Ülker Napoliten Ürün İncelemesi


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin çok sıkla yediği bol çikolatalı ve bol fıstıklı insanı mutlu hissettiren Eti Canga Ürününü sizler için inceleyeceğiz. Bakalım insanı mutlu hissettirdiği kadar da güzel mi. Hadi gelin başlayalım;

Sütlü Çikolata İçindekiler: Şeker, tam yağlı süt tozu, kakao yağı, kakao kitlesi, yağsız süt tozu, emülgatör (soya lesitini), aroma verici, Kakao kuru maddesi en az %30'dur. Eser miktarda yer fıstığı, sert kabuklu meyveler, yumurta ürünü ve gluten içerebilir.

Bizim Dilimize Göre İse;

İlk olarak küçükken herkesin severek yediği Napoliten sütlü çikolata içerisinde 11 gram yani 3,5 küp şeker olduğunu görüyoruz. Ama içerisinde bulunan yağ oranının fazla olduğunu sizlere üzülerek söylemek zorundayım. Her zaman ki gibi içerisinde yer fıstığı, sert kabuklu meyveler, yumurta ürünü ve gluten içerebilir içerir. Neden içerebilir yazıyorlar anlamış değilim. Bizlerin dikkatini çeken en büyük özellik ise bu kadar 33g lik bir çikolatanın içerisinde bu kadar fazla yağ olması oldu. Oranlara bakarsak yağ oranı fazla ama sorun birde şu var çikolata yağlı olduğu için yağ oranı onun için fazla olma ihtimalini de göz önünde bulunduralım. Yeni mi derseniz yani ayda 1 belki yenilebilir. Ama yedikten sonra yürüyüş yapmayı mutlaka ve mutlaka unutmayınız.

Enerji ve Besin Öğeleri  (1 porsiyon için (25g)*)

Enerji              137 Kcal
Yağ                   8,1 (g)
-Doymuş Yağ  4,5 (g)
Karbonhidrat 13,3 (g)
-Şekerler         11 (g)
Lif                   0,6 (g)
Protein           2,3 (g)
Tuz                 0,01 (g)

Net: 33g

*1 porsiyon 25 gramdır. Bu paket yaklaşık 1 porsiyon içermektedir.

Türkiye'de Üretilmiştir.
18-22°C'de muafaza ediniz. Kokudan ve nemden uzak tutunuz.

Üretici: Ülker Çikolata Sanayi A.Ş Davutoaşa Cad. No: 10 34015 Zeytinburnu/İstanbul/Türkiye

Domuz yağı ve katkıları içermez.


Eğer başka sorularınız varsa ve sizlerde incelememizi istediğiniz ürünler varsa lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bizlerde sizlerin o merak ettiği ürünleri sizin yerinize inceleyebiliriz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.