Ülker Çikolatalı Gofret Ürün İncelemesi


  Merhaba nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da herkesin severek yediği Ülker Çikolatalı Gofreti inceleyeceğiz. İsterseniz gelin hemen inceleyelim.

İçindekiler : Sütlü çikolata (%36) Kaplamalı fındıklı kremalı (%43) Gofret içindekiler: Şeker, buğday unu, bitkisel yağlar (palm, palm çekirdeği), fındık püresi (%9,5), tam yağlı süt tozu, kakao yağı, kakao kütlesi, mısır nişastası, peynir altı suyu tozu (süt), emülgatörler (soya lesitini, poligliserol polirisinoleat), tuz, kakao tozu, yağsız süt tozu, yumurta akı tozu, aroma vericiler, kabartıcılar (sodyum hidrojen karbonat, amonyum hidrojen karbonat) Eser miktarda sert kabuklu meyveler ve yer fıstığı içerebilir.

  İçindekilere göre içinde %36 oranında sütlü çikolata ve %43 oranında fındıklı krema ile kaplıdır. Bir gıdacı olarak buradan bakınca en çok dikkat çekici içindekiler eser miktarda sert kabuklu meyve ve yer fıstığı içerebilir yazısı çünkü neden içerebilir neden içerir değil de akılda çılgın sorular bırakıyor. Aslında içermektedir. Hemen ardından ise çikolata kıvamında aroma vericiler, emülgatörler, yağlar ve şekerler bizleri karşılamaktadır. Şeker oranı 14,4 g yani 3,5 küp şekere denk gelmektedir. Bitkisel yağlarda kakao ile üretilen bütün ürünlerde palm ağacının çekirdeğinden elde edilen yağ kullanılmaktadır. Nedeni ise kıvamı daha iyi sağladığı içindir. Bu arada fındık kreması fındığın ezilmesi ile elde edilen bir kremadır. Sakın aklınıza başka şeyler gelmesin. Bir de süt tozu demek süt demektir. Sütün özel filtrelerden geçirilmesi sonucunda elde edilen tozdur. Su ile karıştığı zaman normal süt ile eş değere gelmektedir. Bu arada sizce yenilebilir mi diye soracak olursanız. Bence içerisinde bulunan şeker oranı biraz fazla olduğu için haftada veya ayda 1 kere yenilebilir. Eğer diyet yapıyorsanız ayda 1 kere yenilebilir. Çünkü vücudumuzun arada belli bir oranda çikolata ve benzeri ürünleri de yememizi istiyor. Çünkü içerisinde bulunan maddeler bazen normal sebze ve meyvede olmayabilmektedir.

Enerji ve Besin Ögeleri / 1 paket için (40g)
 Enerji                 220 (kcal)
Yağ                      12,7 (g)
-Doymuş Yağ      5,9 (g)
Karbonhidrat    23,4 (g)
-Şeker                 14,4 (g)
Lif                       1 (g)
Protein                2,4 (g)
Tuz                      0,1 (g)

Saklama Koşulları: 18-22°C de Muhafıza ediniz. Kokudan ve nemden uzak tutunuz.

Net 40 gE

Domuz yağı ve katkıları içermez.

Üretim Yeri: Ülker Çikolata Sanayi A.Ş. Davutpaşa Cad. No: 10 34015 Zeytinburnu/İstanbul/TurkeyInstagram: emre432altinay
Aşçı ve Gıda Teknikeri Emre Altınay ''Bilinçli Değiliz Mezunuz.''

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.