Motivasyon ''Savaşı Kazanmak İstiyor Musun?'' Bölüm 2
 Merhaba nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin yoğun istekleri üzerine motivasyon blogumuzun ikinci bölümünü sizlerle paylaşıyorum. İlk bölüme yapmış olduğunuz yoğun ilgiden dolayı sizlere çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. 

Hadi gelin başlayalım;

 İlk olarak bu hayat sizin hayatınız bunu asla ve asla unutmayınız. Ne yaparsanız ne ekerseniz onu biçersiniz. Eğer iyi bir şeyler yaparsanız geleceğiniz de iyi olur. Bu arada kendinizi geliştirmek için başkalarından bir şeyler beklemeyin çünkü ilerleyen yaşlarda yanınızda kimse olmaya bilir. Tek başınıza başınızın çaresine bakmayı da öğrenin. Bol bol spor yapın, koşun, eğlenin, müzik dinleyin veya müzik aleti çalın ama mutlaka bir şeyler yapın. Yeni arkadaşlarla tanışın yerli yabancı fark etmez. Ah ah birde ben yabancı dil bilmiyorum ya yabancılarla nasıl iletişim kuracağım demeyin siz hey diye konuya girin zamanla her şey oluyor. Bol bol dizi film izleyin. Bu konuda en altta bir link koyacağım. O linke bakmayı unutmayınız. (Yabancı dil üzerine.) 

  Benden de size bir tavsiye daha evde otururken kafanızda bir şeyler düşünün sonra o düşüncelerinizi hayata geçirin. Benim mesela şuan bir gizli projem var ve şuan size açıklıyorum. Hiç şarjı bitmeyen bir power bank gibi bir şey tasarlamaya çalışıyorum. Umarım başarılı oluruz. Bana şans dileyin. Daha başka projelerimiz de yakında hepsi sizlerle olacak. Düşünmek insanı güçlendirir. Bunu asla unutmayın. Size bir bilgi daha bilginin içinde bilgi veriyoruz biraz saçma oldu ama olsun. Beyin en çok ne zaman yoruluyor biliyor musunuz? Merak etmeyin hemen cevaplıyorum. Beyin en çok düşünürken yorulmakta dır. Düşünmek insana aşırı derecede enerji harcatır. 

  Ah birde duydum ki herkes arkadaşlarından ailelerinden şikayetçiymiş bakın bu konuda herkes şikayetçi şikayetçi olmayan yok ama benden size tavsiye aileniz ile iyi geçinin neden biliyor musunuz? Gün gelecek o yakın arkadaşlarınız sizi terk edecek ve tek aileniz ile baş başa kalacaksınız. Bunu asla unutmayınız. Yok öyle bir şey olmaz benim arkadaşlarım bırakmaz diyenler var aramızda biliyorum. Umarım arkadaşlığınız ömür boyu sürer. Arkadaşlarınızı asla ve asla bırakmayınız. O size küsse bile siz gidin barışın çünkü iki tarafta inat ederse hiç bir şey olmaz ama siz gidin barışın ne olursa olsun. Çünkü o sizin arkadaşınız. Eğer arkadaşın ile küs isen hemen git barış. Hadi hadi durma onu affet. İnat etme!

 Bu arada benden size bir tavsiye daha bir şeyler yazın, anlatım boş vakitlerinizde içinizdekileri ister kağıda not edin isterseniz de telefonunuza kaydedin ama bir şeyler yazın. Bildiklerinizi başkaları ile paylaşın. Ah birde benden size tavsiye diyelim ki bir sınava girdiniz ve umduğunuz puanın altında bir puan aldınız diyelim ki eğer düşük bir puan aldıysanız umudunuzu asla kesmeyin ve asla pes etmeyin daha fazla çalışın ve daha fazla yüksek puan ile umduğunuz yerden daha da yüksek bir yerlere gitmeye bakın. Çünkü neden derseniz ben her zaman hayatı bir savaş olarak görüyorum. Bunu bir savaş gibi düşün sen ve hayat bu savaşı kaybedersen hiç bir şey yapamazsın ama kazanırsan hayatın hedeflerin her şey yoluna girer. Peki ya savaşı kaybetmek mi istiyorsun? Yoksa kazanmak mı tarafını seç eğer kazanmak istiyorsan yeni bir hayata başla planlı programlı ol. Plan yapmak bu dünya da ki en güzel şey diyebilirim. Eğer bir yere geziye gidecekseniz eğer önceden plan yaparak oraya giderseniz çok daha fazla yeri gezebilirsiniz. Ama eğer güzel bir planınız yoksa 3-4 yeri anca gezebilirsiniz. Çünkü nereye gideceğiniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Ah bir de kafanız da ki deli soru acaba nereye gitsek? Bir insanın karar vermesi çok kısa da sürebilir çok uzun da sürebilir. Ama genelde uzun sürer ve o geçen süre de zaman kaybıdır. Bu hayatta ki en önemli şey geçen zamandır. 

  Hiç kendine sordun mu ben bu zamana kadar ne yaptım? Kendin için ne yaptın? Bir düşün bakalım neler yapmışsın. Ben sana söyleyeyim hiç bir şey. Neden çünkü üşengeçsin eğer sen bir üşengeç isen bu alışkanlığından bugün itibari ile vazgeçiyorsun. Çıkart onu hayatından. Çıkart ve kurtul. Eğer daha başka alışkanlıkların varsa onlardan da kurtul. Ah bir de uykuna ve beslenmene de çok dikkat et mutlaka tamam mı? En önemli iki şey uyku ve beslenme benden sana tavsiye evden kahvaltı yapmadan asla çıkma. Çünkü en önemli öğün sabah kahvaltısıdır. Ben mesela sabah kahvaltı yapmadan hiç bir şey yapmam ve diğer öğünler de genellikle fazla dikkat etmem eğer geziyorsam öğlen yemek yemem zaten kitabımızı okuyorsan fark etmişsindir. Öğlenleri hiç yemek molası vermiyoruz. (Gezgin & Meraklı) Neden çünkü sabah çok iyi besleniyoruz. Ama siz siz olun öğlen de yiyin. Biz gibi asla yapmayın. Ama eğer gezmeye gittiyseniz iyi bir sabah kahvaltısı yaparsanız belki olabilir ama belki diyorum yani kesin değil asla gidip de gezerken öğlen yemek yememezlik yapmayın. Yoksa piliniz bitir bir anda sonra bana ne oldu diye düşünüp durursunuz. Bu hayat sizin zamanınızı iyi değerlendirin. Her gecen süre bir daha geri asla gelmez. Bakın şimdi bile 1 dk geçti geri gelir mi o 1 dk? Bence gelmez çünkü geçti gitti. Siz siz olun zamanımızın kıymetini iyi bilin. (Bu arada yukarıdaki üşengeç bölümü ve öncesinde yazan kendin için ne yaptın sorusuna hiç bir şey cevabı sizi motive etmek için söyledim. Eğer üşengeç değilsen ve kendini geliştiriyor isen asla ciddiye alma!! Biraz gazlamak istedim :)) )

Bu arada arkadaşlar yarın sınava girecek olan arkadaşlara başarılar dilerim. Umarım her şey istediğiniz gibi gider. Hayalleriniz ve hedeflerinizin gerçekleşmesi dileklerimle. Şimdiden başarılar dilerim.

YABANCI DIL ÖĞRENEBILECEĞINIZ EN İYI 7 MOBIL UYGULAMA

  Üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz.
Eğer aklına takılan bir yer veya sorun varsa bize her zaman sorabilirsin. Aşağıdan yorum da yaparak bizlere ulaşabilirsin veya aşağıda bulunan iletişim kısmından mail atabilirsin. Merak etme tüm soruları cevaplıyoruz. 

İlk bölüme yapmış olduğunuz yoğun ilgiden dolayı sizlere çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. 

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.