Ülker Çokonat Ürün İncelemesi


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da herkesin severek yediği Ülker Çikonatı inceleyeceğiz. Hadi gelin o zaman incelememize başlayalım.

İsterseniz ilk olarak içindekilerden başlayalım. Sütlü Çikolata Kaplamalı Fındıklı Gofretli Çokobar, İçindekiler: Sütlü çikolata %52 (Şeker, Kakao Yağı, Tam Yağlı Süt tozu, Peynir altı suyu tozu (süt), kakao kütlesi, emülgatörler (poligliserol polirisinoleat, soya lesitini), aroma verici, kakao kuru maddesi minimum %27), Fındık %18, bitkisel yağ (palm), buğday unu, şeker, tam yağlı süt tozu, yağsız süt tozu, emülgatör (soya lesitini), yumurta akı tozu, tuz, aroma vericiler, kabartıcılar (sodyum) karbonatlar, amonyum karbonat), Eser miktarda yer fıstığı içerebilir.

Hadi gelin inceleyelim: İlk olarak içerisinde bulunan sütlü çikolata oranının %52 olduğunu görmekteyiz. Hemen ardından ise içerisinde şeker, kakao yağı, yağlı süt tozu ve peynir altı suyu tozlarının olduğunu görüyoruz. Bu arada kakao kuru madde miktarı minimum %27 olduğu içerisinde bulunan çikolatanın kuru maddesinin yüksek olduğunu göstermektedir. Bu arada en önemli ayrıntı ise; %18 fındık  olmasıdır. Bence en dikkat edilecek bir ayrıntı diyebilirim. Diğerleri emülgatörler ve aroma vericiler yani kıvam vericiler diyebiliriz son olarak ise her zaman ki gibi yer fıstığı içerebilir değil içerir. 

Şimdi ise gelelim yenir mi yenmez mi sizce yenir mi? Bence ayda 1 veya haftada 1 kere yenilir ve diğer çikolatalara göre gayet başarılı ve besleyici olduğunu düşünüyorum. Ama yedikten sonra spor yapmayı asla unutmayınız. 30 dk yürüseniz bile o size yeter de artar bile. Her gün 30 dakika yürüyüş yapmamız hem sağlığımız için hem kendimiz için önemlidir.

Net 33 gE

Domuz yağı ve katkıları içermez.

Saklama Koşulları: 18-22°C de Muhafaza ediniz. Kokudan ve nemden uzak tutunuz.

Üretim Yeri: Ülker Çikolata Sanayi A.Ş. Davutpaşa Cad. No: 10 34015 Zeytinburnu/İstanbul/TurkeyInstagram: emre432altinay

Aşçı ve Gıda Teknikeri ''Bilinçli Değiliz Mezunuz.''

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.