Ülker Laviva Ürün İncelemesi


 Merhaba Nasılsın? Umarım iyisindir. Bu blogum da sizlerin çok sıkla yediği bol çikolatalı ve bol fıstıklı insanı mutlu hissettiren Ülker Sütlü Çikolatalı, Bitter Çikolatalı, Dolgulu ve Kakaolu Bisküvili Bar Ürününü sizler için inceleyeceğiz. Bakalım insanı mutlu hissettirdiği kadar da güzel mi. Hadi gelin başlayalım;

Sütlü Çikolatalı, Bitter Çikolatalı, Dolgulu ve Kakaolu Bisküvili Bar

  Sütlü Çikolatalı (%43). Bitter Çikolatalı (%2) Dolgulu %40) ve Kakaolu Bisküvili Bar, İçindekiler: Şeker, bitkisel yağ (palm), tam yağlı süttozu, buğday unu, kakao yağı, kakao kitlesi, kakao tozu (%5), fındık püresi, emülgatörler (soya lesitini, poligliserol polirisinoleat), mısır nişastası, invert şeker şurubu, tuz, yağsız süttozu, aroma vericiler, peyniraltı suyu tozu (süt), sade yağ (süt), kabartıcılar (sodyum hidrojen karbonat, disodyum difosfat). Esen miktarda sert kabuklu meyveler, yumurta ürünü ve yer fıstığı içerebilir.

Bizim Dilimize Göre İse;

 İlk olarak baktığımız zaman içerisinde 2,5 küp şeker olduğunu görmekteyiz. Bu oran diğer çikolatalara göre çok çok düşük bir oran olduğunu görmekteyiz. %43 Sütlü Çikolata oranı gayet güzel bir şey çünkü içinde kakaolu bisküvi bulunmakta. Enerji değerlerine baktığımız zaman doymuş yağ oranı normal diğer çikolatalar ile neredeyse aynı olduğunu ama normal yağ oranının biraz düşük olduğunu görüyoruz. Bu sayede enerji yani kalorisi de gayet iyi şahsen diğer çikolatalara göre oranları gayet olumlu gözüküyor. Tabi içinde alerjen maddeler var her zaman ki gibi son olarak da sert kabuklu meyveler, yumurta ürünü ve yer fıstığı içerebilir değil direk içerir. Bunu neden içerebilir yazıyorlar anlamış değilim. Ama siz siz olun fazla dozunu abartmayın. Zor durumda olup yerseniz bile yürüyüş yapmayı veya spor yapmayı unutmayınız. Her gün mutlaka en az 6000 adım atıyoruz enn azz 6000 bin normalde 10.000 olması gerek ama ben size minimum değeri söylüyorum.

Net: 35gE

Enerji ve Besin Öğeleri (1 porsiyon için* (25g)
Enerji                   135 kcal
Yağ                       8 g
- Doymuş Yağ      3,9 g
Karbonhidrat     13,5 g
-Şekerler             10,2 g
Lif                        0,9 g
Protein                1,8 g   
Tuz                      0,03 g

Bir paket yaklaşık 1 porsiyondur.

18-22°C 'de muhafaza ediniz. Kokudan ve nemden uzak tutunuz.
Domuz yağı ve katkıları içermez.
Tavsiye edilen tüketim tarihi ürünün ambalajının arka kısmında belirgin bir şekilde yazmaktadır.

Made in Turkey

Türkiye'de Üretilmektedir.

Üretici Firma: Ülker Çikolata Sanayi A.Ş. Davutpaşa Cad. No: 10 34015 Zeytinburnu/İstanbul/Türkey

Eğer başka sorularınız varsa ve sizlerde incelememizi istediğiniz ürünler varsa lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bizlerde sizlerin o merak ettiği ürünleri sizin yerinize inceleyebiliriz.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.