Eti Canga Ürün İncelemesi


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin çok sıkla yediği bol çikolatalı ve bol fıstıklı insanı mutlu hissettiren Eti Canga Ürününü sizler için inceleyeceğiz. Bakalım insanı mutlu hissettirdiği kadar da güzel mi. Hadi gelin başlayalım;

İçindekiler: Canga - Sütlü Çikolata (31,5) Kaplı Yer Fıstıklı (%27) Karamelli (%8) Nuga (%22) Bar, Yer Fıstığı %27, Şeker, Glukoz Şurubu, Süt Tozu, Kakao Yağı, Kakao Kitlesi, Peynir Altı Suyu Tozu (Süt Ürünü), Bitkisel Yağ (Palm, Tam Hidrojene Palm), Nem Verici (Sorbitol), Kakao, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Yumurta Akı Tozu, Tuz, Tereyağ (Süt Ürünü), Aroma Vericiler, Asitliği Düzenleyici (Sodyum Hidrojen Karbonat), Sütlü çikolatadaki süt kuru maddesi en az %30, kakao kuru maddesi en az %28'dir. Eser miktarda Gluten ve Soya içerebilir.

Bizim Dilimize Göre İse; 

 Eti Canga ürününü elimize aldığımız zaman her zaman ki gibi dikkatimizi çeken bir olay yine karşımıza çıkıyor. Bizler ürünleri incelediğimiz zaman genel olarak en şekerli ürünlerin hepsi de Eti firmasında olduğunu fark ettik. Ülker firmasının ürünlerinde çok şeker yok ama Eti ürünlerinde ise aşırı derecede şeker olduğunu bizzat sizlere de gösteriyoruz. Örnek olarak Canga ürünümüzde 44,5 g şeker bulunmaktadır. Yani bu 11 adet küp şeker demek oluyor. Şimdi bize diyebilirsiniz ki çikolata zaten şekerli evet şekerli ama Ülker ürünlerinde de çikolata varken bu kadar şekerli değil. Aslında içindekiler kısmına baktığımız zaman bu şekerin nereden geldiğini görebiliyoruz. İçinde bulunan kahvemsi renginde ki şey şekerin karamelize edilmiş hali olduğu için çok şekerlidir. Çünkü karamel elde etmek için şeker gereklidir. Şeker yoksa karamel de yoktur. İçinde bulunan sütlü çikolata oranının %31,5 olması bizce gayet güzel bir oran ve çikolatanın haricinde de yer fıstığı çok dikkat çekiyor. Çünkü içerisinde bulunan yer fıstığı oranı %27 bu oran çok ciddi derecede güzel bir oran. Yine çikolatalı her üründe olmazsa olmaz palm yağı bulunmaktadır. Eskiden palm yağları hakkında çok ciddi derecede değişik haberler çıktı. Ama şu bir gerçek ki çikolatanın içeriğini alıp laboratuvarda test ettiğiniz zaman kendi içerisinde palm yağı olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden çikolatalı ne alırsanız alın içinde mutlaka palm yağı vardır.

Enerji ve Besin Ögeleri (100g'da)

Enerji (kJ/kcal)   2074/495

Yağ (g)                 23,8
 Doymuş Yağ (g) 10,5
 Trans Yağ (g)      0
Karbonhidrat (g) 61,5
Şekerler (g)         44,5
Lif (g)                   2,8
Protein (g)           7,5
Tuz (g)                  0,6

Net: 45gE


Dikkat! Buzdolabına koymayıp, 18-22°C'de muhafaza ediniz. Isıdan, Kokudan, Nemden Uzak Tutunuz.


Ürünlerimizin Hiçbir Çeşidine Alkol, Domuz Yağı ve Türevleri Katılmamıştır.


Türkiye'de Üretilmiştir.


Üretici Firma: Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Çikolata Fabrikası Organize Sanayi Bölgesi Orhan Erden Bulvarı No:2 Eskişehir / TürkiyeEğer başka sorularınız varsa ve sizlerde incelememizi istediğiniz ürünler varsa lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bizlerde sizlerin o merak ettiği ürünleri sizin yerinize inceleyebiliriz. 

Instagram: emre432altinay

4 yorum:

 1. Canga çikolata yumurta var mi yumurta alerjim var da yiyebilirmiyim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Canga çikolata'nın içinde toz yumurta akı bulunmaktadır yani bir nebih yumurtanın akı olduğu için bir nebih yumurta var diyebiliriz. Üzülerek söylemek sorundayım ama yeminizi tavsiye etmiyorum.

   Sil
 2. Sorbitol nedir ?alkolmu? Iceriginde yazıyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba glukozdan kimyasal olarak ekstrakte edilmiş düşük kalorili bir tatlandırıcı sorbitol denilen şey soru 2 ye gelelim alkol mu normal bildiğimiz alkol değildir şeker alkoludur bu da söyle açıklayayım tatlı karbonhidratların bir kategorisinde bulunmaktadır. Şeker alkolleri kısmen sindirime karşı dirençli olduklarından besinsel bir lif gibi hareket ederler bu arada mide rahatsızlığı veya şişkinlik yapabiliyor bazı kişilerde gıda sektöründe tatlandırıcı ve nem tutucu olarak kullanılır. Bilgin olsun bu arada yorumun için teşekkür ederim 🤗🤗

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.