Yurt Seçimi Nasıl Olmalıdır?


  İlk olarak arkadaşlar ben yurtları çok gezdim ve kaldım çok da aksiyonlar maceralar yaşadım bu aksiyon ve maceraları sizlerde yaşamamanız için sizlere yurt seçimi nasıl olmalı onu anlatacağım. Hadi gelin başlayalım;

  İlk olarak kalacağınız yurdun internetten konumuna ve yorumlarına fln bakın yurtları bir inceleyin hangisi daha iyi konforlu, yorumlar nasıl diye daha sonra ise yurda gidin bakın. Benden size tavsiye banyo ve tuvalet odanın içerisinde olan yurtları tercih edin. Diğerleri vefat durumda olabiliyor. Eğer temizliğe ve hijyene dikkat ediyorsanız özellikle ve özellikle odanın içinde wc, banyo yani duş olmasına özen gösterin. Daha sonra ise yurdun içerisi nasıl? Yemek hane var mı? Sabah ve öğlen neler çıkıyor? Ne gibi menüler var? Bunları tek tek sahibine sorun. Daha sonra ise kaç kişilik oda daha iyi konusuna geldik. Benim tavsiyem en iyisi 2 kişilik neden derseniz yanınızda kaldığınız kişi ile bir arkadaş gibi oluyorsunuz. Ders konusunda ve diğer konularda hep birbirinize yardımcı oluyorsunuz. Ortak abur cubur alabiliyorsunuz, beraber yemek yemeye gidebiliyorsunuz, her şey ikinize ait oda temizliği yoksa yurt da 1 hafta o 1 hafta sen odayı temizliyorsunuz fln bayah iyi oluyor. 4 kişilikte ise tam tersi her yer birbirine giriyor o ona diyor sen yap o ona diyor sen yap sonra oda yapmıyor sende olan odaya oluyor. Oda leş gibi oluyor. Daha sonra ise interneti sorun interneti sormayı asla unutmayın. Şu kimliğin ile girilen internetlerde internet sahibi sizin hangi sitelere girdiğinizi her altınızı görebiliyor bilginiz olsun. Bence her katta internet var mı? Modem kaç adet her yerde çekiyormu odalarda fln iyice sorun fiber mi değil mi? İyice araştırın çünkü ödev zamanı geliyor veya sınav zamanı internet çöküyor veya yavaşlıyor kendi internetinizi kullanayım diyorsunuz oda bitiyor onun için internet çok önemli bir konu benden size söylemesi. Daha sonra ise fiyata gelelim. İlk olarak tüm yurtlar fiyat abartıp sonra indirim yapıp indirim yaptım diyor bir kaç kendini süper zeka sana yurt sahipleri ama tabi indirim yapmıyor size yaptım süsü veriyor. Bazı yurtlar ise cidden indirim yapıyor o konuda bazıları cidden çok iyi diyebilirim. Birde çöp olayı kat temizliği var mı oda temizliği veya oda genelde olmuyor ama kat temizliğini sorun. Çünkü biz öğrenciler çöpleri çöp kovasına atmaya üşendiğimiz için illah birisinin atmasını istiyoruz. Birde son olarak güvenlik. Yurt giriş çıkış saatleri? Gece güvenlik veya görevli duruyor mu? Yurda giriş çıkış da kartmı var imza mı var yoksa parmak izi okuyuculu sistem mi var nelerle korunuyorsunuz bunları da öğrenmeyi asla unutmayınız. Birde son olarak yurt odalarında yataklar nasıl? Çarşaf veriyorlar mı? Bazı yurtlar vermiyor çünkü daha sonra odada buz dolabı mini dolap yani varmı tv olmasına gerek yok izlemiyorsunuz zaten. Daha sonra çalışma masası, çöp kutusu, dolap eşya kıyafet dolabı varmı bunları da incelemeyi unutmayınız. Yurt odasında siz kalacanız aileniz değil bunuda unutmayınız.

Eğer daha fazla sorunuz varsa bizlere her zaman aşağıda bulunan yorum kısmından veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.