Nerden Nereye (Hayaldi Gerçek Oldu)

                   

  Heyy Merhaha Nasılsın Umarım iyisindir. Sana bu blogum da hayallerinin peşinden koşmanı isteyeceğim. Çünkü neden biliyor musun? Gel bak anlatayayım sana;

  İlk olarak benim bir hayalim vardı Gezen Diyetisyen olmak. Hatta şuan websitemiz var ama  daha aktif değil. Bir kaç yıl içerisinde aktif olacak. www.gezendiyetisyen.com sitemiz belki merak edenler olur diye yazıyorum neyse ben hep Gezen Diyetisyen olmak istiyordum. Hep hayalimdi ama nasıl olacağını bilmiyordum. Öncelikle ben Anadolu Turizm lisesi Yiyecek ve İçecek hizmetleri aşçılık bölümünden mezun oldum. Tabi Turizm lisesi olduğu için normal dersleri çok fazla görmediğimiz için şuan ki ismi yks olan sınavda iyi bir derece yapamayacaktım. Çünkü Beslenme ve Diyetetik bölümünü puanları bayah bir yüksekti yani kısaca hayalim suya karışıp yok olacak gibiydi neyse ben pes etmedim ne olur ne gider diye araştırma yaparken bir anda Dgs diye bir sınav fark ettim. Açılımı Dikey Geçiş Sınavı Türkçe ve Matematik ağırlıklı bir sınav zor mu derseniz zor cidden zor yani kolay diyenler varsa onlar atıyordur ama çalışınca her şey oluyor bir de o yanı var şimdi ama yinede zor yani. 

  Neyse ben Dikey Geçiş Sınavını fark ettim ve hangi bölümden geçiş olduğunu incelemeye başladım. Bir baktım ki Gıda Teknolojisi bölümünden geçiş yapılıyormuş bu benim için çok güzel bir şey olacağını ileriyi de düşünerek tercih zamanı tercih yaptım ama nasıl tercih aşçılık da yazdım 2 yıllık ama aşçılık istemiyorum gelirse bayah sıkıntı olacaktı neyse ki Allahtan gelmedi. Sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümünü okudum ve 2 yıllık olduğu için 2 yılda bitirdim. Daha sonra Dgs sınavına girdim tabi istediğim puanı alamadım ama bizim girdiğimiz sene cidden 10 yılın en zor dgs sınavıydı neyse ki ben pes etmedim 1 sene daha çalıştım kısaca mezuna kaldım diyeblirim sonra ki sene Dgs sınavına bir daha girdim ve kazandım şuan Konyada Beslenme ve Diyetetik 2.sınıf öğrencisiyim. İzlediğim yol biraz enteresan ve garip olabilir. Sen aşçılık oku ordan araştır Gıda Teknolojisine git ordan Dgs ile beslenme ve diyetetik bölümüne gel yani nerden nereye çok ilginç bir yol izleyerek hayallerime ve hedeflerime kavuştum. Şuan benim üzerime düşen görev 3 yıl içerisinde bitirip sizlere Gezen Diyetisyen olarak hizmet vermek. Bir de Dgs ile geçiş yaptığınız zaman 2.Sınıftan başlıyorsunuz bilginiz olsun. Bu arada Diyetisyen olduğum zaman bu blog kapanacak mı derseniz kapatmayı düşünmüyorum ama belki bu blog ile diğer sitemizi bir yerde birleştirebiliriz öyle bir şey yapmayı düşünüyoruz. 

  Benden size tavsiye hayallerinizden asla vazgeçmeyin ve sizi kötü hissetirecek kişilerden uzak durun gerekirse hepsini silin ve yeni hayat kurun ben 10. Sınıfta yep yeni bir hayat kurdum ve iyi ki de kurmuşum eğer o yeni hayatımı kurmasaydım ben şuan buralarda asla ve asla olamazdım. Hatta bu blog sayfamız bile olmazdı. Benden size tavsiye hayallerinizin peşinden koşun birde eğer hayaliniz var diyelim ki Beslenme ve Diyetetik istiyorsunuz Aileniz size Gıda Mühendisliği yazmanızı istiyor ise gerekirse ailenizi dinlemeyin. Çünkü bu sizin hayatınız onların hayatı değil. İleride ki hayat sizin ne ekerseniz ne yaparsanız onu biçersiniz. Ne yaparsanız yapın yeter ki kendiniz için yapın. Bir de gezmeyi tozmayı yeni şeyler öğrenmeyi asla ve asla unutmayın. Çünkü en iyi bilgi gezerek ve görerek öğrenilir. Siz siz olun hayatın tadını çıkarın. Boş insanlar için vaktinizi harcamayın bir de erkekler için kız peşinde koşmayın kızlar içinde erkeklerin peşinde koşmayın üniversite 2. sınıfa geldiğiniz zaman istediğiniz her şeyi yaparsınız. Bunu asla unutmayın. Bir sevgili uğruna hayatını mahveden arkadaşlarım oldu siz siz olun yapmayın. Kendiniz ile barışın dost ve bir arkadaş olun. Hayallerine ulaşmak zor olabilir bazı engeller ile mücadele etmek zorunda olabilirsiniz ama şunu unutmayın ki eninde sonunda hayallerinize ve hedeflerinize kavuşacaksınız.

  Arkadaşlar benim izlediğim yok biraz enteresan bir yoldu. Çok düşündüm taşındım ama böyle bir yol izlemeyi düşündüm ve iyi ki de izlemişim şuan hayalim olan bölümü okuyorum. Bundan daha güzel bir şey oalbilir mi ki ya bence olamaz çünkü insanların yani bizlerin en mutlu eden şey hayallerimize ve hedeflerimize kavuşmaktır.

  Şunu unutma ki hayallerinin peşinden koş elbet bir gün yorulacaklardır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.