Konya'da İlk Günüm


Merhaha Nasılsın? Umarın iyisindir. Bu blogum da size Konya'ya ilk geldiğim günü sizlerle paylaşıyorum. İlk günüm olduğu için bayah bir ilginç maceralı bir gün oldu. Hadi gelin maceramıza başlayalım;

İlk olarak Konya'ya indiğim zaman böyle dedim hadi bakalım şimdi ne yapacağız hadi bakalım kolay gelsin hesabı otogar dayım elimde bavul tramvay arıyorum. Adamlar tabela yapmış ama eğer otogarın sağ tarafından giderseniz tramvayı zor bulursunuz o yüzden soldan doğru etrafında dönün dümdüz gidin daha kolay neyse dümdüz gittim bu arada Konya'da her yer dümdüz zaten. Neyse işte gittim tramvayı buldum. Buldum bulmasına ama benim gittiğimde 3 tane tramvay vardı biri Selçuk'a bir diğeri Merkeze biri de Ek sefer imiş böyle ben onları görünce kafam karıştı dedim burada 3 tane tramvay hattı mı var falan derken görevlilere sordum onlar tarif etti sonra tramvay zaten geliyordu bende gittim tramvay durdu ama kapı açılmadı dedim Allah Allah neden kapı açılmıyor acaba sonra aklıma yurt dışında ki gibi düğmeli olduğu geldi hemen düğmeye bastım açıldı ve bindim binmesine ama yol git git bitmiyor yarım saat falan tramvay yolculuğundan sonra yurda geldim. 

  Müdüre gittim falan işte belgeler çart çurt derken odaya çıktım fln eşyaları halletim derken akşam yemek saati geldi. Yurtta var demişler yokmuş bu arada yurt ismi İdeal aman aman kimse gitmesin vallah felaket neyse yokmuş çıktım dışarı restaurant arıyorum karşıda Avm var gittim Avm'ye yemek yedim sonra odada kalan iki abi geldi biri güvenlikçi bir diğeri de Bim'de çalışıyor neyse onlarla tanışma sohbet falan derken ilk günü böylelikle bitirdik. 

  Ama bayah enteresandı dedim Konya'da 3 tane tramvay hattı var vay beh Konya'ya bak sen ulaşım akıyor diyordum ama cidden ulaşım çok iyi tek sorun tramvayların ışıklarda durması. Bu arada 2 tane tramvay hattı var bilginiz olsun. Bu arada tramvayın ışıkta durduğu tek yer Konya'dır. Ciddiyim yarın saate gittiği yolu 10 dakikada rahat gider çünkü Konya'da kırmızı ışıklar tam 5 dk boyunca yanıyor ciddiyim dk tutum tam 5 dk ya 5 dk lamba yandığı nerede görülmüş derken Konya'da rahatlıkla görebilirsiniz.

Arkadaşlar işte Konya'da ilk günüm böyle geçti bayah ilginçti ilk defa geldiğim için çok enteresan gelmişti bana onun için sizinle de paylaşmak istedim.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.