Bloglarımı Nasıl Yazıyorum?  Merhaba nasılsın? umarım iyisindir. Bu blogum da sizlere merakla sormuş olduğunuz sorulardan bir tanesi olan Bloglarımı Nasıl Yazıyorum? Sorusunun cevabını sizler için vereceğim.

  İlk olarak bütün bloglarımı müzik eşliğinde yazıyorum. Çünkü müzik olmadan yazamıyorum. Bizzat bunu kendim test ettim olmuyor yani beceremiyorum. Müziksiz yazdığım zaman  çok çok aşırı derece de saçma oluyor. Müzik bana çok aşırı derecede ilham veriyor. Genellikle müziği açıyorum blog sayfama giriyorum başlıyorum yazmaya yazıyorum yazıyorum sonra bir bakıyorum müzik nereden nereye gelmiş. Müzik çalıyor ama kafam başka yerde ve sonradan fark ediyorum ki zaman akıp geçmiş gitmiş. Ama genellikle blogları gece yazıyorum. Gece yazmayı tercih ediyorum. Gece daha bir böyle ilham kaynağı oluyor. Birde blogların çoğunu direk sayfamda yazmıyorum. Çünkü telefonda ki blogger uygulaması aşırı derecede dandirik olduğu için Whatsapp üzerinden yazıyorum. Sonra kopyalayıp bloguma atıyorum. Hatta şuan okuduğunuz yazıyı bile kendi whatsapp özel dosyamda yazıyorum.

  Bazı arkadaşlarım Whatsapp'a girip neden bana yazmıyorsun diye soruyorlar ama onlar işin aslını bilmiyorlar ki ben o sırada sizler için bloglar yazdığımı. Bu konuda tüm arkadaşlarımdan özür dilerim. Eğer çevrim içi isem ve yazmıyorsam kusura bakmayın. Çünkü aklım başka yerlerde. Bu arada sizlere bir şey daha diyeyim bütün bloglarımı tek tek kendim yazıyorum. Hiç bir tane bile alıntı yapmıyorum. Alıntı varsa zaten en altta o kişinin ismi mutlaka vardır. Yoksa eğer ben kendim yazmışımdır. Birde bazı arkadaşlarımız şeyi soruyor bunca konu nereden geliyor aklına? diye size söyle diyeyim bazen aklıma ciddi ciddi konu gelmiyor. Bazen ise tonla geliyor. Ben hemen aklıma gelir gelmez not ediyorum ki o konuyu unutmayayım yoksa unutuyorum. Ciddiyim bazen böyle saatlerce oturup konu düşündüğüm oluyor. Sonra da içimden diyorum ki tonla konu varken neden saatlerce düşündüm acaba diye kendi kendime soruyorum. Ben kendimle konuşmayı çok seven birisiyim. Kendimle bir yakın arkadaş gibiyim. Kimse olmasa bile kendimle oturur sohbet ederim. Şimdi içinizden bu deli mi diyebilirsiniz. Bazı arkadaşlarım zaten bana deli solak diyor ama bilmiyorum ya ama değilim değilim korkmayın. :)) Bence ilk önce herkes kendisi ile bir arkadaş olmalı eğer kendiniz ile bir arkadaş değilseniz ilk önce bir arkadaş olun. Benden size tavsiye arkadaş olduğunuz zaman hayatınız çok ciddi anlamda değişiyor. Çünkü kötü, eksik yönlerinizi ve daha bir çok kötü yönünüzü çok daha kolay bir şekilde fark ediyorsunuz ve fark ettiğiniz zaman hayatınız zaten değişmeye başlamış oluyor.

   Daha sonra ise Whatsapp üzerinde yazıyorum sonra  blog sayfama atıyorum oradan da tek tek düzenliyorum.. Düzenledikten sonra ise etiket, program, görünüm gibi ayarları yapıyorum. Aslında en uzun bu sürüyor yazması 30 dk olsa bile düzenlemesi 1 saatimi alıyor. Sonra da en son resim olayı kalıyor. Eğer müze ve diğer şeyler ise kendi çektiğimiz profesyonel veya profesyonel olmayan amatör çekimlerimizden sizlere bir kaç görseller ayarlayıp sizlerle paylaşıyorum. Genelde olarak müze gezilerinde ki  görmüş olduğunuz tüm resimler bize ait oluyor genellikle. Biz genel olarak bir pozu en az 3 kere çekiyoruz ki hangisi iyi ise onu koyalım. Bazen kötü olabiliyor, bunalık olabiliyor onun için 3 kere çekip beğenip ayarlayıp sizlerle paylaşıyoruz. Genel olarak bir blog yazması 30 dk ile 1.30 saat arasında olmaktadır. Bunu cevaplamak istedim çünkü bazı arkadaşlarımız merak ediyor onların meraklarını gidermek için cevapladım. 

Whatsapp'da blog mu yazılır diyenler için örnek bir resim paylaşıyorum.  Eğer sizlerin daha fazla merak ettiği sorular varsa aşağıdan bizlere sorabilirsiniz Yorum yaparak bizlere ulaşabilirsiniz. Yorumların hepsini okuyup cevap veriyoruz. Yok ben yorum atacağım da şimdi bunlar yazmaz yok o yok bu demeyin asla yazın ve görün :))

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.