelin şimdi de biz inceleyelim: İlk olarak içerisinde bulunan bitter çikolata oranının %36 olduğunu görüyoruz. Hemen ardından ise kaplamalı kakaolu krema oranın da %43 olduğunu görmekteyiz. Bu oranlar bitter çikolataya göre ideal oranlardır. Hemen altından ise 13 g şeker olduğunu görmekteyiz yani 3 küp şeker yiyoruz. Yağ oranlarına baktığımız zaman çikolatanın içerisinde de kendi yağı olduğu için yağ oranının yüksek olduğunu görmekteyiz. Birde her zaman ki gibi palm çekirdeğinden elde edilmiş yağ kullanıldığını görmekteyiz. Çünkü palm yağı çikolatalı ürünlerin vazgeçilmez yağıdır. Ama şunu bilmemiz gerekiyor ki palm yağı en çok motor ve makine yağı olarak kullanılmaktadır. Bir de her zaman ki gibi içerebilir ibaresini görmekteyiz neden içerebilir? Zaten içinde var ki neden içerebilir yazıyorsunuz? İçerir yazsanıza akılda bırakan çılgın sorular ile devam ediyoruz. Sütlü çikolataya oranla daha fazla protein içerdiğini görmekteyiz. Tabi en son sorumuza geldik. 

 Sizce yenir mi? Bence ayda 1 kerelik yenilebilir. Hiç yenilmeyecek gibi mi değil kilo aldırır mı eğer yedikten sonra spor veya koşu, yürüyüş yaparsanız hiç bir şey olmaz hatta enerjiniz tükenebilir.

Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji               213 kcal
Yağ                   12,3 g
-Doymuş Yağ   6,9 g
Karbonhidrat  22 g
-Şekerler          13 g
Lif                    2,2 g
Protein             2,3 g
Tuz                   0,1 g

Net 40 gE

Saklama Koşulları: 18-22°C de Muhafaza ediniz. Kokudan ve nemden uzak tutunuz.

Domuz yağı ve katkıları içermez.

Üretim Yeri: Ülker Çikolata Sanayi A.Ş. Davutpaşa Cad. No: 10 34015 Zeytinburnu/İstanbul/Turkey


Instagram: emre432altinay

Aşçı ve Gıda Teknikeri ''Bilinçli Değiliz Mezunuz.''

Merak ettiğiniz sorularınız varsa bizlere sosyal medya hesaplarımızdan ve aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.