Eti Karam Gurme Ürün İncelemesi


  Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin çok sıkla yediği bol çikolatalı insanı mutlu hissettiren Eti Karam Gurme Ürününü sizler için inceleyeceğiz. Bakalım insanı mutlu hissettirdiği kadar da güzel mi. Hadi gelin başlayalım;

İçindekiler: Eti Karam Gurme Bitter Çikolatalı & Kremalı Gofret: Kakaolu krema %66,2 (Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk), Şeker, Glukoz Şurubu, Süt Tozu, Kakao %9,7, Peynir Altı Soyu Tozu (Süt Ürünü), Kakao Yağı, Emülgatör (Ayçicek Lesitini), Aroma Vericiler, Tuz), Bitter Çikolata %26,4 (Şeker, Kakao Yağı, Kakao, Tereyağı (Süt Ürünü), Emülgatör (Ayçicek Lesitini), Aroma Verici (Vanilin), Kakao Kuru Maddesi Min. %46), Gofret Yaprağı %7.4, Buğday Unu (Gluten İçerir), Nişasta, Hindistan Cevizi Yağı, Emülgatör (Ayçicek Lesitini), Kabartıcılar (Sodyum Hidrojen Karbonat, Amonyum Hidrojen Karbona, Sodyum Asit Pirofosfat), Tuz). Eser Miktarda: Fındık, Soya Ürünü, Susam ve Yer Fıstığı İçerebilir. (Aslında içerebilir değil içerir.)

Bizim Dilimize Göre İse;

 Eti Karam Gurme paketinde yazan besin değerlerine göre 100 g'da 37,0 g şeker içermektedir. Yani bu bir küp şeker 4-5 gram olduğu baz alınarak içerisinde 9,5 küp şeker vardır. Bu arada küp şekerin oranı bilimsel olarak açıklanana değere göre hesaplıyoruz. Asla aklınıza şüphe düşmesin. Eğer başka yerde bu küp şeker değeri farklı ise bilin ki o yer şişirmiştir. Biz ünversite de bizzat kendimiz hassas terazi ile ölçtük ve bilimsel açıklamaları da okuduk ve bunu onayladık. Bu arada şeker oranının yüksek olma nedeni ürünü yediğiniz zaman çok acı değildir. Acı ama çok acı değil. Bitter çikolata normalde aşırı derecede acıdır. Bu yüzden de o acılığı tatlı hale getirmek için şeker oranını yükselterek dengeli hale getirmişlerdir. Her çikolatada olduğu gibi olmazsa olmaz palm yağı bulunmaktadır. Bu yağ yoksa çikolata da yoktur. Bu kadar açık ve net. İçeriğine bakacak olursak eğer fazla yenir mi diye soracak olursanız eğer tabi ki de ayda 1 kere yenebilir. Çünkü insan vücudunun her türlü besini yemesi ve tatması gerekmektedir. Size bu konuda bir hikaye anlatmak istiyorum. Bazı anne babalar yeni doğan bebeklerine çok dikkat etmektedirler. Yok toz gelmesin, hasta olmasın, toz ve çamur ile oynamasın, hijyenik olsun diye dikkat ediyor etmesine ama çocuğun yaşı ilerledikçe çocuk zaman zaman hastalanıyor ve büyük hastalıklar geçirme ihtimali ile göz göze kalabiliyor. Bunun nedeni ise çocukluğunda alması gereken belli bakterileri vücuduna enjekte edemiyor. Bu yüzden de çok fazla derecede hastalığı yakalanıyor. Onun için anne babalara buradan tavsiyemiz olsun dikkat edin ama çok fazla üstüne gitmeyin. Çünkü çocuklarımızın bazı bakteri ve virüsleri vücutları ile tanışmaları gerek ve ileride vücutları bu virüslerle nasıl savaşabileceğini fark etsin. 

Enerji ve Besin Öğeleri (100 g'da);

Enerji              2200 kJ/527 kcal
Yağ                   30,0 g 
Doymuş Yağ   16,1 g
Trans Yağ        0,15 g
Karbonhidrat 56,7 g
Şeker                37,0 g
Lif                     4,3 g
Protein            5,4 g
Tuz                   0,4 g

Net: 50gE

Dikkat! Buzdolabına koymayıp, 18-22°C'de muhafaza ediniz. Isıdan, Kokudan, Nemden Uzak Tutunuz.
Mamüllerimizin Hiçbir Çeşidinde Alkol, Domuz Yağı ve Katkıları Yoktur. Trans Yağ İçermez.

Buradan Eti Fabrikasına bir sorum var eğer ki Trans Yağ yok ise ürünün üzerinde yazan enerji ve besin değerleri kısmında neden trans yağ 0,15 g yazmaktadır. Burada bir şaşırtma var. 

Türkiye'de Üretilmiştir. 

Üretici Firma: Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Çikolata Fabrikası Organize Sanayi Bölgesi Orhan Erden Bulvarı No:2 Eskişehir / TürkiyeInstagram: emre432altinay

 Bu ürünü bizlere incelememiz için yazan arkadaşımız Ekin'e çok teşekkür ederiz. Sizlerde incelememizi istediğiniz ürünler sosyal medyadan veya aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Aşçı ve Gıda Teknikeri Emre Altınay
''Bilinçli Değiliz Mezunuz.''

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.