Ülker Piko Ürün İncelemesi


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin çok sıkla yediği bol çikolatalı ve bol fıstıklı insanı mutlu hissettiren Ülker Piko Ürününü sizler için inceleyeceğiz. Bakalım insanı mutlu hissettirdiği kadar da güzel mi. Hadi gelin başlayalım;

 Sütlü Çikolata Kaplı Doğal Portakal Aromalı Pirinç Parlaklık Bar, İçindekiler: Sütlü çikolata%51 (şeker, kakao kitlesi,  tam yağlı süt tozu, kakao yağı, peynir altı suyu tozu (süt), bitkisel yağlar (shea, palm), aroma verici, emülgatörler  (amonyum fosfatitler, soya lesitini), Kakao kuru maddesi minimum %28), pirinç patladı %23 (mısır irmiği, pirinç %33, şejer, malt ekstrakt tozu (arpa), bitkisel yağ (palm), emülgatör (soya lesitini), tuz), şeker, bitkisel yağlar  (palm, palm çekirdeği, pamuk, kanola, ayçiçek), glukoz şurubu, sığır jelatini, nem vericiler (sorbitol, gliserol) tam yağlı süt tozu, peynir altı suyu tozu (süt), aroma vericiler (doğal portakal, vanilin, emülgatör  (soya lesitini), tuz. Eser miktarda sert kabuklu meyveler, yumurta ürünü, gluten ve yer fıstığı içerebilir.

Bizim Dilimize Göre İse;

 İlk olarak arkadaşlar Piko eskiden çok fazla tüketilen bir çikolata idi daha sonra firma bu ürünü raftan kaldırdı. Ama belli bir yıl sonra tekrardan geri geldi. Tadı aşırı güzel çoğu kişi özellikle çocuklar severek yiyorlar. Görünümü, şekli ve tadı olarak harika bir ürün diyebilirim ama tabi içeriği o kadar harika mı onu bilemem gelin hep beraber inceleyelim. İlk olarak şeker oranının düşük olduğunu görüyoruz evet evet diğer çikolatalara göre düşük. 8,3 g yani 2,5 küp şekere denk geliyor diyebilirim. Ürün İçindekiler kısmı biraz kabarık ama kabarık olmasının nedeni çikolata, portakal, mısır ve pirinç patlaklarının içerisinde bulunması çünkü içerisinde çok fazla ürün var cidden ve o  yüzden karbonhidrat oranları yüksektir. Enerji oranı 13 glık bir ürün için gayet iyi bir rakam diyebiliriz. Protein oranı az ama 1.3 g 13 glik ürüne oranla yinede az da olsa iyi diyebilirim. Bu sırada bu ürün yeni mi derseniz şeker oranı az ama karbonhidrat oranı fazla ayda 1-2 kere yenebilir. Ama yedikten sonra 30 dk yürüyüş mutlaka iyi gelecektir. Her gün 30 dk yürümeyi unutmayınız. Bu arada sen aşçısın, gıda teknikerisin birde şimdi diyetisyenlik okuyorsun sen bu ürünü yiyor musun diye soracak olursanız arkadaşlar evet yiyorum yalan yok yani yemiyorum deyip de milleti kandırmaya gerek yok yiyorum çünkü tadı çok hoşuma gidiyor. Küçükken çok fazla yiyordum. Yine de yiyorum ama ne zaman yiyorum biliyor musunuz? Yürüyüş yaparken gezerken veya spor yapacağım zaman yiyorum. Ciddi derecede de enerji veriyor bunu da size belirteyim.

Net: 18 g

*1 paket yaklaşık 1 porsiyondur.

Enerji ve Besin Öğeleri 18 g için

Enerji                89 kcal
Yağ                    3,8 (g)
-Doymuş Yağ   1,8 (g)
Karbonhidrat 12,4 (g)
-Şekerler         8,3 (g)
Lif                    0,3 (g)
Protein            1,3 (g)
Tuz                  0,08 (g)

18-22°C'de muhafaza ediniz. Kokudan ve nemden uzak tutunuz.
Domuz yağı ve katkıları içermez.

Üretici: Ülker Çikolata Sanayi A.Ş Davutpaşa Cad. No: 10 34015 Zeytinburnu/İstanbul/Türkiye


Eğer başka sorularınız varsa ve sizlerde incelememizi istediğiniz ürünler varsa lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bizlerde sizlerin o merak ettiği ürünleri sizin yerinize inceleyebiliriz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.