Ülker Caramio Ürün İncelemesi


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin çok sıkla yediği bol çikolatalı ve bol fıstıklı insanı mutlu hissettiren Ülker Karamel Dolgulu Sütlü Çikolata Ürününü sizler için inceleyeceğiz. Bakalım insanı mutlu hissettirdiği kadar da güzel mi. Hadi gelin başlayalım;

 Karamel Dolgulu (%27) Sütlü Çikolata İçindekiler: Şeker, tam yağı süt tozu, kakao yağı, kakao kitlesi, glukoz şurubu, bitkisel yağ (palm), şekerli koyulaştırılmış süt, nem verici (gliserol), krema (süt), emülgatörler (bitkisel yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, soya lesitini), tuz, aroma vericiler. Kakao kuru maddesi en az %30'dur. Eser miktarda sert kabuklu meyveler, yer fıstığı, susam, yumurta ürünü ve gluten içerebilir.

Bizim Dilimize Göre İse;

 İlk olarak herkesin severek yediği bir zamanlar karamelin içinde enteresan şeyler var denilen Ülker Caramio da diğer ürünler gibi 12,2 g şeker var yani 4 küp şekere denk gelmektedir. Baktığımız zaman yağ oranının biraz düşük olduğunu görsek bile karamel denilen şey şekerden üretildiği için şekerin erimesi sonucu oluştuğu için tabi karbonhidrat oranı bayah bir yüksek bu yüzden de yediğimiz zaman onu vücuttan atma süremiz biraz uzun olabilir çünkü karbonhidratları vücuttan sindirilmesi biraz zordur özellik karameli vücudumuz hemen sindiremez. Bu yüzden de kilo aldırıcı etkileri oldukça fazla yenir mi derseniz bence yemeyin ben tavsiye etmem ama tadı güzel yani onu kabul ediyorum. Çünkü sütlü çikolata var içerisinde sütlü çikolata olan bir ürünün kötü olma ihtimali biraz zordur. Tavsiye etmiyoruz ama yerseniz ayda 1 olabilir ama spor yapmayı unutmayınız.

Enerji ve Besin Öğeleri 1 porsiyon  (25g)

Enerji                124 kcal
Yağ                    6,6 (g)
-Doymuş Yağ    3,4 (g)
-Trans Yağ        0,02 (g)
Karbonhidrat  14,4 (g)
-Şekerler          12,2 (g)
Lif                    0,48 (g)
Protein            1,4 (g)
Tuz                  0,05 (g)
Sodyum          19 mg

Net: 35 g

*1 paket yaklaşık bir porsiyondur.

Türkiye'de Üretilmiştir.
18-22°C'de muhafaza ediniz. Kokudan ve nemden uzak tutunuz.

Üretici: Ülker Çikolata Sanayi A.Ş Davutoaşa Cad. No: 10 34015 Zeytinburnu/İstanbul/Türkiye

Domuz yağı ve katkıları içermez.


Eğer başka sorularınız varsa ve sizlerde incelememizi istediğiniz ürünler varsa lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bizlerde sizlerin o merak ettiği ürünleri sizin yerinize inceleyebiliriz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.