Yakın Arkadaşım İle Soru Cevap - Seri 1


 Merhaba arkadaşlar nasılsınız umarın iyisinizdir.  Bu blogum da çok enteresan bir şey yapacağız. Youtube kanalı olan herkes yakın arkadaşları ile soru-cevap videoaları çekiyor. Bende düşündüm ki neden biz bunu yazı olarak yapmıyoruz. Malum iyi bir laptobum olmadığı için yazarak yapalım bakalım nasıl olacak acaba dedim ve bizde yaptık. Umarım iyi bir laptobum olunca video halini de yaparız. Neyse hadi gelin bakalım nasıl oluyormuş hep beraber deneyip görelim.

Soru cevap başlıyorrrr...

Emre ile ilk ne zaman tanıştınız?
Güzel soru ciddiyim bu sorunun cevabını tam tarih olarak ikimiz de bilmiyoruz. Ama tahmini olarak yaz mevsimine gelmeden okullar var iken tanıştık bundan bir 9-10 yıl önce

Peki Emre ile ilk nerede tanıştınız?
Emre ile ilk bir sitede tanıştık sitenin ismini ikimizde saklıyoruz kimseye söylememe de hem fikiriz bilen kişi sayısı çok az 3 kişi biliyor onlarda zaten yakın arkadaşlarımız. Onun haricinde bilen yok.

Peki internetten tanıştınız birbirinize nasıl güvendiniz?
İlk olarak o zamanlar Emre de kekemelik vardı. Arada takılıyordu. Bende de merak var tabi bu nedir falan merak sardı sorular soruyorum ona o bana soruyor benim de o zamanlar psikolojim o dönem ciddi anlamda çok kötüydü başımdan aşırı derecede kötü bir olay geçti ve ailem ne kadar psikolog varsa hepsine getirdiler ama hiç biri bir etki yapmadı. Ama Emre ile konuştukça böyle gülüyorum güldürüyor gülmesi bile insanı güldürüyor öyle bir yapısı var neyse işte biz kapatmadan birbirimizin Skype hesaplarını aldık. O zamanlar çok meşhurdu şuan da da kullanıyoruz gerçi neyse işte öylelikle sohbete devam ettik ve o gün bugündür ediyoruz.

Emre ilk o zamanlar size gerçek ismini mi söyledi?
Hayır Emre aslında internette tanıştığı kimseye gerçek ismini vermez hep bir ikinci feyk ismi vardır ve hep o ismini verir ama artık kendi ismini veriyor eskiden vermiyordu.

Peki o feyk dediğiniz isim nedir?
Hm bunu dersem var ya büyük olay çıkar tehlikeli sularda yüzmeyelim. Birde anında arkadaşlığımız bitebilir çünkü bu onun sırrı yani olay olur. Çok riskli.

Soru içinde soru çıkıyor. Neden dakika dakikasına biter dediniz?
Söyle Emre yalandan nefret eder yalan söylediğinizi öğrensin her an fişinizi çekebilir bu kim olursa olsun veya bir halk daha tanır ama bu konuda sizin yalan söylediğinizi bildiğinizden haberiniz yok siz bilmedi sanarsınız ama o bunu biliyordur. Bu konuda benim en az 2 kere fişimi çekti ama kendimi barıştırmayı başardım. Birde sorun şu ki Emre size bir şey diyorsa onu sizden başka kimseye dememeniz gerek derseniz o an arkadaşlığınız biter. Benim bir kere bitti araya annem ve babamı soktum anca ikna oldu.

İlk buluşma anınız nasıl oldu?
Bu sorunun cevabı biraz uzun ama anlatayım ben size o zamanlar benim arabam yoktu. Bizde Emre ile İett, Metro, Feribot ve Marmaray planı ve projesi çıkarttık Emre tam 3 hafta bunun üzerinde bayah bir çalıştı her şeyi planladı tek tek plan proje çizer gibi neyse o günden bir önceki gün bizim eve bir araba geldi. Beyaz Skoda gıcır gıcır beni çağırdılar gittim fln böyle meğersem babam bana araba almış neyse araba tam da Emre'nin istediği araba Emre Skoda Octavia model arabaya bayılıyordu o zamanlar ne zaman konuşsak onun muhabbeti fix geçiyordu. Neyse ben bunu ona demedim tabi arabayı az kullandım falan şarkı yükledim ve Emre sabah 5 de Afyon otogardan servise bindi ben 3 saat falan uyudum oda öyle hatta o heyecanla gözlüğünü unuttu akıllım neyse uçağa bindi geldi yer Starbucks Atatürk Hava Limanında ben bunu aradım geldim diye buda ben geliyorum dedi neyse bu beni aradı seni gördüm geleyim mi çok heyecanlı falan diye bir yandan sağ sola bakarken ben yandan çıkıp bunun arkasına geldim gözünü kapattım falan işte deli hoş geldin İstanbul'a falan sarıldık böyle bayah eğlenceliydi işte sonra orada kahve alıp yola çıktık Emre metroya giderken onu otoparka çevirdim oda bir anda şaşırdı ve anahtarı ona verdim arabayı buldu ve o en sevdiği arabaya kavuştu aşırı sevinmişti ve onun sayesinde bende gezdim. Aşırı iyi planı ile ne var ne yok gezdik. Öyle oldu. Biraz uzun ama yapacak bir şey yok. Kısa kısa anlatmaya çalıştım bunun uzun halini Emre size koyar okumak isterseniz oradan okursunuz diye düşünüyorum.
Buluşma Zamanı Yazımızı Okumak İçin Yazının Üzerine Tıkla

Peki Emre'nin doğum günü ne zaman?
06/10/1997 Pazartesi günü saat öğlen 12'ye doğru dünyaya gelmiş. Saat yanlış değildir umarım.

Emre ile arkadaş olmandaki en büyük sebep nedir?
En büyük sebep onun zekası diyebilirim. Aşırı zeki birisi beyni felaket çalışıyor. Ben zekasını seviyorum. Çok pratik zekaya sahip. Gezmeyi sevdiği için mi bilmiyorum ama görsel zekası çok iyi solak olduğu için görsel zekası felaket iyi olabilir belkide bilmiyorum ama görsel zekası felaket iyi.

Emre'ye nasıl güvendiniz peki?
Bir insanın hal ve hareketlerinden her şey belli olur zaten bu arada buraya gelebilmek için ne testlerden geçti bir bilseniz ama sorun şu ki testlerin hepsini de geçti şuana kadar geçen olmamıştı o geçti ve geldi bizim eve siteye dışarıdan tek o girebiliyor ve kalabiliyor. Başkası gelse bile kapıda bekliyor.

Emre size en çok neden kızıyor?
Emre bana en çok kızdığı şey sanırsam kart kullanmamam diyebilirim bu yüzden beni zorla ziraata getirip banka hesabı açtırttı. Deli ya

Emre çok para harcıyor mu?
Tabi ki de hayır hatta bana kızıyor ben çok para harcıyordum ama artık onuda düzeltti bildiğiniz demir düzeltir gibi beni bambaşka biri haline getirdi.

Emre İstanbul'a gelince gelirken çok eşya getiriyor mu?
Güzel soru tabi ki de getirmiyor çünkü burada da dolu eşyası oldu. Beraber aldığımız eşyalar benim sıfır aldığım giymediğim eşyalar olduğu için çok fazla eşya getirmiyor.

Peki siz ne zaman Safranbolu'ya gitmeyi planlıyorsunuz?
Aslında geçen yaz gitmeyi planlıyordum bazı işler çıktı halletmem gerek o yüzden gidemedim ama bu yaz gitmeyi düşünüyorum bakalım korona biterse bu yaz beraber gideceğiz. Aslında ABD'ye gitme planımız vardı o suya indi.

Emre'nin bloglarını okuyor musunuz?
Evet zaten yazıyor bana atıyor bir baksana diyor ben okuyorum şurada hata var burada yok falan dedikten sonra koyuyor. Bazılarını beraber yazdığımız oluyor.

Emre'nin blog kurmasında sizin etkiniz var mı?
Emre zaten blogu buraya gelmek için kurdu aslında ama benim haberim yoktu. Biz onla konuştuk gelir misin dedim oda gelirim dedi sonra işte blogu kurdu asıl neden parası kalmamış ondan para kazanmak için blogu kurmuş bana deseydi param yok diye ben anında ona ne kadar ise atardım ama işte söylemediği için blog kurdu sonra kapatacaktı kapatamadı bende dedim kapatma niye kapatıyorsun ki dedim düşündü taşındı kapatmadı. Bu konuda blogu neden kurdun diye soran herkese para için diyor cidden de para için kurdu yalan değil yani.

Emre ile hiç kavga ettiniz mi?
Ohohoh dolu çok kavga ediyoruz ama bu aslında birbirimiz ile uğraşıyoruz anlamına da gelebilir.

Hiç böyle ciddi kavga ettiniz mi?
Evet ettik o da söyle oldu bir konuda kavga ettik sonra ben sinirlendim buna daldım ama keşke dalmasaydım benim ağzımı burnumu yamulttu sakin Emre ile kavga etmeyin vlh aşırı iyi dövüyor. Çok masum durduğuna bakmayın. O gün benim koruma Abi geldi o kurtardı birbirimizi ayırdı. Gelmiş birde sonra sen başlattın diyor doğru ben kaşındım ama vlh iyi kavga ediyor. Babam bile teşekkür etti ama cidden hata bendeydi yanlış bir şey yapıyormuşum sonradan fark ettim.

Birbirimiz ile uğraşmayı sevdiğinizi söyledin bu nedir?
Söyle Emre sabah kalkmaz isem üzerime su döküyor sonra ben kalkıp onu kovalıyorum. Sonra bende onu havuza atıyorum. Havuz soğuk iken giremiyor bende bir anda atıyorum onu ahahah güzel eğleniyoruz. Tam deli yakın arkadaşız.

Hiç büyük bir olay geldi mi başınıza?
Geldi geldi çok dolu 1 kere 2 kişi bizi takip etti sonra biz gezerken peşimizden geliyorlardı bizde telefondan bizim biraz arkamızdaki Abilere söyledik onlar paketledi.

Hiç eşyanız çalındı mı?
Ahhh evet ya benim beyaz nike şapkam taksimde çalındı. Onun aynısını bulamadım. Bulsam alacağım ama aynısı Emre'de de var ama bana vermiyor oda seviyor onu ama alacağım onu mutlaka ondan.

Emre'nin en çok sevmediği baharat hangisidir?
Acıdan nefret eder. Acı yemez asla ama sorun şu ki buraya gelince yiyecek :)) hatta yememek için değişik yollar deniyor ama yedireceğim ona acıyı biz bir gün ketcap alacağız diye Meksika acılı ketcap almışız 😂 ama öyle bir acı yok cidden yiyenin ağzından alevler çıkar neyse Emre bir gün laf etti gelince göreceğiz onu bakalım gelebilirse

Emre ile ailen ilk nasıl tanıştı?
Bu olay bayah büyük bir olay diyebilirim. Bu olay bayah eskilere dayanıyor. Şöyle biz Emre ile tanıştık çok iyi her şey iyiye gidiyor. Benim okul falan her şey kendine geldi o zaman tabi ailem bu durumu merak etti ne oldu da düzeliyor fln ben böyle eve gelince direk pc açıyorum kapıyı da kilitliyorum herkes merak etti düzgün yemek yiyorum falan böyle sonra meğersem bizimkiler merak edip benim pc'ye girip ne altlar yediğime bakmışlar sonra 1 gün babam odaya dalıyor pas anahtarı ile o zaman gelmişti ben şok domates böyle ne desem yeridir. İnternetten tanıştım desem fırça yiyecem sorun şu Emre de kendi ailesine diyemiyor internetten arkadaş edindim iki tarafta böyle durum vahi neyse babam geldi ne yapıyorsun dedi bende arkadaşla takılıyorum fln demiştim sonra ikisi tanıştı öyle oldu sonra bizimkiler durur mu durmaz bu kimdir nerelidir ne var ne yok her şeyini araştırmışlar sorun şurda ki tek onlar değil Emre de beni araştırmış Emre tam bir ajan gibidir İnternete tanıştığı herkesi araştırır eğer kendine yakın buluyor ise her şeyi öğrenir ve sana iyice güvenir ve arkadaşlığınız sonsuza denk sürer. Emre'nin arkadaşları aşırı iyi ciddiyim keşke herkesin öyle arkadaşları olsa arkadaşlarına buradan selam gönderiyorum 👋🏻 selamlar işte o beni araştırıyor bizimkiler onu sonra işte öyle oluyor ailem sonra aşırı mutlu oluyor beni düzelten kişi çünkü hayat iyiye gidiyor yeni bir hayat hatta Emre'yi tanıyanlar bilir yeni bir hayata başladı o başladığı zaman bende desteklemiştim onu ve şuan yeni bir hayat kurduğu için aşırı mutlu herkese de öneriyor. Meşhur bir lafı vardır Geçmiş geçmişte kaldı şuan 1 sn daha gitti bak bakalım o giden 1 sn geri geliyor mu? Bazen kendine bunu söyler meşhur kelimeleri vardır. Neyse çok uzun oldu kırpsak nasıl kırpacağız neyse öyle işte Ailemle Tanışma Yazımızı Okumak İstiyorsan Yazının Üzerine Tıklaman Yeterli

Emre ile nasıl çok iyi anlaşıyorsunuz?
Nedeni 1 cümle ruh ikizim :)) resmen benim aynım bir çok özelliğimiz benziyor ondan bence

Gezgin & Meraklıyı beraber mi yazıyorsunuz?
Evet veya aramızda anlaşıyoruz bir ben bir Emre yazıyor veya ikimiz yazıyoruz ama ben yazarken hep Emre'ye soruyorum burası böyle miydi diye ben unutuyorum biraz o unutmuyor onun için öyle işte

Emre sence neden otobüste hep 1 numarada oturuyor?
Onun cevabı şu bence Emre çok gezen birisi ve manzaralara bayılıyor o yüzden otobüste giderken her tarafı rahatlıkla görmek istiyor bence ondan dolayı ama önde oturmak cidden çok  güzelmiş bana 1 kere tattırdı o duyguyu mükemmel 

İkiniz adaya gitseniz ne yapardınız? 
Size şunu söyleyeyim biz ikimiz adaya gitsek var ya rahat yaşarız ciddi diyorum hiç bir sorun olmaz.

Umarım beğenmişsinizdir. Emre hiç bir kelimeyi değiştirmeden atacağını söyledi sıfır değişiklik yapacağı için yazım hatam olabilir bu konuda kusura bakmayın. Yazım hatam varsa yorum kısmından belirtirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim Bu arada çok yoğun ilgi, talep gelirse bunun tam tersini veya başka bir yakın arkadaşım ile seriyi devam ettireceğim. Bunun için yorumlarınızı bekliyorum. Yorum yapmayı unutmayınız.

Instagram: emre432altinay

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.