Velilerimizin Dikkatine!!


 Merhaba nasılsın? Umarım iyisindir bu blogumuz da yeni açılan eğitim ve öğretim dönemi hakkında velilerimizin bir kaç konu üzerinde çok dikkatli olmalarını söyleyeceğiz. Hadi gelin başlayalım; 

  Yeni eğitim ve öğretim yılı 9 eylül 2019 itibari ile başlamış bulunmaktadır. İlk olarak tüm velilerimize ve öğrencilerimize okul hayatlarında başarılar dileriz. Duyduğumuza göre okul kantinlerinde satılan fast food ve abur cubur ürünlerinde belli bir oradan artış olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu konuda tüm velilerimizi okullara giden öğrencilerimiz için bir beslenme çantası veya yanlarından öğle aralarında yiyebilecekleri aperatif yiyecekler koymalarını mutlaka ve mutlaka tavsiye ediyoruz. Eğer ekmek arası sıcak bir şey koymak istiyorsanız lütfen alüminyum folyo ile sarınız bu sayede içerisinde bulunan sıcaklık sabit kalacaktır ve öğrencimiz onu soğuk yemeyecektir. Belli bir sıcaklıkta olacaktır. Çok soğumayacaktır. Öğrencilerimizin yanına meyve koymayı da unutmayınız. Bu konuda da meyvelerin güzelce ve dikkatli bir şekilde yıkanmasına dikkat ediniz. Normalde bizler meyvelerin kabuklu yenmesini tavsiye etmiyoruz ama sizlerde biliyorsunuz ki kabuğu kesildikten sonra meyvelerimiz 1 2 saat sonra kararacaktır ve bu kararan meyvelerimizi de çoğu öğrencimiz karardığı için yemeyecektir. Onun için dış kabuğunu iyi bir şekilde yıkamanızı tavsiye ederiz. 

 Bir de son uyarımız öğrencilerimizi okula gönderirken mutlaka kahvaltı yapma alışkanlığı kazandırmayı da ihmal etmeyiniz. Sabah kahvaltısı çok önemlidir. Eğer okulunda kahvaltı mevcut ise veya okul öncesi gideceği eğitim merkezlerinde kahvaltı varsa onlar zaten orada kahvaltı yapacakları için evden çıkarken yemelerine gerek yoktur ama eğer okul ve gitmiş olduğu eğitim merkezlerinde kahvaltı yok ise mutlaka sabah kahvaltı yapmasını sağlayınız. Kahvaltı yapmıyor ise ilk başta bir kaç lokma ile alıştırmanızı ve gün gittikçe o lokmaları çoğaltmanızı tavsiye ediyoruz. Örnek verecek olursak sabah ekmek üzerine sürülmüş peynir onun yanında süt daha sonra ki gün ise meyve suyu ekmek üzerine sürülmüş krem peynir ve zeytin gibi ürünlerle gün gittikçe arttırdığınız zaman çocuğunuz her gün evden mutlaka ve mutlaka kahvaltı yaparak evden çıkmak isteyecektir. Bilginiz olsun. 

  Tekrardan velilerimize sabır öğrencilerimize ise başarılar dileriz. Son olarak siz geleceğimizin teminatı değerli gençlerimiz lütfen Anne ve Babanız ile inatlaşmayınız. Onların sözlerini lütfen dinleyiniz. Kendinize dikkat edin. Fazla abur cubur yemeyin çünkü abur cuburların içerisinde bulunan maddeler sizin sağlığınızı etkilemektedir o yüzden geleceğinizi de düşünerek fast food ve abur cuburlardan lütfen ve lütfen uzak durunuz. Kendinize de dikkat etmeyi asla ve asla unutmayınız.

Eğer başka sorunuz varsa lütfen yorum kısmından bizlere yorum yaparak sorabilirsiniz.

''Bilinçli Değiliz Mezunuz...'' Aşçı ve Gıda Teknikeri

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.