Kişisel Psikologum Merve Okhız'ı Sizlere Tanıtıyorum


 Merhaba Nasılsın?  Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlere benim kendi kişisel psikologum olan Gezenpsikolog yani Merve Okhız'ı sizlere tanıtacağım. 

 İlk olarak benim bir kekemelik problemim vardı. Aslında bu kekemelik problemim lisedeyken geçmişti. Daha sonra ise üniversiteye gittiğim zaman bir anda yeniden ortaya çıkmaya başladı. Sanırsam başka şehir ve yeni okul ya o yüzden diye düşünüyorum ve eskisi gibi bir daha çıktı. Eskisi gibi konuşurken kekelemeye başladım. Bende dedim ki hiç gitmemiştim ilk defa bir psikologa gideyim belki psikolojik bir sorundur diye düşündüm ve Afyon'da psikologa gittim. Gittim gitmesine ama bana psikolog resmen deli ilacı verdi. Bakın doktorların verdiği ilaçları internetten mutlaka ve mutlaka inceleyin okuyun sorun benden size tavsiye neyse işte ben verdiği ilacı araştırdım. 1 hafta fln çoğu kişide yan etki yapıyormuş, unutkanlık, sinir, stres gibi etkilere yol açtığını fark edince tabi ki de o ilacı almadım. 

  Daha sonra aklıma Online Psikologlar geldi. Hemen girdim internete böyle araştırıyorum. O zaman çok fazla online psikolog yoktu. Daha sonra araştırırken Merve Ablamı fark ettim. Tabi ilk araştırdım sonra hemen mesaj attım. Mail yoluyla o zaman da daha yeni Bangor Üniversitesinde Yüksek Lisansını bitirmişti. Daha yeni yani. Ben tabi ilk olarak kendi sorunumu yazdım oda bana dönüş yaptı neden, ne zamanlar oluyor gibisinden bende tabi tek tek yazdım sonra Skype'den birbirimizi ekledik. Bu arada tüm görüşmeleri Skype üzerinden yapıyor bilginiz olsun. Ekledik birbirimizi görüşmek için gün tarih ve saati konuştuk ve o heyecanlı gün geldi çattı. İlk defa Psikologum Merve Ablam ile Skype üzerinden görüşeceğim böyle o zaman aşırı heyecan var tabi kalbim küt küt atıyor neyse saat geldi beni aradı ben açtım böyle tabi heyecandan böyle ben biraz şey oldum utandım gibi sonra o laf attı merhaba fln derken başladık konuşmaya ben arada yine takılıyorum fln konuştuk 1 saat genelde tüm görüşmeleri 1 saat oluyor. 1 saat sonra kapattık bir sonra ki seans gününü aldık. 

  Bu arada o zamanlar ilk kekeme hastası bendim. İkimiz bir olduk. Ben anlatıyorum o not ediyor derken biz iyice tanıştık. Daha sonra biraz araştırma yaptı ve bana ödevler vermeye başladı. Ben de tabi o ödevleri tek tek yaptım. Genelde bana hep yavaş konuş derdi. Belki biliyorsunuzdur. Kekeme bireylerin beyinleri çok hızlı çalışıyor. Normal birey 5 kelime düşünürken kekeme birey 25 30 kelime düşünüp konuşuyor ve bu sayede de kekeliyor. İşte bana hep yavaş konuş düzgün nefes al diye diye Skypede görüşe görüşe biz bu sorunu ikimiz beraber çözdük ve şuan hiç kekelemeden rahat bir şekilde rahatça konuşabiliyorum. Buradan Merve Ablama çok teşekkür ederim. Beni bu sorundan kurtardı. Sonradan fark ettik ki sorun hızlı konuşmak ve düzgün nefes alamamaktan kaynaklandığını fark ettik ve bu sorunu da çözmüş olduk. Kendisi aşırı iyi bir psikolog ben uzun zamandır tanıyorum kendisini beraber sohbet edip konuşuyoruz hatta çok yakın bir zamanda evlendi. Aslında yoğun olmasaydı ikimiz beraber bir soru cevap etkinliği yapacaktık ama tabi evlendiği için düğün fln derken aşırı yoğundu. Onun için yapamadık ama çok güzel bir düğün eşliğinde evlendi. Kendisini buradan tebrik ediyorum ve bir ömür boyu mutlu olmasını diliyorum. Bizim hikayemiz böyleydi. Peki Merve Okhız kim hangi okulları okudu ne mezunu diye soracak olursanız hemen aşağıya yazıyorum;

Eğitim, Sertifika ve Üyelikleri;
-Lisans Eğitimi - Psikoloji Bölümü, Bilgi Üniversitesi, Türkiye 
-Yüksek Lisans Eğitimi Klinik ve Sağlık Psikolojisi Bölümü, Bangor Üniversitesi , Galler 
-Oxford Mindfullnes Merkezi Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi Eğitimi 
-Bilişsel Terapi Eğitimi - İngiliz Psikoloji Topluluğu Onaylı 
-İngiliz Psikoloji Topluluğu (BPS) üyesi (MBPsS)

Sosyal Medya Hesapları ve Web Sitesi;
Instagrampsikologmerveokhiz
YoutubePsikolog Merve Okhız
Web Site: www.gezenpsikolog.com

Çalıştığı Konular Özellikle;
-Özgüven Eksikliği 
-Anksiyete 
-Depresyon 
-Panik Atak 
-Negatif Düşünceler 
-İletişim problemi 
-Öz-Şefkat 
-Sosyal Fobi 
-Romantik İlişkiler 
-Hedef / Kariyer Belirleme 
-Cinsel Haz (istek/isteksizlik)

Arkadaşlar övmek gibi olmasın ama Dünya'nın en iyi, en tatlı, en sevimli, en eğlenceli psikologu Merve Ablamdır. Ben çok uzun zamandır tanıyorum ve yine görüşmelerimiz arada sırada devam ediyor. Buradan Merve Ablama çok teşekkür ederim. Seni çok seviyorum Ablacım. İyi ki varsın ve iyi ki tanışmışız ve iyi ki benim özel psikologum olmuşsun. İyi ki varsın. 😍😍

Sosyal Medya Hesapları ve Web Sitesi;
Instagrampsikologmerveokhiz
YoutubePsikolog Merve Okhız
Web Site: www.gezenpsikolog.com

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.