Gezgin & Meraklı Arasta Çarşısı, Demirciler Çarşısı Bölüm 47


 Merhaba Nasılsın? Umarın iyisindir. Bu blogum da Gezgin & Meraklı kitabımızın yeni bölümünü sizlerle paylaşıyoruz. Umarın beğenirsiniz. İyi okumalar dileriz.

Mustafa: Ne güzeldi ya iyi oldu geldikleri ben hep konuşamam heyecanlanırım fln sanıyordum çok iyi oldu ama Annen, Babam çok iyiler ikizin ise boyna soru soruyor Annen çok bilgili ve her şeye izin veriyor. Sana güveniyor neyin doğru olup beyin kötü olduğunu bildiğin için kötü şeyleri yapmayacağını biliyor ve çok iyi konuşuyor ikizin ise boyna soru soruyor gel diyoruz gelmiyor o hem meraklı hem de bizle gelmedi çok ilginç hiç sana çekmemiş ya

Emre: Ahah ben sana dedim hem bizim evde kalalım diye sen yok dedin vallah sen bana inan annem öyledir ya çok iyidir benim her şeyimdir kendileri ikizim o öyle onun yapısı öyle o konuda yapacak bir şey yok vallah...

Mustafa: Otel iptal edip size mi gitsek ki?

Emre: İptal edelim dersen hemen arayayım patronu iptal ettireyim.

Mustafa: Ya ama şimdi Annene de zahmet ettireceğiz aman ya neyse otelde kalalım şimdi uğraştırmayalım durduk yere bir sonra ki sefere sizde kalırız.

Emre: Yok sorun olmaz ama sen bilirsin vallah direk arayıp söylerim onlar da sevinir.

Mustafa: Ya cidden bir sonrakinde sizde kalalım bu seferlik böyle olsun.

Emre: Peki vlh sen bilirsin hadi gelin şimdi ki yer ise Arasta Çarşısı diye geçiyor bu çarşıda hediyelik eşyalar ve lokumlar, tarihi ev maketleri gibi eşyalar bulunmakta ama siz sadece bakın almayın ben size özel paket yaptım özel kutu giderken alacağız onun için sadece lokum tadına bakın ama benim dediğim yerde ki yerlere bakın diğer yerler ucuz ve çok dandirik lokumları var kısaca bana uyun hadi gelin gezelim.

Mustafa: Kutu mu yaptın ohaa ohaa tm peki sen ne dersen o zaten sana uyuyoruz biz ama hediyelik eşyalar aşırı güzel bazıları aynı İstanbul gibi kazık satıyor bazıları ucuz ama güzel biraz dar değil mi ya eskiden böyle mi tasarlamışlar  burayı?

Emre: Evet eski hali ile duruyor orijinal hali böyle normalde tezgahlar yollarda değildi onlar yollara çıkarınca alan daraldı normalde bu kadar dar değildi ama işte satmak için genişlettiler alan daraldı.

Mustafa: Ama çok iyi yaa bayah güzell burası komple böyle vay beh ahh şurada kahve evi var galiba bayah güzel duruyor

Emre: Evet orası da kahve yeri ama çok kalabalık olduğu için buraya getirmedim seni normalde getirecektim ama şuan bile dolu ama güzel kahveleri ben beğeniyorum.

Mustafa: Bence de güzel ya manzara çok iyi yolda yürürken yokuş çok iyi gözüküyor hep tv de izlerdim şuan burada gezdiğime inanamıyorum ya biz iyi ki tanışmışız var ya nerden nereye evlere bak ya bu evlerin özelliği birbirinin gölgesini kesmiyordu dimi

Emre: Evet aynen öyle birbirinin gölgesini engellemeyen yapıları var cidden ya senin buraya geleceğini hiç tahmin etmedim ama çok iyi oldu daha dur nerelere gideceğiz nerelere...

Mustafa: Ciddi misin daha neresi var?

Emre: Şimdi hediyelik eşyaları gezip bakırcılar çarşısına gidiyoruz orayı gezip oradan da Türkiye'de ki ilk kahve müzesine gideceğiz.

Mustafa: Oha ciddi misin hadi gidelimmm...

Emre: Daha çikolata müzesine de gideceğiz

İkili arasta çarşısı ve hediyelik eşyaları gezip bakırcılar çarşısına doğru yola çıkmaktadırlar.

Emre: Şimdi geldiğimiz yer ise bakırcılar çarşısı olarak geçmektedir burada gördüğün her şey burada ki ustaların alın terleri ile yapılmaktadır. Gelin bakın şu dükkanın içinde kocaman bir sürahi  var benim çok hoşuma ve komiğime gidiyor.

Mustafa: Ohaaa o çok büyük onu nasıl sokmuşlar o dükkana ahahah aşırı güzel ve büyük vay beh burada ki her şey burada mı yapılıyor oha vay beh ne güzel yapıyorlar.

Emre: Aynen öyle hepsi burada yapılıyor.

Mete Abi: Gelin gelin usta içeride tepsiyi işliyor bakın tek tek vura vura yapıyor.

Emre, Mustafa, Mete Abi: Usta kolay gelsin.

Usta: Teşekkürler Gençler hoş geldiniz.

Mustafa: Usta sende ufak bir izin alarak video çekebilir miyiz?

Usta: Tabi ki de Genç

Mustafa bir kaç video çektikten sonra kaldıkları yerden gezmeye devam etmektedirler.
________________________________________________

Bu arada kitabımız ile fikir ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletmeyi unutmayınız. Sizlerin yorumları bizler için çok önemlidir. Tüm yorumları okuyoruz ve yanıtlıyoruz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.